babis rouska
8.4.2021
Kategorie: Politika

Výměna ministrů a loajalita

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVýměny ministrů ve vládě Andreje Babiše se staly jistým evergreenem, který se pravidelně opakuje. Je vcelku obvyklé, že si předseda vlády vybírá své spolupracovníky dle určitých kritérií, ale ta prioritní Andreje Babiše jsou tak trochu záhadou.

Babiš sám je známý velkou aktivitou a širokým akčním rádiusem. Tam, kde jsou cítit peníze, se vždy objeví buď on sám, nebo dorazí někdo z jeho věrných. Příkladem jsou aktivity při skupování majetku, který padnul do jeho rukou díky dlouhodobé devastaci ekonomiky ve jménu covidu. Babiš se svými noshledy dokáže buď zmanipulovat ekonomickou činnost podnikatelského subjektu, o který má zájem, nebo využije podřízené Finanční správy a prostě nechá zakleknout. Umí získávat jinak vcelku skryté informace a vytěžit z nich maximum. Již rok trvající krize tak do jeho portfolia přivála pár hotelů, dokonce i s lyžařským svahem a novou lanovkou. Kolik je pár, to ví jen on, mluví se o desítkách a berme to jako určitou spekulaci. Tou není dávné pirátské převzetí Kosteleckých uzenin, kdy jakožto jejich odběratel tak dlouho dlužil, až je jejich majitel musel odprodat pod cenou. A světe div se, Babiš je koupil za to, co dlužil, a ještě mu hodně zbylo. Takto se stáváte miliardářem.

Z výše uvedeného vyplývá, že k vedení Agrofertu a dceřiných společností musel vždy sehnat dostatek loajálních podřízených, kteří se zároveň neštítí uplatňovat často podlé záměry nynějšího předsedy vlády. Jeho společnosti vyhrávají tendry, často velmi podezřele, získávají dotace, okrádají prosté farmáře, vytváří nepřirozený nátlak na konkurenci a šíří strach v řadách těch, které byly vybrány jako cíl zájmu Babiše. Loajalita lidí je pro Babiše zásadní, jejich vlastní ambice musí ustoupit hamižnosti majitele Agrofertu a zároveň musí být ochotni pro Babiše udělat cokoliv. On je podrží do té chvíle, dokud ho osobně nijak neohrozí.

Podobný přístup přenesl do politiky. ANO již opustilo mnoho lidí, kteří stáli u počátku hnutí a později vyrostli výše, než bylo Babišivi milé. Mít vlastní názor je zakázané, pokud není shodný s premiérovým. Výsadní postavení má Faltýnek, který je hromosvodem na průšvihy. Momentálně se řeší jeho deník a obsah, který záhadným způsobem vyšel na veřejnost. Pod Faltýnkem se třese křeslo, ale tento muž je znám obratným manévrováním, které mu mohou závidět pánové Pelta i Berbr. Faltýnek je šedou eminencí a štítem zachytávajícím řadu ran mířících na Babiše. Možná může být i obětován, ale za své zásluhy bude Babišem vždy ceněn. Každý jiný už by ve vrcholné politice skončil, Faltýnek dosud přežil vše. Je odolnější než Prymula a také protřelejší. A to je co říct.

Vládní ministři jsou buď politickou elitou, to když vláda pracuje jako tým, nebo jde o poskoky plnící příkazy absoluticky vládnoucího premiéra. U Babiše platí druhý případ. I proto méně poslušní a unavení odchází, zatím co věrní zůstávají. Kdo vrhne na premiéra špatné světlo a naruší jeho vydělávání peněz, je odejit. Naopak ti loajální zůstanou, i když výsledky jsou tristní. Tandem Babiš a Schillerová zplundroval naší státní pokladnu natolik, že už v ní nic není. A to i přes devastující schodek rozpočtu. Výmluva na covid nefunguje, ten byl nástrojem k jejímu vyčištění. Přesto Schillerová vydrží do konce vlády Babiše. Je klasickou ukázkou věrnosti až za hrob. Blatný takovým nebyl, nepochopil včas, že Babiš se chce lesknout a ministr zdravotnictví ten lesk občas zazdil. Prymula byl především nenasytný, Babiš se nerad dělí, nicméně když už k dělení dochází, musí mít dojem, že je na tom lépe. U ostatních ministrů měřme loajalitu dobou, kdy ve vládě zůstali. Teď už moc času nezbývá.

Skončí li Babiš s předsednictvím vlády, skončí jedna divná éra. Bohužel je dost možné, že přijde jiná, a ještě mnohem horší. Sice se nebude zdaleka tolik krást, ale i přesto bude smrtelně zraněná Česká republika doražena. Bude li skutečně vládnou Pirátská strana, možná si ještě rádi vzpomeneme na gaunery v minulých vládách. Protože křišťálově čisté plány Pirátů nás zavanou do totálního se podřízení Berlínu. Perspektiva naší krásné země je bohužel mizerná. Naše politická scéna je tragikomickou připomínkou toho, že jsme opustili vlastenectví, prosperitu a určitou formu soběstačnosti. Výhled do budoucnosti není dobrý.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 040 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)