VRBETICE2
2.5.2021
Kategorie: Politika

Výbuch ve Vrběticích je nesmírnou tragédií, stali jsme se však součástí něčeho, co se ve světě dělo a děje

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Vrbětice, malá valašská víska, která se dostala do podvědomí nejenom občanům ČR, ale i celosvětově. Asi nejčastější slovní spojení vázané k vrbětické kauze je „státní terorismus“. Jedna parta tvrdí, že se jedná o státní terorismus, druhá parta, která má blíže k Rusku, se to snaží zlehčit a odvolává se na nedostatek důkazů.

Nejsem žádný odborník na mezinárodní právo a rozhodně nemíním rozebírat, jestli se jedná o státní terorismus, válečný akt nebo o obyčejný kriminální čin. Z mého pohledu je důležité, že agenti cizí zpravodajské služby provedli na cizím státním území čin, jehož následkem umírali lidé a vznikly milardové škody. Ale pro jednoduchost to budu nazývat státním terorismem.

Vzhledem k tomu, že věřím českým tajným službám i policii tak nemám důvod zpochybňovat, že to udělali příslušníci GRU. Ono je to i logické. Ve Vrběticích byly uskladněny zbraně, které měly být expedovány na Ukrajinu a pravděpodobně se tyto zbraně měly použít v bojích proti donbaským separatistům, kteří jsou podporování Rusy. Rusové rozhodně nechtějí, aby Ukrajinci byli dobře vyzbrojeni a způsobovali ztráty separatistům a ruským vojákům, kteří na Donbasu tráví dovolenou. Není to v jejich zájmu, naopak v jejich zájmu je, aby se tyto zbraně nikdy na Ukrajinu nedostaly. Takže se rozhodnou, aby v rámci ochrany svých národních zájmů tyto zbraně zlikvidovali.

To, že tuto akci provedou na území cizího suveréního státu, příliš neřeší. Staví své národní zájmy a svou bezpečnost nad mezinárodní právo. Nechci, aby to vyznělo jako moje obhajoba tohoto ruského činu. Ne, je to svinstvo, ale stalo se to. Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že tak, jak se chovají Rusové, se chovají i jiné velmoci. Pokud Izrael zlikviduje iránského jaderného fyzika na území Iránu, je to také akt státního terorismu. Chrání svoje zájmy a použije Mossad k jejich obraně. Když Američané zlikvidují iránského generála na území Iráku, také chrání svoje zájmy, ale je to také akt státního terorismu. Výsledek je vždy stejný. Materiální škody a mrtví lidé. Záleží pouze na úhlu pohledu a na tom, jak se daná akce bude komentovat. Může se jednat o akt na obranu demokracie, nebo o agresi.

To, co se stalo ve Vrběticích, je nesmírná tragédie, při které umírali lidé, a došlo k obrovským materiálním škodám. Bohužel jsme se stali součástí něčeho, co se ve světě dělo, děje a dít bude. Velké mocnosti používají k prosazování svých zájmů zpravodajské služby a vždy se budou snažit zaonačit to tak, aby to vypadalo jako nehoda, nebo vina ukazovala na někoho třetího. Výsledek pak bude ovlivněn tím, jak budou zpravodajci šikovní, co vyjde najevo a následně kdo a jak to bude prezentovat navenek.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 438 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 1,50 out of 5)
Loading...
105 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)