lekarvir
26.2.2021
Kategorie: Společnost

Vyčerpaná je kapacita personálu, nikoliv lůžek…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝHejtman Pardubického kraje Netolický konstatoval, že problémem v nynější situaci není kapacita nemocnic, ale spíše nedostatek personálu. Jedná se tedy o dlouhodobý problém, který se dosud příliš neřešil. Pravdou zůstává, že mnoho našich občanů schopných doplnit nízké stavy v celém resortu pracuje za vyšší mzdy v zahraničí. Zároveň lze konstatovat, že služeb řady odborných sester a lékařů využívají soukromá zdravotnická zařízení a opět je platí lépe než stát ty své ve velkých nemocnicích.

Přesto zůstává plno nezodpovězených otázek. Velká část ostatních lůžkových oddělení mimo JIPek zůstává zavřených a nevyužitých, odložené jsou operace a jiné zákroky, často i relativně akutní, například ortopedické. Z toho vyplývá, že ani takto ušetřený personál v této době nedostačuje potřebám nemocnic. Jistě, část zdravotníků se průběžně potýká s onemocněním, někteří rodiče zůstali doma s dětmi nechodícími do školy, ale přesto jde o evidentní nedostatek lidí pracujících ve zdravotnictví. O kdysi prestižní zaměstnání ztrácí mládež zájem a je to podobné, jako s jinými obory, u kterých je vyžadována zručnost a schopnost přemýšlet. Jde tak o dlouhodobý problém koncepce školství.

Od dob tzv. Sametové revoluce se rapidně změnilo a místo výchovy a investic směřovaných do jisté osvěty a zaměřování se na potřebné profese plodí školy nepotřebné sociology, absolventi humanitních věd později zaměstnaných tak, aby vůbec něco dělali. Už nechybí jen zedníci, elektrikáři, strojníci na bagrech či instalatéři a další dělnické profese, nedostatek je i stomatologů, obvodních a odborných lékařů, ale také sestřiček, laborantů a dalšího zdravotnického personálu. Zato máme mraky absolventů obchodních škol, gymnázií a později vysokoškoláků s diplomy, které si mohou vystavit v rámečku na zdi, ale jsou jim k ničemu. Hledat uplatnění na základě jejich získán je těžké a často končí na recepcích, ale také za pultem v McDonaldu. Jen málokdo z nich se zapojí do skutečně produktivního procesu, spíše patří k těm, kteří jsou společností tak nějak vlečeni. Myslí na to někdo ve chvíli, kdy vybírá svému potomkovi budoucí vzdělání?

Důsledkem této politiky je nynější stav ve školství a došlo i na paradoxní situaci. Koronavirová ,,pandemie“, která paradoxně svými počty postižených žádnou pandemií není, navíc jde o velmi kontroverzní stav způsobený jistým záměrem, odhalila zásadní nedostatky v našem zdravotnictví. Pokud se zamyslíme nad některými kroky vlády, musíme se buď smát, nebo naopak plakat. Proč se za konečných cca 100 milionů korun zřizovala polní nemocnice v Letňanech, když řada nemocnic není schopna personálem pokrýt ani péči o pacienty na všech svých lůžkách? Dopředu bylo jasné, že by se o případné nemocné v této polní nemocnici neměl kdo starat. Proč byly z prodeje staženy dopředu léky, u nichž existuje možnost, že mohou ulehčit průběh nemoci a dosud se mimo několika odvážlivců nepokusil nikdo oficiálně ani po roce daná léčiva vyzkoušet? Proč se manipuluje s počty nakažených a nemocných a nikdo nerozlišuje reálné pacienty od těch, kteří se s virem vypořádali bez příznaků nemoci?

Takových proč je více. Proč se k diagnostikování viru používá PCR metoda od počátku nevhodná k stoprocentnímu zjištění viru. Jak je možné, že ani antigenní testy nejsou vypovídající o skutečném stavu populace? Z jakého důvodu se nikdo nezabýval správnou diagnózou průběhu nemoci a plicní ventilátory jsou nasazovány i přesto, že plíce jsou ucpávány sraženinami, což lze ovlivnit včasným podáním dostupných preparátů? Proč loni tolik vychvalované roušky údajně zbrzdily rozvíjející se pandemii a letos je přiznáváno, že nejsou k ničemu? A místo nich jsou povinné respirátory původně určené k jiným účelům a vzhledem k velikosti virů naprosto nevhodné. Proč se tají následky používání vakcín a zároveň se lže o tom, kdo a jak úspěšně byl očkován, přestože například lékaři se očkování vyhýbají a místo toho používají vitamínové injekce? Proč vzniká tolik pochybností spojených se vznikem viru, jeho zneužitím a rozmístěním po celé planetě. Proč je covidu věnována taková pozornost, když lidstvo zužuje mnohem více závažnějších nemocí.

Těch pochybností je příliš mnoho a avizovaný. Zarážející je i samotné objevení se viru, jeho předem očekávaný příchod, také neochota zabývat se tím, jak je možné, že něco takového laboratoře mohou vůbec tvořit. Přidejme teorie o průmyslovém śíření, chemtrails, 5G a dalších úkazech spojovaných s ,,pandemií“ a nazývaných jako konspirace. Už jen vznik těchto úvah a velmi časté zjištění, že ne vše je konspirace, navozuje vcelku oprávněný pocit, že s lidstvem není něco v pořádku. Zarážející je i to, že některá území si s covidem poradila, ale v těch nejvíce rozvinutých a dostupnou hygienou se vyznačujících zemích soustředěných na evropském a severoamerickém kontinentu se nákaza šíří dále. Politika má přednost před zdravím. A jistotou je i to, že hnacím motorem pandemie zůstávají zisky jednotlivců a některých firem. Kdybychom znali reálné odpovědi na všechna proč, bylo by po covidu. Místo toho nás čeká další lockdown. Není to vše více než jen k zamyšlení?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 576 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)