12661979_10208565371279760_7053121184901957914_n
10.2.2016
Kategorie: Společnost

Vyrábí si Policie ČR “nácky” dle potřeby?

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK 10|02|2016

Zcela jistě nechtěným maskotem sobotních demonstrací, zejména “střetu” chrabrých ochranochráničů se zlými foboxenofašisty  se stal muž v hnědé bundě, internetovým národem překřtěný na Stierlitze.

Tento muž, dle zpráv různých médií a zveřejněných fotografií zdá se, že byl přítomen jak u incidentu “potyčky” v Thunově ulici , tak i na jiných “důležitých” místech. A co více, že koordinoval dění. A právě po Max Otto von Stierlitzovi, v civilu kapitánovi Isajevovi, legendárním to nepolapitelném Ruském “Jamesi Bondovi” jinak agentovi – špionovi  ve štábu  nacistické třetí říše získal na netu svoji přezdívku. 

Seriál 17 zastavení jara proslul především až naivistickým podáním a hláškou Toho dne byl Stierlitz tak blízko prozrazení jako nikdy před tím“. Postava Max Otto von Stierlitze je tak ikonická a naivisticky provedena, až hraničí s absurditou. Není proto divu že se stala  terčem celé řady vtipů. Za všechny dva:

  • Stierlitz vykopl dveře a po špičkách se plížil k Bormanovi.
  • Stierlitz otevřel dveře a světlo se rozsvítilo. Zavřel je a světlo zhaslo. Znovu je otevřel a znovu se rozsvítilo. Lednička, pomysll si Stierlitz.

Závažné podezření, že se jedná o policejní provokaci  ve svém článku i rozebral a doložil Jiří Vítek (předseda Unie Bezpečnostníéch složek) jako svůj osobní názor. Názor o to zajímavější,  že se jedná o názor bezpečnostního profesionála a jeho postřehy stojí za velmi důkladné zvážení.

  • Nepřítomnost antikonfliktního teamu.
  • Nedostatečné vybavení policistů ap.

S vyvrácením informací vzápětí přispěchal Týdeník Policie. Samozřejmě, také idnetitu “Stierlitze z Thunské ulice”  policie nejprve popírala, ale šídlo v pytli neutajíš, a tak se z něj najednou stal “kriminalista  v civilu” na vycházce.

Původně jsme informovali o tom, že dotyčného muže nepoznal žádný z námi oslovených policistů. V průběhu nedělního večera a noci se nám přihlásilo několik policistů, kteří svého kolegu poznali. Jak později uvedlo policejní ředitelství, muž je kriminalistou, který uklidňoval vyhrocenou situaci. (zdroj Policejní týdeník)

Musela to být vycházka velmi aktivní a činorodá, neb prý dle svědectví a fotek byl vidět všude, kde o  něco šlo. Ale nikde ani slovo zdali byl či nebyl ve službě. No to určitě. A nyní tu pohádku “O Smolíčkovi a lahvi Gutalaxu“.

Nejdále v prosazování oficiální verze regulérního útoku regulérních nácků pak zašla Antifa, která ve svém článkuPolicejní provokace nebo blamáž konspirátorů” prý “identifikovala” mnohé zakuklence jako příslušníky fotbalových Ultras různých klubů. Většinu podle očí  ve výřezu kukel, nebo podle stejného oblečení jako na jiných akcích. A tedy to byli náckové a chuligání, žádní policejní provokatéři. To zní rozumě a logicky. Takovou odzbrojující logikou: Když je to fotbalový ultras, NEMŮŽE TO BÝT POLICEJNÍ PROVOKATÉR. (c) Antifa … Mezi fotbalové ultras se přeci žádní policisté nikdy neinfiltrovali. No ne?  Že tahle logika kulhá i na pahýlech ulámaných končetin dá rozum snad každému.

Osobně tedy prohlášením oficiálních míst, že se nejednalo o nafilmovanou akci moc nevěřím.  Ale já nyní nechci rozebírat, argumentovat a konspirovat. Při potyčce v Thunské ulici se mi totiž vybavil jiný případ. Případ, kdy si policie SAMA vyráběla “nácky” aby mohla pomocí svých mlátiček zasáhnout proti davu lidí,  kteří přišli prezentovat legitimní názory. A i tehdy tato “metoda policejní práce” zůstala mainstreamovými medii “nepovšimnuta.” Stejně jako přítomnost obuchy ozbrojených “civilistů”  bez služebních čísel, mlátících tehdy demonstranty.

Ano, mluvím o tzv. “protiromských” demonstracích na Budějovickém sídlišti Máj v roce 2013. O tom, jak s taktikou provokatérů a nácků “on demand” tehdy policie přišla, píše i můj tehdejší blog “Haló, je tam soudruh Husák ?” Doporučuji přečíst. Zejména tu část, kde mluvím o tom , jak si policie “pro média” zatýkala svoje vlastní provokatéry.. 

Právě na videa zde uvedené a na Youtube stále visící jsem myslel, neboť  kašírovanost tehdejšího zákroku jest obdobná jako té potyčce z Thunovy ulice.  Posuďte sami. žádný slzák, žádné šlapání za krk, žádné pendreky. K “náckům” se zasahující policisté chovají spíše jako ke kolegům. Posuďte sami: Video 1, Video 2.  Dobře to shrnuli komentátoři k těmto videům na  Youtube:

  • Jen podotykam. Byl jsem ucastnikem tohoto zatykani.Kdyz me prohledavali tak od limce az po boty.Klice v kapse mob. tel. vse sem musel vyndat. Takze chcete rict ze tyto “kluci nemeli ani ty klice od bytu??? :D :D
  • To je prča, ti cajti s těma “zatýkanýma extrémistama” jednají jak s miminkama, sotva se jich dotýkají.

Podotýkám, že různá svědectví  od různých lidí – přímých účastníků protestů na sídlišti Máj – o policejní práci tohoto typu – tedy o tom, že přijde “na míru vyrobený radikál“, začne skandovat, aby se lidi přidali, a potom vyběhnou těžkooděnci mlátit dav (a C und K krysa se mezi ně běží horempádem schovat ) se i po třech letech dají na netu vyhledat.

  • proč když jsem v sobotu na máji stál, vedle mě stáli dva muži. Jeden holohlavý zařval “černý svině”. Druhý se k němu přidal, přičemž ten který začal, najednou vytáhl obušek a začal ho řezat….(zdroj kolem 1:00:18 vloženého videa)

Ono vložené video je z besedy špiček krajské policie a představitelů města. Diskutující lidé jsou normální běžní obyvatelé města, žádní nácci. O holohlavých náccích provokujících střet, ehm, tedy dávající záminku policii k zásahu mluví i tato naštvaná obyvatelka Buďějovic. Poslechněte si ji: 

  • Deset procent bylo radikálů a oni (policisté. pozn autora) po nás budou střílet ? Byla jsem svědkem, jak na benzině stálo v klidu asi 50 lidí. Nedělali nic, koukali na těžkooděnce. Po straně se k nim přisunul plešatý pán, zelený tričko, šortky a začal skandovat “MÁME TOHO DOST”. Když se ti lidi k němu přidali , vytáhl obušek a začal je třískat a zatýkat .

Každopádně z výše uvedeného se zdá býti zřejmé, že “vyrábět neonacisty” jak na běžícím páse, je li potřeba potlačit nepohodlné názory lidí, kteří s nimi vyšli do ulic JE STANDARDNÍ TAKTIKOU, kterou policie vedená politickými špičkami NEVÁHÁ PROTI OBČANŮM POUŽÍT. Že její nasazení v Budějovicích tehdy byl jakýsi “zkušební balonek” popřípadě vypuštěný “kontrolní chroust”, zdali to v tomto státě projde. A prošlo.

A tady už pánové, přestává veškerá legrace. A začíná policejní stát.

A proto zkrátka oficiální verzi, že sobotní střety nejen  v Thunské ulici nebyly alespoň z části  “nahrané” a režírované na politickou objednávku – zkrátka nevěřím. Ale je na každém ze čtenářů, aby si udělal svůj obrázek a svůj úsudek.

ZDROJ: Martin Prášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 273 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...