RUSKO1
2.12.2019
Kategorie: Politika

Východní despocie zase ukazují co jsou zač

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAAle ono ani tak nejde o Rusko a Čínu, jako spíše o mnohé naše ústavní činitele a jejich obdivovatele. Kdy už tito lidé pochopí, že pro ty dva státy jsme jen hmyz, který má poslouchat a držet ústa a krok?

Dějí se dvě věci. Starosta Řeporyj Novotný naprosto šokoval v ruské televizi, když v jejich hlavní zpravodajské relaci ruskému národu sdělil, že jejich názor u nás nikoho nezajímá (to bohužel neměl úplně pravdu), ale především, že co mají Rusové co kritizovat válečné události, když sami byli ještě rok a půl po začátku války Hitlerovým spojencem a v Katyni sami povraždili několik tisíc polských důstojníků.

Tak tohle u nich už nikdo dlouho, kdo ví jestli vůbec, neslyšel. Ruskou televizi, zvyklou, že u nich se říká jen to, co se smí, ani nenapadlo, že někdo se odváží něčeho úplně jiného. Řešila to čistě rusky a starostu Novotného prostě odstřihla. Ale udělal pro porozumění mezi národy určitě víc, než všichni ti cizí agenti, kterých se Rusové tak bojí, dohromady.

Web městské části Řeporyje byl v těchto dnech napaden hackery, což se doposud nikdy nestalo. Náhoda? Tomu asi nevěří nikdo. Samozřejmě že se nedokáže, že za tím byli přímo Rusové. Ani to netvrdím. Ale kdo za tím byl, tak s Rusy evidentně velmi sympatizuje. A celé to ukazuje, co jsou všichni tito lidé zač. A když na takovéto týpky ukáže BIS, tak tuto naši tajnou službu, kterou chválí za spolupráci asi nejlepší tajná služba na světě, izraelská, náš moudrý pan prezident označí za čučkaře.

Ostatně jaký názor na nás mají Rusové ukázal případ ministra Tomana při návštěvě Ruska. Rusové mu prostě nedali povolení k vnitrostátnímu letu a nechali ho den trčet na letišti. Nás ministr zahraničí sice tvrdí, že to byla technická chyba (šéf diplomacie logicky musí jednat diplomaticky), ta chyba byla dokonce na naší straně (to se vyjádřila Moskva a my s tím vysvětlením ústy našich nejvyšších samozřejmě souhlasíme), ale věřit tomu mohou opravdu jen skalní fandové Putina a spol. Nikdo mi nenamluví, že kdyby byla na ruské straně vůle, tak se nějaké administrativní pochybení nevyřeší v řádu dvou hodin.

Jenom to ukazuje, že je naprosto pod rozlišovací schopností Rusů vidět, kdo jim leze do zadnice a kdo ne. Prostě jsou to Češi, ten malý národ, který bude buď poslouchat, nebo ať drží ústa.

A kolegium našeho moudrého prezidenta se dále usneslo, že plánovaná cesta předsedy Senátu pana Kubery na Tchaj-wan je špatná. Panu předsedovi Senátu vzkázal pan prezident, že už nebude jeho přítelem a že u něho končí. V podobném smyslu (že ta cesta by se konat neměla) se vyjádřil i šéf diplomacie Petříček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO).

Nevím čeho se bojí. Že nám Čína přiškrtí ten vzájemný obchod, který se tak nějak blíží skoro k nulovým hodnotám? S Tchaj-wanem máme obchodní výměnu mnohonásobně větší. Neměli by se tedy naši nejvyšší v zájmu naší ekonomiky spíše starat o to, že kdyby pan Kubera na Tchaj-wan nejel, že by nám mohli hrozit škody poněkud větší?

A až tam odletí podepíší naši nejvyšší ústavní činitelé zase prosebníčkovou petici s obrovskou omluvou Číně, jako když si dovolil bývalý ministr kultury setkat se s Dalajámou? Takhle si tedy představujeme nezávislou zahraniční politiku, když lidé, kteří toto vše obdivují, volají po vystoupení z EU?

Nejveselejší je že oba dva protagonisté, jak starosta Novotný, tak předseda Senátu Kubera, jsou členy ODS. Té ODS o které mnozí kritici tvrdí, že s tím uspávačem hadů v čele (myšlen předseda Fiala) nemá žádnou šanci. A když se objeví lidé, o kterých je slyšet, kteří jsou vidět, tak jim zase nemohou přijít na jméno. Prostě nemají rádi ODS, ale nahlas se to říci stydí. Přesně v duchu té bojácné oddanosti vůči východním despociím.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 089 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 2,30 out of 5)
Loading...
politicon.cz
114 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.