strach
16.11.2018
Kategorie: Společnost

Všichni prohráváme

Sdílejte článek:

PAVEL B. REICHL

Jak se asi cítí užitečný idiot, který vede své kroky tak, jak si přejí jiní a on si to uvědomí příliš pozdě? Na tuto otázku nám již ve velmi brzké době budou moci odpovědět někteří z těch „tisíců“ demonstrantů proti Babišovi.

A přitom podstata je tak snadná. Výsledek demokratických voleb. Voleb, které jsou symbolem hlasu lidu a jejichž výsledek, a to ať už dopadnou jakkoliv, by měl respektovat každý normálně uvažující člověk.

Chce se mi až křičet, když vidím jak se v naší malé zemi devastuje demokratická volba lidu. Jak se voliči té či oné strany označují za lepšolidi a odněkud z neznáma pojali podezření, že druhý nemá nárok na svůj volební hlas. Tedy když nehlasuje jako on sám.

A pak ti politici, kteří skončí v opozici i přes své vznešené ideály, i přes svá plná ústa demokracie a svobody, i přes jejich ujištění, že výsledek voleb se prostě respektovat musí. Ale tato prohlášení často přichází před volebním dnem. Chápu, že rozčarování z výsledků může mnoha lidem zatemnit myšlení, ale nebyli to oni sami, kdo volal po respektu a uznání výsledků? Cožpak je 30% voličů snad jen nějaká bláznivá partička a nikoliv občané této země?

Zákeřnost a záludnost vyplouvají ruku v ruce na povrch.

Babiš. Ten zatracený Babiš. Opravdu ti demonstrující věří, že tady jde o jednu jedinou osobu? O nenáviděného Babiše? Cožpak většina z nich ztratila rozum? Babiš není Bůh, Babiš je jen premiér a šéf hnutí, které tady vyhrálo volby, ale není všemocný. Často čtu komentáře o EET. To ten Babiš uvařil všem poslancům a senátorům čaj poblouznění? A nebo si to odhlasoval sám? Nelíbí se mi jako mnohým ten samotný paskvil, který se jmenuje EET, ale neodhlasovala si ho sama jen jedna jediná strana či hnutí. Proč tedy nenesou ony „umělecky“ vytvořené šibenice i pro Sobotku a Bělobrádka? Za zákaz kouření může taky jenom Babiš? A za co všechno ještě může Babiš? Je jasný, že jeho jméno se prostě ve svazcích STB neobjevilo jen tak, ale patří rozhodnutí o jeho vině či nevině do rukou zfanatizovaného davu?

Ta hra na lidské city, to duševní vydírání. Babiš nechal unést syna. Babiš je mafián. Jméno Babiš je všelék na vlastní neúspěch. Co ještě všechno má na svědomí Babiš? Vyjmenujte mi alespoň pět politiků, kteří mohou směle přestoupit před národ a prohlásit, že jejich myšlenky byly vždy křišťálově čisté a jednali pokaždé jen v zájmu lidu..

A laskavě si nechte od cesty kecy o lidech jako byl Havel nebo Dubček. Já vím, pro někoho symboly. Ale pro druhé taky, záleží jen na úhlu pohledu. A stejné to je s Babišem. Nebo si těch třicet procent vycumlal z palce?

Dav lační po jeho hlavě. OK. OK. Vyžeňme ho pryč z premiérského křesla. Ale chci vědět, kdo se tam posadí namísto něho. Fiala snad? Nebo Bartoš, či Němcová? A jak zařídíte, aby těch třicet procent voličů nešlo volit? Někde je zamkneme, utajíme volební dny a nebo jim pohrozíme, že vytáhneme jejich kostlivce před ty naše? Pohrozíme jim, že se celý svět dozví, že jejich Pepíček je cvrčků král?

To, co se nyní děje v Praze, to dává Babišovi neuvěřitelnou sílu. Jeho volič vidí tu sortu lepšolidí na Václaváku. Slyší řeči od těch, kteří by již navždy mlčet měli. Jen ho to utvrdí v tom, že Babiš – mučedník, je ta správná volba. Opravdu tohle nechápou? Ne, tak si vzpomeňte na Sobotku. Ano, Sobotka zařídil drtivé vítězství hnutí ANO.

A Sobotkovi nástupci nedokázali využít nabídnuté pomocné ruky a právě prostřednictvím některých lepšočlenů dokončují kopání vlastního hrobu. Jak se z prohraných voleb stát ministry? To se už nikdy opakovat nebude. Tyto dny zvednou vítr, který definitivně sfoukne svíčku ČSSD. Chamtivost a touha po moci vede ČSSD ke spekulativním krokům a po zásluze bude odměněna.. A na to bych si klidně vsadil. Hamáček jako první měl vystoupit a prohlásit o současné vládě, že funguje, že žádný problém nemá. Babiš jo, ale Babiš není vláda. A pokud shodí Babiše, padne vláda. A nové volby. A nebo jak prezident předeslal, Babiš sestaví vládu novou. Však už se pan Okamura nemůže dočkat. Je tu obrovská naděje, že konečně usedne v ministerském křesílku a zřejmě i zapomene na další předvolební sliby. A pak půjde. Kam? No přece za ČSSD… A dobře mu tak, nemá slibovat nic, co ví předem, že nemůže splnit…

Ne, nezastávám se Babiše. Ale respektuji výsledek voleb. A Babiš je králem posledních parlamentních voleb. A to mu nemůže být odpuštěno. A nebo si tady skutečně někdo myslí, že pokud by ve volbách neuspěli, že by někoho ještě teď zajímal? On, Čapí hnízdo a nebo jeho nemocný syn?

Dnes jsme svědky toho, že politika nemá mantinely. Použít špínu se stalo zvykem. A za veškerou špínou je vždy pořádný balík peněz. Bez nich to prostě nejde. Jde o vysokou hru o vysoký jackpot.

A mně se tak nějak nechce, aby o mě a mou rodinu, jako součást onoho jackpotu, vedli lidé jako je Babiš, Fiala, Němcová či snad knížepán, otevřenou válku.

V této zemi je mnoho chytrých lidí. Ale zřejmě jsou až tak moc chytří, že vědí, že pokud se jednou politikou umažou, zůstanou již navždy nečistí. A proto ač jim není osud země lhostejný, je nikdy v politice neuvidíme.

Nejprve se musí očistit samotné politické prostředí. Lidé už nesmí volit podle toho jak je která strana tradiční, ale podle výsledku a volebních reálných slibů a plánů. Já vím, je to utopie…

Ale co dál? Blíží se období, kdy na hradě už nebude sedět prezident, který bude otevřenější než ten současný. Jímá mě skutečná hrůza z představ o tom, kdo by mohl být Zemanovým nástupcem. Ale ta hrůza je vnitřní a vždy budu respektovat toho či onoho, protože budu vědět, že ho zvolili občané a že ho tam prostě chtějí. Nebudu je urážet a osočovat jen proto, že nezvolili toho, kterého bych si já sám přál.

Dokud se budeme nacházet v období, kdy jeden druhému přeje smrt a nebo dav mává, byť papírovou, šibenicí, nemůžeme se bavit o tom, že žijeme v demokratické a svobodné společnosti.

A především všichni ti politici, kteří dnes slovně vraždí Babiše, nikdy neměli nic společného s demokracií a svobodou. Už jen z principu. Soucítit se syrským sirotkem a na druhou stranu se hloupě usmívat textu písně v níž někdo přeje druhému smrt, to se prostě neslučuje a ukazuje a především dokazuje, že ta nádherná věc jako je demokracie, dostává v našem současném prostředí, pěkně na držku.

Slušnost není to o čem Vás přesvědčí kdejaký jouda z kdejaké strany, slušnost je to, ctít pravidla a normy. Když je něco v prdeli, pak je to v prdeli a nezmění to ani prohlášení kdejaké političky s ruměncem ve tváři s tím, že je to v rektálním otvoru…

Dehonestovat druhé proto, že o někom, kdo si říká kunda, řekne, že je kunda, není totiž volání po slušnosti, ale volání po léčebně.

Lámeme slova, urážíme jeden druhého, škatulkujeme a označujeme. Vytváříme si sami nepřítele a když se rozhlédneme okolo sebe, musíme tiše konstatovat, že všichni prohráváme.

Na celé čáře…

Autor: Pavel B. Reichl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 140 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,21 out of 5)
Loading...