1.7.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Vypadá to, že se všichni odstěhujeme pod most! V Německu už to začalo!

Sdílejte článek:

MAGDA P. 01|07|2014

Horních deset tisíc si mne ruce, staví vily, kupuje zámky a zbytek „oveček“ obrací v ruce každou korunu, aby vůbec mohl bydlet s rodinou v důstojných podmínkách. No možná to nebudete trvat tak dlouho a část lidí se bude tlačit pod mosty. Jako u sousedů v Německu. Tam už je to přes vysoký průměrný plat běžné, protože jen málokdo si na ten průměr dosáhne. Takže na co se asi můžeme těšit?

 

Němci pod mostem

V Německu už tvrdou ruku zažívají. Ukazuje se, že lidé se z lukrativních částí měst stěhují na místa, kde by nepřáli bydlet ani jejich největšímu protivníkovi. O místa pod mostem je prostě zájem. Němci řeší vysoké ceny nájmů bytů nebo domů poměrně chytře. Nakupují ve velkém mobilní domy a snaží se je umístit na levné pozemky v okrajových částech města, nebo třeba blízko trati a samozřejmě pod mosty obrovských německých dálnic. Zde totiž bydlet většinou nikdo nechce a volná plocha nenachází jiného využití. Vznikají tak nové kolonie Němců vyhnaných ze svých domovů kvůli vysokým nájmům a nízkým příjmům. Takový nový mobilní dům totiž v přepočtu vyjde i na méně než 300 000 Kč. Současně tak lze jednoduše řešit neustálé stěhování za prací, kterému se Němci podřizují ve snaze udržet si alespoň nějaké pracovní místo.

 

 

 

Éra bydlení pod mostem přichází i do Čech

Je to možná až úsměvné, ale pozor. Smích rozhodně není na místě. Naši páni politici nás totiž k takovému stylu bydlení pomalu ženou a my si toho zatím moc nevšímáme. Mobilheimy se možná stanou realitou i u nás. Zkuste si například koupit pozemek u Prahy. Desetitisíce za jeden metr? Kdo na to má? Nebo koupit baráček na vesnici a dát za rozpadlou barabiznu více než milion? No probuďte se. Je to téměř jisté, pokud se trh s nemovitostmi trochu neuklidní, pod mosty bude nával a ten kdo bude prodávat mobilní domky bude pán! Kdo si může vzít s klidným svědomím hypotéku na dvacet nebo třicet let? Má někde slíbeno, že po tuhle dobu mu stát v téhle zemi zajistí trvalý příjem? A co když onemocní?

 

Dobrá zpráva nakonec

Němci mají se stavbou takových mini domků zkušenosti a prý to jde rychle, takže bez střechy nad hlavou zřejmě nezůstaneme. Paní E.N., která se stala obětí a musela stavět mobilehim, popisuje své zkušenosti následovně: „Vše na jedničku, ani ne před rokem jsme se poprvé sešli a začali plánovat, mezi tím proběhlo vše ohledně papírů, povoleni, realizace a už máme předáno a bydlíme si. Samotná realizace cca 9 týdnů byla fantastická.Všem mohu jen a jen doporučit.“ Tak uvidíme.

 

(Visited 27 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 2,56 out of 5)
Loading...