URVALEK
17.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Vstanou noví Urválkové

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilAsi jen málokdo zaznamenal, že v tomto týdnu proběhne školení státních zástupců v rozpoznávání a potírání tak zvaných „trestných činů z nenávisti”. Třídenní akce se má konat 18. až 20. února na půdě Justiční akademie v Kroměříži. Odborně-ideologickou nalejvárnu povede Viktor Kundrák z Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a finský prokurátor Juha-Mikko Hämäläinen. Společně mají připravit 15 expertů z řad státních zástupců, akademického prostředí i neziskového sektoru, kteří následně vyškolí zhruba 80 řadových žalobců k lepšímu potírání „hate crime”.

Školení nařídil sám nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Jde o počátek praktického naplňování dohody, kterou loni na jaře uzavřel jeho úřad s Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Smysl a podstatu jejich dohody osvětlila mluvčí jmenovaného Úřadu, Katya Andruszová, takto: “Předsudečné trestné činy dopadají negativně nejen na oběti, kterých se přímo týká, co do jejich osobní zkušenosti a bezpečí. Vytváří také povědomí o ‘nás’ a ‘nich’. Rozdělují společnost dle diskriminačních kritérií – etnického původu, náboženství či sexuální orientace. To působí újmu příslušným komunitám a společnosti jako celku.”

Takže je šídlo z pytle venku a každému trochu poučenějšímu čtenáři už svítá, o co půjde. Ale abychom si uvědomili skutečnou hloubku problému, podívejme se na jednotlivé účastníky akce a na příslušné pojmy poněkud podrobněji. Bose bossů, Pavla Zemana, který to vše organizuje a za kterého se tak bije Minářův spolek Milion chvilek pro demokracii, protentokrát vynechejme.

Začněme Úřadem pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Jde o typickou liberálně pokrokářskou nátlakovou organizaci, štědře dotovanou Eurounijními a globalistickými kruhy. K charakteristice spolku snad postačí jedna věta z jejího „mandátu” (zde ): „… Organizuje výroční setkání OBSE pro lidská práva, tři doplňující schůzky a seminář, který hodnotí pokrok vlád a poskytuje nevládním organizacím platformu pro svobodné vyjádření jejich obav.” Činnost spolku se tedy dá v kostce shrnout jako protlačování pohledů, názorů a postojů „těch správných” neziskovek do právního řádu zemí Evropy. A to přes hlavy nic netušícího občanstva.

„Zajímavou” je také osobnost jednoho z uvedených školitelů. Finského prokurátora Juha-Mikko Hämäläinena. Přes to, že severské země jsou všeobecně pokládány za oblast, která je v lidskoprávním potlačování normálnosti a zdravého rozumu, oproti zbytku Evropy, daleko vepředu, tak osobnost prokurátora Hämäläinena budí  kontroverse i tam. Místní zdroje (třeba zde) ho titulují „että pahamaineinen syyttäjä Juha-Mikko Hämäläinen”, tedy něco jako notoricky známý žalobce Juha-Mikko Hämäläinen. A kladou zajímavé otázky: „Snaží se Hämäläinen, který je zapojen do policejního vyšetřovacího řízení, zajistit, aby vyšetřovací řízení skončilo politicky správným závěrem?”, nebo „Existuje ve Finsku kromě politické policie už také kancelář politického žalobce?” Což jsou v politicko-korektní Skandinávii slova na hranici vzpoury a zjevně musí mít nějaký, veřejností všeobecně sdílený základ. Jinak by se novináři tak neodvázali. . A tento člověk byl vybrán, aby školil naše státní zástupce.

Týká se to každého z nás. Protože třeba oné slavné „předsudečné nenávisti” se můžeme dopustit (a pravidelně se jí také nevědomky dopouštíme) denně. Podívejte se na definici – činu se dopouštějí ti, kteří „neusilují o okamžité zničení demokratického systému, ale postupně ho oslabují”, nerespektují koncept základních lidských práv, podněcují k nenávistným aktivitám další osoby, šíří strach ve společnosti, štěpí společnost, vyvolávají v ní antagonismy, zlehčují osudy obětí totalitních režimů a obětí nenávistně motivované trestné činnosti. Při komunikaci s veřejností využívají dezinformace a konspirační teorie a stávají se nástrojem vlivového působení zemí a skupin, která nerespektují principy pluralitní demokracie.” A je to. Klacek na každého z nás, kdo není dostatečně nadšen směřováním Evropy a v ní (bohužel) i našeho státu.

Poprvé s tou právní zvrhlostí, která jakoby z oka vypadla gumovému zákonu o „podvracení republiky” z dob dávno minulých, vyšel ministr vnitra Jan Hamáček. V parlamentu se pak hájil (zde), že „tento pojem není konstruktem jeho resortu, ale konsenzem několika rezortů na doporučení akademiků a lidskoprávních neziskových organizací.”  

A jsme zase zpět u „aktivistů”, neziskovek a jejich zastřešujících a podpůrných organizací. U Bruselem a globalisty organizovaného systému, který podloudně, skrytě a obmyslně infiltruje státní orgány, mění politiku a právní řád státu, aniž prošel jakýmkoli volebním testem. Bez souhlasu občanů, přes hlavy jimi volených zástupců, mimo demokratickou kontrolu moci….

Cílem kroměřížského školení státních zástupců podle jeho organizátorů je, aby na každém úřadu okresního, krajského či vrchního státního zastupitelství byl aspoň jeden „správně” proškolený žalobce. Máme se na co těšit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 572,00 Kč
Vybráno 35.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 671 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.