euflag
7.11.2020
Kategorie: Politika

Vyděračská EU zatíná drápy diktatury čím dál tím víc. Pro naše dobro samozřejmě

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jana MarkováPorušení hodnot EU bude nově znamenat konec čerpání peněz. Posílat je a ručit za její dluh se ale bude muset dál. Kdo ale bude určovat koho a za co “sejmout”? Vážně si to necháme líbit?

Zpravodajské servery informovaly, že zástupci členských zemí EU a Evropského parlamentu se dohodli na tom, že čerpání peněz z fondů Evropské unie bude podmíněno dodržováním principů takzvaného právního státu. Maďarsko a Polsko, vůči kterým je toto opatření (především) namířeno, s ním nesouhlasí a pokládají je za vydírání. Což se jim nedivím, protože už jen z toho je jasné, že pokud dvě země nesouhlasily, těžko se mohlo jednat o dohodu. Je to spíše diktát, který především Německo s Francií protlačili za pomoci svých věrných vazalů proti vůli Poláků a Maďarů. Bohužel, s asistencí ČR, na čemž mají lví podíl aktivity české eurokomisařky Věry Jourové. To české se mi píše obtížně, ale formálně to tak je. Europarlament se chlubí, že „díky tomuto nástroji bude moci EU zastavit financování vlád, které nedodržují naše hodnoty, jako je vláda práva“. Čí hodnoty to budou, si lze snadno domyslet. Co konkrétně bude znamenat porušení těchto hodnot EU přitom bude určovat Evropská Komise a bude to podléhat schválení kvalifikovanou většinou v Evropské radě. Takže takové malé o vás bez vás. Nebo vlastně velké.

Už v minulosti byli v Evropské radě hravě přehlasováni odmítači kvót na přerozdělování migrantů. Opravdu ráda bych se mýlila, ale předpokládám, že tímto mechanismem budeme napříště donuceni se podřídit. Proč? Protože finanční tlak bude drtivý. „Provinilé země“ budou nuceny přispívat do společné kasy, ručit za dluhy, které bylo letos povoleno EU začít vytvářet, ale nebudou mít k žádným z takto vytvářených evropských fondů přístup. Tohle bude nepochybně hodně účinné, pokud daný stát nebude chtít rovnou spáchat finanční sebevraždu. Ručení za dluhy jsme s velkou slávou pomohli schválit, přidali se k němu a oprátku kolem krku jsme si tak vlastně hodili sami.

Bruselu (a s ním zejména Berlínu a Paříži) se prosazením uvědomělé paní komisařky Jourové za jednu z místopředsedkyň Ursuly von der Leyen s odpovědností za právní stát podařilo geniálně rozklížit V4-ku. Tím se jim povedlo opatřit si velký klacek vůči odbojným Maďarům a Polákům, kteří se provinili především tvrdošíjným odmítáním kvót k přerozdělování migrantů. Zkušenosti s Bruselem mi napovídají, že tento klacek bude brzy využit k tomu, aby byli odmítači kvót přivedeni k poslušnosti. A to všechno za aktivního českého přisluhování. Už nebude možné říct, co nám mohou udělat……Za to jsme obdrželi příslib, že bude zřízen fond na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirem. Je to takový přílepek, který znamená, že pokud by se Poláci nebo Maďaři, případně kdokoli jiný pokusil dohodu vetovat, bude současně vetovat právě i tento fond. Kruh se uzavřel. Velmi pěkně to na nás v Bruselu ušili.

Dáme si to líbit? Tady totiž už končí jakákoliv obhajoba ve stylu, je to pro nás výhodné. V této podobě je to pro nás a všechny státy, které se nepodrobí vůli Německa a Francie, likvidační. Necháme si tu oprátku ještě utáhnout, nebo začneme reálně uvažovat o tom, že nastává čas odejít?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 699 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)