BABISVEZEN
23.11.2017
Kategorie: Společnost

Vydání Babiše a inspirace pro Okamuru

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Politika je umění dosáhnout maxima možného. Dogmatické lpění na vyřčeném nebývá zrovna nejkonstruktivnější, na druhou stranu je třeba se nezpronevěřit zásadám a „neztratit tvář“. Okamura je praktik s tahem na branku a proto by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby přišel s následujícím „obchodem“.

Napřed si ale připomeňme fakta … Volby vyhrálo uskupení, které vede člověk v minulosti spolupracující s STB. Je lhostejno, zda bude soudem oficiálně prohlášen za spolupracovníka nebo agenta, protože pamětníci totality si velmi dobře uvědomují, že do zahraničí mohli být vysláni jen prověření a hlavně následně referující pracovníci. Zda toto nazveme spolupráci nebo jinak, je z věcného hlediska irelevantní.

Volby taky vyhrálo uskupení, které vede člověk účelově ohýbající zákon, protože vyčlenění jedné ze svých firem ze svého impéria jenom proto, aby tato formálně splnila podmínky dotace jako malý podnik, není nic jiného než obejití smyslu dotace a v důsledku čerpání 50 mil. Kč min. z morálního hlediska neoprávněně. Ty dotace byly určeny jiným, Babiš jen využil a zneužil své síly, svých kontaktů, svého vlivu. O tom, že se jednalo o účelové vyčlenění jen pro čerpání dotace svědčí mj. hlavně to, že „malý podnik“ to byl jenom po dobu sledování podmínek dotace. Na druhou stranu je třeba přiznat, že peníze neodletěly do nějakého daňového ráje, ale skončily v hmatatelné formě na na našem území.

Přes uvedené kauzy Babišovo uskupení s drtivým náskokem vyhrálo volby – jediný závěr je, že tohle voličům vadilo méně, než prohřešky a politika „tradičních“ stran. Tak to je a je třeba se s tím smířit. Povolební jednání ukazuje, že všichni dogmaticky lpějí na svých prohlášeních i za cenu nerealizování ničeho ze svého volebního programu. Výjimkou je Okamura a jeho SPD, který jak buldok jde za svým – za prosazení prvků přímé demokracie.

Komunisti jsou jiný případ – program nemají, jen tuší svou příležitost vyjít ze stínu a urvat něco ze státní moci. Za této situace je tady opětovná žádost o vydání Babiše k trestnímu stíhání. Před volbami všichni svorně deklarovali úmysl Babiše i napodruhé vydat. Jenže politika je umění kompromisu, kompromisu, který se nezpronevěří předvolebním slibům a přitom bude politiku posouvat konstruktivně vpřed.

Stará pravda říká, že se můžete ohnout, ale nesmíte se pak zapomenout narovnat. Aktuálně to vypadá tak, že jazýčkem na váhách vážící vydání budoucího premiéra k trestnímu stíhání bude Okamurova SPD. Vůbec by mě tedy nepřekvapilo, kdyby Okamura přišel s následujícím obchodem, s následujícím kompromisem – nepodpoříme vydání Babiše ovšem pouze výměnou za zákon o zrušení ~ zúžení současné všeobjímající imunity poslanců. Přesněji – imunita by se vztahovala dále jen na konání na půdě sněmovny a mimo ní jen na verbální projev.

Ve světě by to nebylo nic nového, v podstatě by stačilo opsat již některou z existujících úprav. Možná by to byl kompromis, který by většina voličů jen a jen uvítala. Dopady by byly podstatně výhodnější než potrestání jednoho občana s diskutabilním morálním profilem … a to za situace, kdy voličům tento profil v podstatě nevadí. Je to kompromis, který by věci posunul konstruktivně vpřed a všichni si „zachovali tvář“. A jsem si jistý, že na Babiše by došlo v jiném případě. On se nezmění …. a příště by už žádné hlasování být ani nemuselo, zkrátka by si pro něho přišli a bylo by vymalováno…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 124 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.