children-g09cc62b5c_1280
18.11.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Vyberte si repasovaný notebook. Dost ušetříte

Sdílejte článek:

Pokud si myslíte, že v dnešní době bez počítače můžete normálně fungovat, tak prosím, nicméně už je kvůli internetu je dobré mít nějaký vhodný stroj doma.

Surfovat po netu jde sice i s pomocí mobilního telefonu, avšak to není ono. Navíc počítač umí celou řadu dalších věcí a na rozdíl od mnoha jiných doplňků v domácnosti je tedy i docela užitečný. Problém je cena, jenž může být v současné době trochu přestřelená.

Nové počítače jsou extrémně drahé

Hodnota nové výpočetní techniky v posledních několika málo letech vyletěla prudce nahoru. Na vině není pouze pandemie, ale i různé problémy v místech, kde probíhá výroba jednotlivých komponentů. Když k tomu navíc připočtete zdražení dopravy i surovin, je jasné, že počítače dnes již levně sehnat nejde.

Nemusíte se však spoléhat pouze na prodejce nových strojů, ale klidně můžete zavítat i do e-shopu s notebooky staršího data výroby. Ty sice nejsou tak výkonné jako jejich novější verze, nicméně stále dokáži posloužit více než dobře. Třeba i ke hraní.

I na repasu se dá hrát

Mnoho lidí má repasované notebooky za podřadné a do jisté míry jim není možné to mít za zlé. Přeci jen se již nejedná o nejnovější stroje a jejich výpočetní výkon rovněž nebývá kdovíjak slavný. Hodně záleží na tom, jak chcete počítač používat.

Mnohé repasované verze jsou vhodné i ke hraní. Očekávat pařbu v nejvyšší detailech a při 4K rozlišení z pochopitelných důvodů nemůžete, avšak i tak si můžete zahrát docela parádně, a to hlavně dříve vydané tituly.

Roční záruka

Nejedná se o žádné podřadné zboží. Repasované mašiny jsou seskládány z kvalitních komponent, jež vydrží sloužit ještě hodně dlouho. Na tyto počítače se pro někoho možná překvapivě vztahuje i záruční lhůta. Jedná se sice pouze o jeden rok, ovšem i po jeho uplynutí budou tyto notebooky svou roli plnit bez potíží.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 371 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...