cobblestones-ge67d23561_1280
25.11.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Výběr vhodné venkovní dlažby nepodceňujte

Sdílejte článek:

Pokud právě dokončujete svůj rodinný domek, měli byste mimo jiné uvažovat i o venkovních prvcích, jako je například dlažba.

Často nad tímto na první pohled malým detailem novopečení majitelé rodinných vilek příliš nepřemýšlí, což je samozřejmě škoda. Většinou takové opomenutí znamená i nutnost dalších výdajů v budoucnu.

Musí něco vydržet

Na rozdíl od dlažby v koupelně či v kuchyni musí venkovní dlažba vydržet nejen běžný provoz, ale zároveň se vyrovnat také s výkyvy počasí. A to jen tak nějaký materiál neumí. Je potřeba zvolit si něco hodně odolného, co vydrží skutečně dlouho.

A jednou z nejlepších surovin k tomuto účelu je beton, jenž je pevný a může se pyšnit i dlouhou životností. A je celkem jedno, jestli je ve formě plotu nebo právě výše zmíněné dlažby. Vždy jde o velice houževnatý výrobek.

Vizuální vlastnosti

Hodně zájemců o kvalitní dlažbu příliš nad betonem nepřemýšlí, jelikož mají stále zafixováno, že jde sice o vysoce odolný, nicméně vizuálně nezajímavý materiál. Kdysi možná, ovšem v dnešní době ani náhodou.

Moderní betonové dlažby mohou přebrat podobu takřka jakéhokoliv materiálu. Velmi oblíbená je v posledních letech kupříkladu natural dlažba, kterou vyrábí a zároveň dodává firma PRESBETON.

Tento typ dlažeb může mít vzhled všech přírodních surovin jako jsou například dřevo nebo kámen, ovšem stále si udržují vysokou houževnatost spojovanou s betonem. Hodí se tak do všech typů zahrad, od čistě rustikálních až po minimalistickou modernu. Dlažbu můžete v případně potřeby nechat ohraničit i betonovými obrubníky. Samozřejmě ve stejném dekoru jako samotné podloží.

Výhoda betonu mimo jiné spočívá i v ceně. Na rozdíl od jiných materiálů vhodných pro venkovní použití vás tak nebude stát váš projekt majlant. Chodníček okolo bazénu nebo vkusnou výjezdovou cestu můžete zrealizovat za docela slušné peníze.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 193 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...