12.4.2014
Kategorie: Společnost

Výpovědník z bordel podnik

Sdílejte článek:

PETR ZÁVLADSKÝ 12|04|2014

13. a 14. června 2003 proběhlo v naší zemi referendum o přistoupení ČR k EU. K tomuto referendu (dosud v ČR jedinému!) byl dokonce vydán speciální zákon č. 515/2002 Sb.

 

Možná jsme už zapomněli, že toto referendum bylo ohavně zmanipulováno. Tehdejší předseda vlády Vladimír Špidla, který se poté průběžně špidlil z každého billboardu, koupil ze státního rozpočtu masivní reklamní kampaň, jejímž cílem byla jediná správná odpověď: „Ano EU“.

 

 

Manipulačně byla tehdy ta otázka položena v dikci: „chcete zpět na Východ, nebo na Západ“?

 

Účast v referendu nebyla příliš reprezentativní. Hlasovalo jen 55,21 % oprávněných voličů. I z tak malé většiny se pro připojení vyslovilo jen 77,33 %. Kdybychom to uvedli numericky, pak z tehdy 8 259 525 oprávněných voličů hlasovalo jen pouhých 4 557 960 voličů. Neplatných hlasů bylo 100 754, výslovně proti bylo 1 010 448 voličů. A 3 446 758 voličů se vyslovilo pro vstup do EU.

 

Vlastně jen přibližně ⅓ obyvatel ČR tehdy „rozhodla“ o tom, že přestaneme být krátce platným suverénním státem a z vazalského vztahu k Sovětskému Svazu jen přestoupíme do tramvaje vazalského vztahu pod diktátem Evropského socialistického svazu.

 

Tehdejší president Václav Klaus parafoval výsledek výstupu toho speciálního zákona 10. července 2003. Pominu pro tuto chvíli to, že všechny speciální zákony jsou špatné ad hoc; zákony mají být univerzální na mnoho let a platné pro všechny stejnou měrou.

 

Zazněla zde někde otázka, zda vystoupení ze současného tvaru EU je vůbec možné. Hned v úvodu bych konstatoval, že jsme vstupovali (i tou malou menšinou) do jiné EU, než která platí dnes. Neplatila Lisabonská smlouva, do které jsme v podstatě neměli právo hovořit. Přesněji to bylo tak, že se odehrál pokus o stanovení Evropské socialistické ústavy, a když neprošla, Lisabonskou smlouvou, zadními vrátky, byla stejně instalována v prakticky stejném znění.

 

Evokuje to ještě jinou věc: o věcech té EU se i v referendech vždy hlasuje tak dlouho, dokud odpověď není ANO. Je to demokratické? Jistě, že ne. Je to diktatura, jen v líbivé noční košili.

 

Okrajově to připomíná smlouvu s nějakou dnešní bankou: když smlouva přestává být pro banku výhodná, banka ji jednostranně zruší. Pokud je nový parametr nevýhodný pro klienta, banka lpí na dikci původní smlouvy a povinnosti podepsat dodatky, nebo zaplatit penále za odstup od ní.

 

A tak proto, že smlouvy uzavřené za jiných parametrů musí mít jiné strany právo vypovědět, stejně vnímám i právo EU opustit. Změnily se (a zásadně) parametry jejího provozu. EU pro nás dnes není žádným způsobem výhodná, naopak. Pokud někdo jako výhodu chápe evropské dotace a granty, nepochopil, že každá dotace je jen korupčním instrumentem, úplatkem za držení úst. Byť je to prvoplánově líbivé a populární.

 

Nevstoupili jsme do EU reprezentativně a EU následně zásadně změnila svůj charakter. Není žádný právní, ani rozumový důvod v ní setrvávat. Je zcela racionální EU opustit zcela jednostranným aktem. Poslat výpověď tak, jak to udělá zaměstnanec, když míra útlaku ve firmě přesáhne únosnou mez.

 

 

Pane Baroši, už s vámi nehrajeme, protože na hřišti faulujete a sudí kouká jinam, nebo je dokonce při zápase v kabině a pije pivo, nebo si dokonce během hry stanoví, že zákaz offside a outu od teď už nebude platit, protože ho už nebaví. A někdy jindy zase ano. Taková hra se nedá hrát férově.

 

Když už mě ta metafora s footballem napadla, jsou to vlastně všechno prodané zápasy. Předem určené výsledky, kdy na schopnostech borců nezáleží. Jakoby někdo vlastnil nějakou Fortunu, která určuje výsledky matchů podle vsazených částek.

 

To pomyslné hřiště můžeme opustit poměrně snadno. Třeba jen vzkazem, že jsme přišli hrát tenis a najednou se hraje rugby. Nemáme k tomu výbavu, ani hráče, pravidla jsou jiná, a i míček je najednou nějak jiný. Není žádná ostuda opustit hřiště, když jsme (třeba omylem) šli hrát pasáka a vidíme, že se hraje vodní pólo a jsme neplavci.

 

Vystoupit z Evropské Unie je velmi snadné, nikoliv komplikované, jak zde uváděl jeden komentátor: od této vteřiny rezignujeme na všechno, co jsme se dosud pokoušeli respektovat. Dáváme výpovědník z takového bordelpodnik.

 

Ani mezinárodní smlouvy totiž nejsou nutně konečné.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.