infinitymini_komfort-800x650
6.1.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Vyberte si sedačku pro život

Sdílejte článek:

(PR)

Ať už zařizujete nový, či rekonstruujete stávající obývací pokoj, velmi důležitou roli hraje volba sedací soupravy. V moderním interiéru je totiž nejvýraznějším prvkem celé místnosti, navíc musí splňovat určité úlohy. Například by měla poskytnout prostor pro usazení návštěvy.

Na velikosti záleží

Ono se sice říká, že čím větší sedačku si pořídíte, tím je to lepší, ale ne vždy se dá tohle pravidlo uplatnit. Pokud do malého pokoje postavíte sedací soupravu do U, bude tam působit nepatřičně. Naopak v obrovské místnosti je škoda šetřit místem. Každopádně se ujistěte, že budete mít dostatek prostoru na procházení. A pamatujte – méně je někdy více, pokoj pak působí vzdušněji.

Kůže versus látka

Za koženou sedací soupravu si sice připlatíte, ale vyplatí se to. Například pokud máte malé děti, jde o velmi dobrou investici, jelikož se lépe čistí. Ani látkového povrchu se nemusíte úplně vzdávat, ale zapomeňte na bílou a jiné světlé odstíny. Co byste naopak opomenout neměli, jsou látkové potahy. Pořiďte si raději rovnou dvoje, ať je můžete střídat a pravidelně prát. Bude to potřeba.

Co se týče barev, nejspíš vás moc nepotěšíme. Trendy jsou především světlé odstíny, které vnesou do interiéru svěžest. Na druhou stranu je nezbytné počítat s dětmi a domácími mazlíčky. Někdy je prostě lepší módu oželet a zaměřit se víc na praktičnost.

Sedačka u stěny

Aspektem ke zvážení je i umístění pohovky v místnosti. Spousta souprav je řešená tak, že zadní stranu je potřeba přirazit ke zdi (bývá neopracovaná). Rohová sedací souprava zase svádí k umístění do rohu, není to ovšem nutné. Zato se dá využít k optickému oddělení prostoru (např. kuchyně od obývacího pokoje).

Hlavně uspořit prostor

Snažte se na pohovku dívat nejen jako na kus nábytku určený k sezení, může být multifunkční. Když si koupíte rozkládací sedací soupravu, poslouží jako lůžko pro hosty. Do sedačky s úložným prostorem zase ukryjete třeba lůžkoviny.

Vlastností, kterou jsme nezmínili, je celkový design. Některé sedačky jsou vysoké, jiné spíš nižší. Vyrábí se zakulacené i hranaté tvary, s opěrkami i bez nich. Mluvit by se o tom dalo donekonečna, ale lépe uděláte, když si je prohlédnete na vlastní oči. Nemusíte se zvedat, podívejte se například do e-shopu Dona-shop.cz, kde prodávají moderní sedací soupravy za rozumné peníze.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.