27.1.2014
Kategorie: Politika

Vykonavatelem zvrhlé státní moci je vyděrač, recidivista. Kde to vlastně žijeme?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 28|01|2014

 

Možná jste v médiích nepřehlédli zmínku o průběhu výkonu exekuce na mladé mamnice se synem nemocným rakovinou, kdy tlupa “vymahačů práva” vnikla v šest ráno do jejího domu a požadovala na ní okamžitou úhradu dluhu otce dotyčné ve výši 300 000,- Kč. Nebylo reagováno na její prosby a braní ohledu na nemocného chlapce, nebylo reagováno na zjištění, že otec v domě nebydlí ani tam nemá žádný majtetek. “Velitel zásahu” nechal sepsat a připravit vše cennější k odvozu a na veškeré námitky reagoval jen strohým sdělením: “Zaplaťte!”

 

 

Ano, tak je postaven exekuční zákon z dílny vlády současného presidenta, tak je ve stále častějších případech vykonavateli vykládán a praktikován. Spoustě dlužníků již není co brát a tak se metody vymožení alespoň nějaké částky stávají stále drsnější, bezcitnější, silovější. Advokátsko-exekutorská lobby si na svůj každodenní příděl masa tak zvykla, že si na jeho obstarání už dokonce najímá i několikráte soudně trestané kriminálníky jako v tomto případě.

 

Zkusme se vžít do myšlenkových pochodů tohoto najatého jedince. Celý život si obstarává zdroje na živobytí násilnostmi či okrádáním spoluobčanů. Společnost jej za to trestá několika pobyty za zamřížovanými okny. Najednou se však situace mění. Stát mu nabídne, prostřednictvím soudní exekutorky, pokračování v této činnosti, ale místo cesty do vězení odměnu v podobě pravidelné mzdy.

 

A tak, vybaven průkazkou nadčlověka, který si může se svojí obětí dělat co se mu zamane vyjede na “lov”. Vše dle zákona, dle práva, vše prý na ochranu chudáka věřitele, vše s nejvyšším posvěcením sociálně spravedlivého státu, který prý nemůže dopustit, aby se dluhy neplatily, jak nám každoročně ve vyúčtování svého vlastního rozpočtu sám svými stamiliardovými schodky “ukazuje”.

 

V tomto konkrétním případě šel státní vyděrač ještě dále. Nechal si zaplatit vše, co nešťastná a strachem ochromená žena sehnala. Sto tisíc. Za čtrnáct dní však se svým komandem přijel znovu a když nedostal zbytek dluhu, vše odvezl jako válečnou kořist k nohám své paní, exekturoky, ochránkyni věřitelů, garantu spravedlnosti.

 

Teprve poté se okradená žena vzmohla na odpor. Soud rozhodl v její prospěch, ale odvezené věci ji byly vráceny až po roce a půl. Jak to bylo s vyplacenými sto tisíci zprávy nekomentují. Hlavní pachatel je souzen pro vydírání. Exekutorka, která svým jednáním, ať “jen” nekompetentním či přímo úmyslným, toto všechno dopustila, však jen již není exekutorkou. Souzena není. Kde je nyní právo, aby ochránilo poctivého člověka? Kde je stát a jeho výkonné složky, aby zaručily spravedlnost?

 

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

 

 

Asi mají jiné starosti. Musí jménem našich volených zástupců budovat zářné zítřky pomocí peněz svých daňových otroků. Toto je jen jeden ze způsobů jak poddané cvičit v bezmezné poslušnosti a udržovat je stavu pemanentního strachu. Že se primárně nejedná o žádnou ochranu věřitelů, ale o krmení zainteresovaných politickomafiánských spolků dokazuje další skutečný příběh:

 

Mladá matka nedostávala alimenty. Otec dlužil něco přes 12 000,- Kč. Ona jej zažalovala, došlo na exekuci. Její výše s “advokátsko-exekutorským masem”: celkem 80 000,- Kč. Po třech měsících bývalý manžel zaplatil exekutorovi 20 000,-. Matce bylo z toho přeposláno korun: 150,- slovy: sto padesát! Po tomto šoku chtěla tedy celou exekuci zrušit. Ano, může, ale desetitisícové poplatky tedy bude hradit ona. Hádejte komu a komu za to všechno ještě navíc platí DPH?

 

Co jsme to dovolili? Co jsme dovolili naší politické reprezentaci stvořit za zrůdu? To není stát pro lidi. To je mafiánská kriminální zkorumpovaná stoka řízená všehoschopnými manipulátory moci, kteří si z nás dělají nesvéprávné lokaje. Pod pláštíkem sociálního smíru, multikulturního obohacování, evropské integrace, dotačních programů, pozitivní diskriminace, růstu HDP, regulačního řízení trhu či dalších nesmyslů produkovaných v Praze i v Bruselu jsme se salámovou metodou vrátili do dob zuřící státní totality, kde vykonavatelem moci dle práva může být naprogramovaný, kriminálem ošlehaný ranař, vyžívající se v ponižování a násilí na oběti, který obdařen v podstatě neomezenými pravomocemi zlikviduje na počkání klidný život kohokoliv se mu zamane.

 

Toto je snad normální podoba právního státu? To je civilizovaná společnost 21. století uprostřed Evropy? Z obou uvedených příběhů jasně vyplývá, že český systém exekutorského vymáhání dluhů v žádném případě neslouží svému účelu. Je to sprostá šikana a umělé rozsévání strachu mezi “poddaný” lid. Spolu s likvidačním celkovým 75% zdaněním výdělků, byrokratickou chobotnicí, zákonnou džunglí, ve které se nikdo nevyzná a zkorumpovanou politicko-úřednickou mašinérií zde máme, sociálně eurodemokratickou obdobu bolševického pokusu na všeregulovanou a manipulovanou společnost vystrašených daňových otroků, řízenou partajními centry vyvolených nejvšehoschopnějších kádrů.

 

Jedinou šancí na slušné přežití se stalo přisátí na státní penězovod, kterým protéká stále více peněz. Zdroje přeci jsou! Jsou však opravdu nevyčerpatelné, jak se tváří vládnoucí oligarchie? Kolik toho ještě mohou lidé, kteří neparazitují na erárním přerozdělování, ještě unést? Jejich životy jsou postupně likvidovány tak hrubým a až nepochopitelným způsobem, že je to do nebe volající. Kdy si to uvědomí i ta demokratická volební většina, která tento státní dirigismus vyžaduje a neustále jej mění za pofidérní jistoty a jakousi budoucí prosperitu?

 

Jaký jiný důkaz ještě potřebuje než to, že vykonavatelem státní moci může být něco takového jako v případě výše popsaného provedení exekuce? Takový stát opravdu potřebujeme? Takovému státu a jeho představitelům dáme všanc celý svůj život?

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 27 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.