vlada
5.5.2017
Kategorie: Společnost

Všichni politici jsou stejní – jediná cesta je přímá demokracie, dnešní vládní krize je jen další důkaz

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Budoucnost je zákaz deficitního hospodaření státu s výjimkou válečného stavu (ideálně ústavní – žít na úkor příštích generací je totiž zločin). Budoucnost je okamžité zrušení monopolu politických stran na účast ve volbách a ve vládě. Budoucnost je zrušení monopolu politiků a politických stran na přerozdělování prostředků ve veřejných rozpočtech. Budoucnost je také zrušení veškerých státních příspěvků na činnost politických stran.

A budoucnost je i zrušení všech současných zákonných omezení pro kandidující nepolitické spolky a komunity, které se chtějí účastnit veřejného života, protože zpravidla už desítky a stovky let prokazují nebetyčně vyšší společenskou odpovědnost a přínos než všichni politici a jejich strany dohromady.

Budoucnost je odstranění zbytečné byrokracie a překážek v podnikání. Lokální a sdílená ekonomika bez zbytečných regulací, které ve skutečnosti jen zdražují, komplikují a zdaňují lidem život, aby politici, co mají v rukou státní aparát, mohli víc “kontrolovat” a “přerozdělovat.” Budoucnost jsou volby přímo z počítače či telefonu, protože technicky je to stejně jednoduché jako internetové bankovnictví nebo platba kartou k obchodě. Budoucnost je úspora desítek milliard ročně na zbytečnou umělou zaměstnanost a byrokracii spojenou s chodem současné verze státu. Budoucnost je i postupný nástup konkurenčního prostředí (privátního, individuálního nebo sdíleného) vůči státním službám ve sféře zdravotní, školské a později i ve všech dalších sférách života – otevřená společnost. A budoucnost je samozřejmě také právo reklamace všech služeb státu za předpokladu, že jsou nám tyto služby poskytovány špatně, nekvalitně nebo deficitně (na úkor příštích generací), tedy právo Stexitu, jak je popsáno zde.

Budoucnost je i veřejná (on-line) kontrola a právo veta k čerpání jakýchkoli dotací a grantů z veřejných rozpočtů (našich i evropských) a on-line kontrola sociálního systému (důchodů a dávek). Budoucnost je zrušení současné formy státem organizovaného sociálního pojištění a z něj plynoucí (zákonná) povinnost platit sociální pojištění i v situaci, kdy občan od státu (z veřejných rozpočtů) nepožaduje žádný důchod, podporu v nezaměstnanosti či jinou formu sociální podpory. Budoucnost je Konfigurovatelný stát jako konkrétní forma přímé demokracie. Forma, v jejímž rámci si jako občané sami zvolíme služby, které chceme a které nechceme, aby pro nás stát zajišťoval, podobně jako se konfiguruje auto (povinná versus nepovinná výbava), havarijní pojištění nebo třeba tarif mobilního telefonu. Forma, v jejímž rámci se lidé ze svých přirozených komunit, společenství i sami o sobě vyjadřují k pro ně podstatným tématům a platí pouze za to, co si svobodně zvolí a podle toho, kolik jaké služby využívají.

Je to jasné: zastupitelské demokracie mají problém všude v Evropě i mimo ni, a ten problém je systémový. Zastupitelská politika prostě láká ty nejhorší charaktery jako hnůj láká mouchy. Pokrok ale nelze zastavit a politici se stali novodobými tmáři, kteří šíří populistické sliby o ráji na Zemi, a přitom ten ráj hodlají financovat z Vašich peněz a přitom si ještě nakrást. Je nutná odluka politiků od rozdělování veřejných rozpočtů jako kdysi proběhla odluka státu od církve. Tohle nemůže fungovat a nejde to už utajit – je to celé podvod na Vaše peníze, lidé. A nebojte se: nejste nikomu povinni skládat účty nebo jako ve škole při zkoušení říkat, co bude dál. Dál bude totiž demokracie.

Ta skutečná.

ZDROJ: Michal Hájek, Česko 2050

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.