dum1018
20.10.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Vyplatí se dnes koupě, nebo pronájem nemovitosti?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

V posledních několika letech ceny nemovitostí rapidně vzrostly. V žádaných lokalitách vyjde malý byt na miliony korun. Pokud však prahnete spíše po prostorné vilce, připravte si i více než deset milionů korun.

Pokud zadáte do vyhledávače fráze jako „pronájem bytů Rakovník“ anebo „prodej rodinných domů Šlapanice“, nabídne se vám spousta relevantních inzerátů na realitních portálech. Oči vám zřejmě jako první sklouznou na cenu, a pak jen budete zvažovat, zda se vyplatí momentálně nakupovat nemovitost, nebo jít spíše do pronájmu.

Ceny pronájmů ovlivňuje poptávka

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že na realitním trhu funguje jednoduchá matematika. Čím větší je poptávka po pronájmech bytů, tím vyšší pronájem majitelé požadují. V méně žádaných lokalitách tedy zaplatíte méně, ovšem v centrech větších měst vás vyjde jeden nájem tolik, kolik byste zaplatili za splátku hypotéky. V takovém případě už je dobré uvažovat spíše nad investicí do nemovitosti.

Vyhledávaným pojmem je „Brno Soběšice Pod kaplí prodej domu“. Jedná se o součást moravské metropole, odkud se snadno dostanete do všech částí města. Samozřejmostí je zde perfektní občanská vybavenost.

Proč si koupit vlastní nemovitost?

Jestliže se rozhodujete, zda si bydlení koupit, nebo pronajmout, zvažte veškerá pro a proti. V případě investice do nemovitosti vás bude hřát u srdce, že platíte za svůj majetek. Po třiceti letech bude rodinný dům (případně byt) váš, a potom ho zdědí vaše děti či vnoučata. V případě pronájmu pouze platíte někomu jinému a nikdy nebude obydlí vaše.

Podívejte se na realitní portál VideoBydleni.cz, kde najdete i pronájem nebytových prostor Hradec Králové, Karlovy Vary, Ostrava, Praha a podobně. U některých inzerátů je dokonce videoprohlídka, a tak si uděláte reálnou představu, jak daný objekt vypadá uvnitř, aniž byste ho museli navštívit osobně. Ušetříte tím spoustu času.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.