londonapoc
25.5.2018
Kategorie: Společnost

Vykořeňování sexismu po londýnsku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARIAN KECHLIBAR

Šéfinspektor metropolitní policie získal odškodnění 870 000 liber poté, co jej jeho nadřízená připravila o velitelský post u taktické jednotky.

Plukovník Adrian Denby, 49 let, velel taktické jednotce londýnské Metropolitní policie. Tato tzv. Territorial Support Group je nasazována hlavně při potlačování pouličních nepokojů (riots), veterán z Afghánistánu se tedy v jejím vedení mohl cítit „jako doma“.

territorial_support_group_pp

Denby se dostal do křížku s komisařkou Maxine de Brunner, svojí nadřízenou, která v londýnské policii rozjela „kampaň proti mačismu“ s tím, že „vykoření diskriminaci“. Při inspekci u Denbyho těžkooděnců zjistila Maxine de Brunner, že jejich štábní kultura je machistická až hrůza.

Policisté například chodili ze sprchy zabalení do ručníků, což komisařku velmi dráždilo (Denby to vysvětloval tím, že šatní skříňky jsou od sprch daleko a ti lidé se tam nějak dostat musejí). V ledničce na okrsku objevila komisařka chlazené plechovky s pivem a dokonce u nich byl – zdráhám se to jen vyslovit – ceník za jednotlivé položky. (Konec sarkasmu.) Denby byl proto zbaven velení jednotky.

Potrestaný policista zažaloval Metropolitní policii za diskriminaci, protože zjistil, že podobné prohřešky u ženské jednotky nebyly nijak postiženy.

Komisařka Maxine de Brunner mezitím rovněž přišla o místo, respektive bylo jí doporučeno dobrovolně odejít, protože upadla do podezření, že vyslala policisty do školy, do níž chodí její malý syn, aby jej „pobavili“. Výjezd dvaceti policistů, včetně psovoda, jednotky na koních a obrněného vozidla, stál daňového poplatníka zhruba deset tisíc liber, přičemž škola její ratolesti vlastně ani neleží v oblasti působnosti Metu. Anglický bulvár si na příběhu adekvátně smlsnul.

V roce 2016 dospěl pracovní soud k závěru, že Denby se minimálně pětkrát stal obětí diskriminace za to, že je muž, a přiznal mu náhradu ve výši 870 tisíc liber. Dnes se do novin dostala zpráva, že mezi policií a Denbym došlo k definitivnímu narovnání, jehož detaily nejsou veřejné.

The Telegraph tvrdí, že podle jeho zdrojů stál celý případ Met na všech nákladech zhruba dva miliony liber. Tak aspoň víme, na kolik vyjde „odmačování“ jednoho pracoviště do moderní, pokrokové podoby.

Adrian Denby plánuje odejít do soukromého sektoru a založit firmu, s jejímž startem mu Met má údajně pomoci.

 

Autor: Marian Kechlibar

0_Marian_Kechlibar

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.