Diesel-smog
27.8.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Vykuchaná vozidla na pořadu dne

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRCentrum služeb pro silniční dopravu (CSPSD) nakoupilo a vybavilo jednu mobilní expertní jednotku, která umí rozpoznat tzv. vykuchaná vozidla, tedy ta s nelegálně vyřezanými filtry pevných částic, píší novinky.cz. Ve spolupráci s Policií ČR už tak odhalili řadu „výtečníků“ a z kontrolovaných vozidel jich nevyhověla čtvrtina. Viníkům hrozí pokuta až 50 tisíc korun a odstavení vozidla.


Poněkud nám ale chybí v uváděné informaci, jakou poznávací značku, a to státní či krajskou, špatná vozidla měla. I běžný řidič čoudící vozidlo vidí a všichni vidíme jejich poznávací značky. Domnívat se, že centrem těchto nekvalitních vozidel je pouze Praha a Středočeský kraj, jak probíhající kontroly naznačují, se jeví poněkud unáhlené.

Praha patří mezi regiony s vyššími příjmy a vozidla s pražskou poznávací značkou bývají spíše novější, než stará. Zato například po dálnici D1 a i dalších se prohánějí vozidla, která bychom mohli klidně nazvat vraky. A jejich poznávací značky nezřídka nesou označení jiných států, než je Česká republika. Pomineme-li kouř, často jsou to vozidla, která by už vizuálně na žádné české STK neprošla. Přesto se Českem ženou rychlostí více než povolenou. Nikdo je nekontroluje, nikdo je nesleduje. Podivné.

Pokud by se chtěla Policie ČR o tomto faktu přesvědčit, stačí si provést pár namátkových kontrol třeba na zúžených úsecích dálnice D1.Tam kde jsou instalovány radary, tam všichni jedou opatrně, ale tato místa v desítkách kilometrů jsou jen občasná. Na ostatních zúžených úsecích nejenže mnoho řidičů nedodržuje rychlost 80km/h, ale někteří se řítí rychlostí i přes sto kilometrů často ve vozidlech odstrašující kvality. A jsou právě nezřídka ti, jejichž poznávací značky nejsou vydány Českou republikou.

Na D1 tedy nejde jen o emise a vykuchaná vozidla, ale také o bezpečnost. Kdyby se Policie ČR více starala o tyto úseky, nepochybně by to byl lepší nápad, než se dosavadní tři měsíce, co akce probíhá, prohánět pouze Prahou a Středočeským krajem. Sluší se ale přiznat, že do Prahy se stahují pracovníci odevšad a Centrum služeb pro silniční dopravu s Policií ČR se zaměřilo na vytipovaná vozidla. Pokud by se jejich bohulibá činnost dočkala rozšíření i mimo Prahu, mohli bychom takové práci jen zatleskat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 000,00 Kč
Vybráno 5.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 219 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.