VIRTEST
4.12.2020
Kategorie: Společnost

Výrazně přituhuje

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMožná se může zdát, tedy aspoň dle nadpisu, že se budeme vyjadřovat k počasí. Skutečně, venku klesá teplota, objevil se sníh a ledovka, z čehož jsou silničáři opět překvapeni, takže včerejší ráno přineslo plno dopravních nehod, nicméně meteorologové nás dnes zajímat nebudou.

Daleko podstatnější jsou totiž pokusy politiků, kteří se dle nějakého společného manuálu rozhodli převzít absolutní vládu nad našimi životy. Odtržení od každodenní reality je u profesionálních poslanců a senátorů dlouhodobě známé. Jestliže si politické strany vybírají neustále své kandidáty především mezi rádoby elitami národa, pak lidé chodící denně do práce a mající každodenní starosti mohou těžko najít porozumění u našich zákonodárců. Naštěstí ne všichni v Parlamentu a Senátu ČR jsou lehkoživky, takže se občas aspoň pár názorů a problémů z ulice do jednacích síní dostane. A neplatí to jen pro náš stát.

Příkladem totální zvůle je dění na Slovensku. Matovič využil situace kolem covidu ke změně Ústavy SR a omezil moc Ústavního soudu. Napříště tak už tato instituce nebude moci mluvit do mnoha opatření, která připraví vláda. Pokud se vládnoucí koalice shodne, což se dá předpokládat, bude si slovenská vláda v podstatě dělat, co chce. A že má velké ambice. Kontroverzní zákon spojený s omezováním svobod občanů ve jménu pandemie, který už prošel i v Německu, a naopak v Dánsku po devítidenních protestech byl shozen ze stolu, umožňuje nakládat s občany v době i třeba jen vymyšlených epidemií podobně, jako gestapu za okupace na území cizích národů. Je třeba si uvědomit, že všechna čísla spojená s covidem jsou i přes manipulaci s nimi natolik nízká, že o žádnou pandemii nejde a všechna omezení tak připomínají především teror na vlastních lidech. I u nás se vláda pokusila protlačit naprosto kontroverzní zákon, který se blížil k podobným jinde, naštěstí poslanci zbystřili a Babišův ministr zdravotnictví Blatný kýžené pravomoce nedostane. Tak jde do sněmovny aspoň s přáním prodloužit nouzový stav o další měsíce. Důvod k tomu však žádný není.

Abychom však nebyli tvrdí jen ke Slovákům, Itálie znemožní přes vánoční svátky cestovat mezi regiony, přičemž omezení platí od 21.12. 2020 do 6.1.2021. A přidáme li tento zákaz k uzavřeným alpským střediskům, Itálii pod premiérem Contem nečekají šťastné a veselé Vánoce. Také Německo se rozhodlo po jednání předsedů vlád jednotlivých spolkových zemí s kancléřkou Merkelovou nechat nouzový stav až do začátku dalšího roku. Němci si tak oslavy Silvestra užijí doma u televize. Zároveň se blíží doba očkovací. Takže jsou budována centra, kterými projde německý národ v jednom šiku. Také Slováci se budou po schválení navrhovaného zákona jen těžko vyhýbat jak očkování, tak i testování. Navíc pozitivně testovaní budou shromažďováni v izolaci mimo společnost a rodiny. Pokud Vám to připomíná koncentrační tábory, tak nejste úplně mimo. Náš Blatný popostrkován Prymulou připravuje masivní očkovací akci. To i přesto, že Andrej Babiš prohlásil, že očkování bude jednoznačně nepovinné, covidpass existovat nebude a omezení pro neočkované také ne. Od člověka, který v poslední době v podstatě téměř pořád jen lže a stále více inklinuje k podřizování se Evropské unii, je tento výrok skutečně překvapivý. Takže nebuďme předčasně optimisty. Dávek je objednáno dost, rozhodně více než nadšenců ochotných se nechat očkovat.

Stále častěji se objevují názory, že vakcíny připravované k implikaci jsou v zásadě nezdravé, nevyzkoušené, a navíc upravené tak, aby změnily naše životy. Vzhledem k tomu, kdo je vyrábí, propaguje a prosazuje, to bude pravda. Stojí za nimi v podstatě ti, které lze považovat za koncentrované zlo. Gates, Merkelová, Leyenová, Conte, Matovič, Prymula. To jsou jména, která můžeme opakovat dokola, nejsou však zdaleka jediná. A co můžeme očekávat? Nedotknutelná Leyenová prošla německou vrcholnou politikou plnou bratříčkování se soukromými subjekty, kterými protékají stovky milionů eur. O Gatesovo investicích do soukromých nadací a farmaceutických aktivit, které mu mnohonásobně vydělávají, jsme již mnohokrát mluvili. Merkelová nepotřebuje komentář, jde o novodobého Vůdce užívajícího si absolutní moc, Ital Conte se zbavil soupeře Salviniho a patří k tvrdému liberálnímu jádru. Migrace a covid jsou jeho koníčkem. Matovič uzamknul Slováky doma a jeho nepochopitelné zvolení premiérem kopíruje stejně nešťastnou volbu Čaputové. Slovensko směřuje do německého pozadí a zásadně se zasloužilo k rozpadu Visegrádské čtyřky. Tu ostatně opouští i Česká republika, a to díky vládě Andreje Babiše. Prymula jako jeho poradce je pouze ukázkou morálních kvalit premiéra. Nemysleme si však, že v ostatních zemích nevládnou podobná individua. Dostala do rukou covid s návodem a dle něj připravují četné změny, o které stojí snad jen oni a pár šílenců.

Překonat tuto dobu bude náročné, ale neklesejme na mysli. Budeme li bojovat, máme šanci nedopustit ztrátu svobody. Jen je třeba být aktivní, nikoli pasivně nadávat na sociálních sítích a jinak mlčet. Zároveň se musíme zamyslet nad složením naší politické scény. Příští rok to můžeme změnit. Je to i na nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 498 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
politicon.cz
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.