pujcka
25.9.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Vybíráme online půjčku. 5 tipů, jak na to

Sdílejte článek:

Dostat se do situace, kdy nemáte na zaplacení důležitých výdajů, je velmi nepříjemné. Může jít o souhru nešťastných událostí a nakupení účtů třeba v nevhodném období před výplatou. Účet zeje prázdnotou a co dělat teď? Řešením může být úvěr. Když si dáte pozor na několik základních věcí, nemusíte ani příliš přeplatit a dobře vyřešíte svou situaci.

Pozor na úrokovou sazbu

První bod asi nikoho nepřekvapí. Co se týká úvěrů, je úroková sazba snad nejvíce skloňovaným termínem. Poskytovatelé se předhání, kdo dokáže nabídnout nižší úrok a přilákat co nejvíce klientů. Procenta úroku uvidíte hned při prvním pohledu na nabídku úvěru. Byla by však chyba orientovat se pouze podle jednoho čísla. Půjčka je totiž souhrou podmínek nastavených poskytovatelem a číhat na vás mohou poplatky.

Občas se objeví poplatky, které umí překvapit

Přilákal vás velmi nízký úrok a větříte extrémně levnou půjčku? Dejte si pozor, ať se nespletete. Poskytovatelé úvěrů si totiž mohou říct o nejrůznější poplatky a ve výsledku to může vyjít poměrně draho. Případné poplatky by měly být uvedeny v podmínkách. Často jde například o zpoplatnění sjednání a vedení úvěru. Zaplatit ještě více můžete i při předčasném splacení. Ovšem některé online půjčky umožňují bezplatné dřívější splacení.

Dobře si nastavte splátky

Jedním z důležitých momentů je splácení úvěru. Snažte se nic nepodcenit a už během výběru vhodného finančního produktu si představte, jak to budete celé splácet. V případě čerpání většího množství peněz si jednotlivé měsíční splátky rozvrhněte tak, aby příliš nezatěžovaly rozpočet. Je lepší nastavit je raději níže a později úvěr doplatit klidně i o několik měsíců dříve, než si nastavit velmi vysoké splátky a pak se dostat do problémů se splácením.

Prověřte si poskytovatele

Půjčit si peníze je závazkem, který je potřeba pečlivě promyslet. Nepodepisujte smlouvu s poskytovatelem, o kterém máte pochybnosti. Zkuste si najít co možná nejvíce referencí a zkušeností s danou půjčkou. Čím větší částku si půjčujete, tím důkladnější průzkum si udělejte. Uvidíte, že se vám to ve výsledku vyplatí a vyhnete se nepříjemné chybě často táhnoucí se několik let.

Když potřebujete peníze rychle, vyberte si online půjčku

Zajít si do banky a požadovat půjčku už ani zdaleka není jediný způsob. Dnes se velké oblibě těší online půjčky s velmi rychlým schválením a následným odesláním peněz. Příkladem je například online půjčka CoolCredit , kde si při opakovaném půjčování můžete zažádat až o částku 20 000 korun s dobrou splatnosti 30 dní. Vše tak máte během několika minut vyřízeno a po úspěšném schválení půjčky přichází peníze na účet často i do druhého dne, ale konkrétně to záleží na rychlosti banky.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.