Steuben_-_Bataille_de_Poitiers
20.10.2019
Kategorie: Historie

Výročí Bitvy u Poitiers: Inspirace i pro dnešní dobu?

Sdílejte článek:

JAN SEDLÁČEK

Média už teď začala vytahovat výročí Sametové taškařice, onoho slavného přesunu papalášů z KSČ do OF. Mimo mediální pozornost však zůstává jiné výročí. Ne tak hezky kulaté, ale přesto důležité. 1287 let od Bitvy u Poitiers.

Psal se začátek 8. století. Evropa čelila nájezdům Arabů, kteří v té době začali podléhat ideologii (tehdy vcelku nové) jménem islám. Postupně obsadili většinu území Pyrenejského poloostrova a snažili se postupovat dál. Na rozdíl od dnešní doby se ale Evropa bránila. Evropské elity dělaly vše proto, aby islámskou invazi zastavily.

V polovině října 732 došlo k rozhodujícímu střetu. Vojsko Franské říše pod vedením Karla Martela při něm porazilo arabskou armádu. Tato událost pak vešla do dějin jako Bitva u Poitiers (nebo též Bitva u Tours) a znamenala přelom v boji proti arabským nájezdníkům – od té doby již Arabové nepostupovali dále do Evropy, ale naopak se je úspěšně dařilo vytlačovat pryč (tento proces se označoval jako reconquista).

O to smutnější mi připadá postoj současných evropských „elit“, které naopak dělají vše proto, aby Arabové (i další připrchlíci) měli v Evropě lepší podmínky než původní obyvatelé. Vysoké sociální dávky pro imigranty, promíjení jejich zločinů, omezování prostředků obrany proti imigrantské kriminalitě (legální zbraně, kapesní nože) a nejnověji zavedení institutu strpění – pomocí něhož nás chce EU (za vydatného přikyvování Hamáčka) donutit, abychom na území ČR museli strpět každého připrchlíka, i když u nás nemá nárok na azyl (a i když třeba páchá zločiny).

Proto si říkám zda už nenazrál ten pravý část vyházet bruselské „elity“ i jejich státní přisluhovače z jejich funkcí. A zajistit, aby evropským státům vládli tak odvážní lidé jako tehdy. Lidé, kteří se nebojí pojmenovat problém pravým jménem a podniknout proti němu účinné kroky.

Nakonec ještě krátký dovětek. Já sám mám k Bitvě u Poitiers zajímavý osobní vztah.

Při pátrání v našem rokokmenu jsem totiž zjistil, že Karel Martel, onen franský vojevůdce z této bitvy, byl mým přímým předkem (praprapra…dědečkem).

Takže už asi vím, po kom jsem. Ale protože už mě Hamáčkovo Ministerstvo vnitra vede jako státem certifikovaného extremistu, radši z toho nebudu nic dalšího vyvozovat  Tento článek totiž není ničím jiným než připomenutím jednoho střípku historie, který BIS zatím nestačila odstranit ze školních osnov. A jestli v tom kdokoliv vidí něco víc, je to jeho věc.

Autor: Jan Sedláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 606 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.