VLADABABISBLATNY
26.2.2021
Kategorie: Politika

Vyčerpaná vláda nebo vyčerpaní politologové?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonČeští protivládní politologové přišli s další pozoruhodnou novinkou. Vláda by měla skončit, protože je „vyčerpaná“. Jen jestli není vyčerpaná politika opozice.

Rok trvající zákazy a omezení s malou letní přestávkou jsou samozřejmě dnes již převážně nepopulární. Ty tam jsou doby, kdy o nich nepochybovala naprostá většina českého obyvatelstva. Dnes je to tak fifty/fifty a důvodem není zdaleka aktivita vlády. Důvodem je všeobecná únava z neustálého přílivu hororových informací, se kterými nás „oblažují“ média, nejen veřejnoprávní. Není vlastně vůbec úniku. A pokud se před několika měsíci zdálo být světlem na konci tunelu očkování, jeho praktická realizace ukázala na jasné limity evropské spolupráce. Evropa je na chvostu a vůbec není důležité, jestli se u nás očkuje údajně nejpomaleji z EU, jedná se o naprosto zanedbatelná čísla, neboť první evropské země EU jsou před námi pouze o pověstná „prsa“.

Česká vláda je v situaci jako téměř všechny vlády, které se spolehly na politiku EU ve vakcinaci. Protože není politicky korektní kritizovat EU- náš vzor – ani ze strany opozice (snad s výjimkou SPD), všechna vina padá na hlavu české vlády. Politologové, kteří v Česku povětšinu svého úsilí věnují kritice vlády, tak v tomto duchu práci vlády i „hodnotí“.

Chaos. Vláda by měla skončit, je už duševně vyčerpaná a působí zmatečně. V reakci na středeční vystoupení premiéra Andreje Babiše (ANO), kdy oznámil, že kabinet bude jednat o dalším zpřísňování opatření a prodloužení nouzového stavu, to řekli Novinkám oslovení politologové. Časté změny názorů a absence plánů podle nich snižují odhodlání lidí opatření dodržovat.

Tento pozoruhodný nápad českých tak zvaných politologů je samozřejmě úsměvný i proto, že by i podle nich byl na řadě prezident Miloš Zeman. Ten se už tolikrát nechal slyšet, že by opět a opět jmenoval premiérem předsedu nejsilnější parlamentní strany Andreje Babiše, že nápady českých politologů nestojí ani za fajfku tabáku.

Politická situace v Česku se vyznačuje kromě obvyklých vládně-opozičních půtek i silným vlivem Ústavního soudu, který se doslova a do písmene stal třetí komorou české politiky. Jeho zásah do volebního zákona je jen špičkou ledovce. Nekončící pandemie a k tomu plné nemocnice nejen u nás, ale i na Slovensku, slouží opozici jako důkaz „chaosu“. Mimochodem, Slovensko prošlo a prochází povinným testováním všech a výsledek je stejný jako u nás, kde je testování zatím dobrovolné.

Jediný stát na světě – Izrael – vzal tezi o zásadním boji s pandemií pomocí očkování natolik vážně, že může dnes po měsících politiky zákazů obdobných a možná přísnějších než jinde ve světě přijít s plánem na návrat k normálu. Podobně je na tom Velká Británie spolu s USA. EU nemá dostatek vakcín a proočkovat alespoň první dávkou přes polovinu populace tak bude trvat ještě několik dlouhých měsíců. Neslyšel jsem od vlády ani od opozice jasné stanovisko k tomu, že EU ve vakcinaci selhává, i když zaplatila za vývoj alespoň některých očkovacích vakcín. Místo toho se přetahujeme, zda vláda jedná „promyšleně“ či „chaoticky“, a to napříč státy EU. Stejné fabulace o chaosu používá opozice ve většině států EU. EU se „srazila“ s tvrdou realitou a výsledek je jasný: EU je poslední z tak zvaného Západu. To si ale naši politologové netroufnou napsat!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 766 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)