vymena-manzelek
17.5.2021
Kategorie: Společnost

Vyměněná manželka

Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ

Fenoménem posledních několika let se stal pořad výměna manželek, nedávno jsem četl zamyšlení nějaké psycholožky, proč je ten pořad tak oblíbený. Vzbuzuje prý v divácích pocit, že jsou vlastně životními vítězi, protože na obrazovce, díky strategii výběru dramaturgů, vidí často ztroskotance, kteří žijí v opravdu nuzných poměrech.

Tak jsem se rozhodl jeden díl sledovat. Možná jsem si u něj trochu klimbnul, tak nevím jestli ho odvyprávím přesně …Tatík, myslím že se jmenoval Ondra, tam byl takový vesnický buran ve zmijovce. Nechal se titulovat velkostatkář, i když soused na kameru prozradil, že ten statek obratně ukradl bývalému majiteli ze Slovenska, který při dělení republiky měl jiné starosti na Slovensku, a sem se už nevrátil.

Ondra pak přikoupil i další statky, a dokonce místní továrničku na hnojiva. Za některé nezaplatil, tak o ně přišel, další pronajímá dál, no znáte takový ten vesnický šizuňk.

Ale není lakomý a lidem okolo tu a tam něco dá, nebo je na chvíli zaměstná u sebe na statku. Sice dluží kam se podívá, ale to mu nebrání plánovat výstavbu bazénu u sebe na statku, protože sousedovic Anička tuhle vyhrála okresní přebor v plavání a na tréninky musí jezdit autobusem až do sousedního okresu.

Takže dost lidí ve vesnici ho vidí jako frajera, který umí. U něj doma to zase tak slavné není sice přesvědčil lidi ve vesnici, že mu všichni dávají půlku svých výplat, aby mohl dostavit ten bazén a tuhle mluvil i o velkém lomu na nějaký drahý kámen nebo co, vedle vesnice.

Prý už mluvil s nějakejma Australanama, ze mu na to půjčej a rozjedou to ve velkým. Takže doma je trochu dusná atmosféra, synek je nezaměstnaný ale Ondra mu celkem slušné platí apanáž, na kterou si občas musí tak půjčit, ale synek je alespoň doma a nedělá bordel.

Tuhle Ondra prodal traktor e statku a babičce, která právě stonala koupil fakt velkou televizi a synkovi luxusní tablet. Protože babička stonala fakt hodně zakázal celé rodině chodit ven a všechno kupoval on sám. Nikdo neví od koho, a kde na to vzal, ale Maminka už tuší, že se zase zadlužil a ty nákupy mu dělal místní známý opilec, který toho navíc půlku ukradnul. S tím se maminka svěřila v druhé rodině.
Že prý má už Ondry dost a ráda by se poohlédla po jiném.

Což o to, nápadníků se kolem ní točí dost, ale ona má pocit, že jsou všichni dost podobní Ondrovi. Třeba Džony, jehož tatínek byl někde zdaleka, by rozhodně nedával nic nikomu mimo rodinu, protože všude kolem je to samej ksindl, kterej by přišel na statek všechno rozkrást, tak statek zalýgruje a nikoho už do něj nepustí! Franta říká to samý, a má navíc nápad, že by místní hokynář mohl prodávat jen věci od něj ze statku, že by to vesnici dost pomohlo, protože brambory z Kolína se beztak nedaj žrát a u nás ve vesnici bude víc práce při sklizni.

To se mamce nezdá, ty brambory z Kolína ji celkem chutnají a navíc jsou levnější, protože v Kolíně neprodali traktor, a tak lidi místo vykopávání brambor můžou dělat něco jinýho.

Láďa se zase kamarádí s knihovnicí a farářem, ten ji otravuje učenými řečmi, které pochytal na faře a v knihovně, ale ona si vzpomíná, že když to sním před léty táhla, tak ji i přes slibné řečičky ukradl prstýnek po babičce a koupil si za něj velkýho Hummera z Rakouska půjčoval si stejně jako Ondra. Další nápadník je Lojza, je to mladej sympaťák, sem tam si dá trávu a po ní opravdu krásně básní jak jednou bude všechno všech a budeme si navzájem věci půjčovat, ale do té doby se maminka obává, že ji sebere statek aby na ty nápady měl peníze, takže toho taky ne.

Pak je tam takový nesmělý svobodný mládenec, ale u něho se zase bojí jeho nápadů, jako že by mu nemusela dávat půlku výplaty, ale hospodařit si sama.

Synek by přestal dostávat apanáž, a v místním kvelbu by se mohlo prodávat cokoliv a navíc by se nemusel platit místní zkrachovalec, který hokynáři sedí u kasy a počítá mu každou korunu, kterou utrží, aby Ondru náhodou ten kšeftař neokradl o jeho polovinu. Dále říká, že je zbytečné platit i příspěvky do zahrádkářského svazu ve vedlejší vesnici, kde Ondra sice zahrádku nemá, ale rád se chodí vykecat na jejich schůze. A navíc odtamtud přiveze hromadu cuket.

Sice je doma nikdo nejí, ale je jich za víc peněz, než stojí příspěvky, tak se to prý vyplatí.

Prostě je to takový ten blázen, co se nestará jak žijí druzí, ale rád by splatil dluhy a nechal každého člena rodiny dělat co ho baví a na co nebude potřebovat peníze ostatních, které si tu a tam i maminka musí půjčovat.

Takže toho si asi taky nevybere.

No řeknu vám ta epizoda byla taková smutná a moc jako životní vítěz jsem se po ní necítil. Ale třeba si maminka nakonec jednou toho svobodného mládence vyhlédne a zkusí to s ním. Moc bych jí to přál. Ale asi se postupně spustí se všemi ostatními, než to pozná…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 594 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)