ZEMAN217
21.1.2019
Kategorie: Společnost

Vykládejte koňovi o čokoládě, když žere seno

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Miloš Zeman, člověk, jehož politická minulost je pestrá – pestrá jak kontejner se starými hadry, byl tímto národem podvakrát zvolen do nejvyšší ústavní funkce: nevím proč, ale stalo se tak. Nicméně: zvolen byl do funkce s pravomocemi přesně definovanými ústavou, nikoli do funkce absolutního vládce, diktátora. Zeman se však jako diktátor snaží chovat, a to všude tam, kde najde sebemenší příležitost pro takové chování. 


Nerespektuje nic – ani své vlastní slovo, kdyby si někdo dal tu práci a sestavil kompendium jeho navzájem si protiřečících výroků (jako to udělali svého času slovenští novináři s výroky Vladimíra Mečiara), byla by to tlustá kniha. 

Tak jak by mohl někdo předpokládat, že Miloš Zeman bude respektovat ústavu České republiky? Nebo snad ústavou zaručenou nezávislost soudů? To teprve ne! 

O Zemanově kancléři Vratislavu Mynářovi – a tím vlastně o Zemanovi samotném – řekl bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu Josef Baxa v rozhovoru s Renatou Kalenskou pro Deník N: „Vykládejte koňovi o čokoládě, když žere seno. Tedy – vyprávějte si s panem kancléřem o ústavě.“

S informacemi o snahách Hradu zmanipulovat justici se nyní roztrhl pytel: a je dobře, že to vychází najevo; v dotyčném pytli bude určitě ještě mnoho dalších případů, které zatím najevo nevyšly. 
Týdeník Respekt informoval, že Vratislav Mynář opakovaně kontaktoval soudce ve věcech, které se dotýkaly Hradu; sešel se s ním dokonce i ústavní soudce Vojtěch Šimíček. 

Mynář i Zeman tvrdí, že nechtěli soudce ovlivňovat, jen informovat. Informovat soudce strana sporu má a může: ne ovšem při tajných schůzkách v soukromí, nýbrž veřejně v soudní síni při procesu. 
Ostatně pokud mafián pošle druhé straně sporu prázdnou nábojnici, také to, přesně vzato, také není nic jiného než informace: informace o tom, co by se jaksi dotyčnému mohlo stát.

Když mluví o tlaku prezidenta na svoji vlastní soudcovskou práci, je Josef Baxa zcela konkrétní: „Když jsem za ním byl loni na jaře /…/, představoval jsem si, že mu dám jakousi zprávu o tom, v jaké kondici Nejvyšší správní soud je,“ říká. Ale Zeman „začal přednášet seznam mých takzvaných hříchů, to znamená konkrétní rozhodnutí soudu, která se mu nelíbila. Byly to věci z minulosti, věci už rozhodnuté.“ Když předseda jednoho z nejvyšších soudních orgánů hlavě státu připomněl to, co by hlava měla sama především hájit, totiž že soudci jsou nezávislí a že předseda soudu na ně naprosto nemá vliv – a že je to tak správně, zareagoval Zeman jako typický diktátor: „Vy jste šéf, vy to máte zařídit.“ 

A dokonce Josefu Baxovi naznačoval, když bude hodný, může stát i předsedou Ústavního soudu…

Jak dlouho ještě budeme dovídat stále nové a nové skutečnosti o neblahém působení Milouše Zemana? Jak dlouho ještě bude tento zcela amorální člověk škodit naší zemi?

 

 

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 472,00 Kč
Vybráno 15.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 897 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,71 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.