beatababis
18.11.2018
Kategorie: Společnost

Vyjádření Beaty Babišové a reakce Seznam Zprávy

Sdílejte článek:

COM

TV Nova dnes večer přinesla vyjádření bývalé manželky Andreje Babiše. Přinášíme jej našim čtenářům spolu s reakcí redakce Seznam zprávy. Bez komentáře. Obrázek si jistě udělá každý sám.

Vyjádření Beaty Babišové přinášíme v nezkráceném znění:

“Vážení, zdravím vás ze Švýcarska. Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě. I přesto, že jsem reportéry Slonkovou a Kubíka výslovně upozornila na to, že můj syn je nemocný, a proto rozhovor s ním nepřipadá v úvahu, udělali to, že skrytou kamerou rozhovor se mnou a mým synem skrytou kamerou natočili a zveřejnili.

Tento rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizaci naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali. A dále neubližovali mým dětem a celé naší rodině.

Tím, že byla zveřejněná adresa našeho bydliště, dnes nemůžeme svobodně ani vyjít z bytu na ulici. Prosím novináře, aby respektovali naše soukromí, zdravotní stav našeho syna a dál nás neobtěžovali.

Požádala jsem naše advokáty o ochranu práv celé naší rodiny. Ještě zvlášť žádám paní Slonkovou a pana Kubíka, kteří po měsíci zase přišli do domu, kde bydlíme 16. listopadu 2018, aby nás už neobtěžovali, protože už s nimi hovořit nebudeme. Děkuji.”

A reakce Seznam Zprávy:

Tohle jsou fakta. 

Z e-mailu premiérova syna přišla ve čtvrtek zpráva: „Matka na mě začíná dělat tlak, protože můj otec určitě dělá tlak na ni prostřednictvím SMS.“ V dalším mailu přišla informace, že matka je mimo domov a vrací se večer letecky do Ženevy. 

Právník Andreje Babiše nám tento pátek ve Švýcarsku řekl následující: „Pokud tady budete natáčet dál, budete trestně stíháni.“

O půlnoci z pátka na sobotu premiér Babiš oznámil, že odlétá do Švýcarska. Někteří právnici upozorňují, že může ovlivňovat svého syna a spoluobviněné v trestním vyšetřování kauzy Čapí hníhdo.

Dnes přichází TV Nova (jediná televize, které dá premiér rozhovor o této kauze) s tím, že exmanželka premiéra a matka Andreje Babiše ml. promluví. V Televizních novinách nás Beatrice Babišová ve čteném prohlášení obvinila z toho, že jsme skandálně zasáhli do jejího soukromí.

Několik klíčových faktů:

Nikde jsme nezveřejnili kompletní adresu (dokonce ani název města, kde rodina žije). Byl to premiér Babiš, kdo to ve svém postu na sociálních sítích udělal.

Premiérův syn s námi komunikoval i po zveřejnění celého pořadu. Z jeho e-mailu přišla žádost o pomoc a propojení s policií.

Syndikát novinářů uznal naši reportáž za etickou. Důvodem je veřejný zájem. Podle šéfa Syndikátu Černého je důležité, že se novináři jako takoví ihned představili, navíc v daném případě převažuje nad ochranou soukromí veřejný zájem. (https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2654219-vznik-reportaze-o-babisovi-mladsim-byl-v-poradku-prevazil-verejny-zajem-veri-predseda).

Právní analýza, kterou jsme si nechali udělat, jednoznačně říká, že postup reportérů byl zcela v souladu se zákonem. A to jak při pořízení rozhovoru, tak při jeho zveřejnění (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zpoved-babisova-syna-koho-se-novinar-smi-ptat-tady-mate-pravni-rozbor-60389?seq-no=12&dop-ab-variant&source=article-detail).

O užití skryté kamery mluví i švýcarské právo (https://www.admin.ch/opc/en/classified-compilation/19920153/index.html) a

K obsahu samotného rozhovoru:

„Dobrý večer, nezlobte se, že vás obtěžujeme. Já jsem Sabina Slonková a tohle je Jiří Kubík. Jsme novináři z České republiky.“ Takto začal celý rozhovor.

V průběhu celého rozhovoru se naši novináři celkem šestkrát omluvili, že paní Babišovou a jejího syna obtěžují.

V momentě, kdy paní Babišová řekla, že by to už mohlo stačit, tak rozhovor novináři končí a znovu se omlouvají, že obtěžovali. Syn premiéra následně znovu pokračuje ve svých odpovědích.

Na konci rozhovoru popřeje Andrej Babiš ml. novinářům šťastnou cestu domů a omluví se, že jeli tak dlouhou cestu.

 

 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 93 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.