PROPAGANDA2
3.12.2019
Kategorie: Politika

Všechny názory jsou si rovny, ale…

Sdílejte článek:

BORNOVÁ

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak diametrálně odlišné závěry dokážou lidé vyvádět ze stejné události. A jak moc se nechají při přemýšlení ovlivňovat ideologií, aniž si to sami uvědomují. Každý sám sebe samozřejmě považuje za vrcholně racionálního a logického člověka, bez ohledu na realitu – třeba jako ten bankovní lupič, který si potřel obličej citronovou šťávou a myslel si, že ho to učinilo neviditelným. Z citronu se přece dělá neviditelný inkoust, takže je to logické, ne? Nemohl pak pochopit iracionální policii, která ho při vylupovaní banky nejenže viděla, ale i zatknula.

Podobné “logické” úvahy citronového bankovního lupiče bohužel sleduji všude kolem a čím dál častěji se podobné myšlení dostává do novin skrze takzvané “novináře” a publicisty. Stane se nějaká katastrofa, teroristický čin nebo nehoda a dva lidé dokáží za řešení považovat naprosto opačné protiakce a do krve se kvůli tomu pohádat.

Ale pozor, nečekejte ode mě že napíšu nějaké progresivní “všichni jsou si rovni, všechny názory jsou si rovny”. Tak to právě není – některá řešení opravdu JSOU mnohem lepší než jiná. Někteří lidé opravdu JSOU mnohem více racionální než jiní. Jen to nemá nic společného s jejich sebehodnocením ani s tím, jak se prezentují a jak velký prostor dostávají v médiích.

Aktuálně se například řeší další teroristický čin, při kterém “policií monitorovaný” pakistánský Muslim běhal po London Bridge a útočil na lidi nožem. Dva nevinní lidé jeho kulturní obohacování nepřežili, tři další byli zraněni. V dalším řádění mu zabránili tři stateční kolemjdoucí. Stateční o to víc, že v progresivním Londýně nesmíte mít u sebe ani nožík rybičku nebo šroubovák a tak proti pomatenému ozbrojenému vrahovi použili improvizované pomůcky – hasicí přístroj a ozdobu ze zdi v podobě narvalího klu.

Reakce v mainstreamu na sebe nenechaly dlouho čekat. Od mnoha lidí se dozvídáme, že:

  • Je to další důkaz, jak je masová migrace prospěšná. Kdyby totiž migrace v aktuální podobě neprobíhala, nebyl by na a mostě ten hrdinný Polák (kdo jiný), který Londýn před šíleným teroristou chránil. Mimochodem, ten pakistánský terorista by tam samozřejmě byl, protože ten už se stihl narodit v Londýně. Logika, áááno?
  • Je to další důkaz, jak moc špatný by byl brexit. Kdyby totiž úspěšně proběhl, nebyl by tam ten Polák a tak by pakistánský terorista povraždil mnohem více lidí. Logicky.
  • Je to další z mnoha důkazů, jak skvělé jsou jejich super-přísné zákony proti držení obranných prostředků. Kdyby totiž londýnská policie tak tvrdě nekontrolovala bělochy na držení nebezpečných zbraní jako je pepřák, šroubovák nebo narvalí kel, tak by arabští a černošští přistěhovalci měli mnohem více samopalů. Logicky – pokud máte velké problémy s agresivitou skupiny B, je řešením přísněji kontrolovat mnohem méně agresivní skupinu A, protože u té vám při kontrole nic nehrozí. Jasné?
  • Smrt dvou lidí a tři zranění dokazují, jak moc zvyšují bezpečnost tvrdé zákony proti držení legálních střelných zbraní bezúhonnými občany. Kdyby totiž zákony v Londýně fungovaly jako třeba ty naše zpátečnické české, tak by ten bezúhonný terorista – který předtím seděl ve vězení a byl “monitorovaný policií” – měl minimálně samopal a osm granátů a mrtvých by bylo určitě víc. Nikdo jiný by zbraň samozřejmě neměl, protože takhle funguje zbrojní průkaz – rozdává se radikálům hned při odchodu z věznice, kteří si na něj mohou pořizovat kulomety a raketomety, kdežto běžní občané ho ani nemají šanci získat. Chápeme?

Kdybych používala logiku moji tak bych napsala, že kdyby v Londýně měli podobné zákony na držení zbraní jako my, možná by k celé té tragédii ani nedošlo. Lidé se zbrojním průkazem totiž musí projít vyšetřením zdravotní způsobilosti, musí být bezúhonní a jsou pravidelně testovaní – prakticky tedy patří k nejprověřenějším občanům v zemi. Kdyby měla ta ubodaná holka u sebe pistoli (nic moc víc si u nás na běžný zbroják nepořídíte), mohla se útočníkovi s nožem ubránit. Terorista by samozřejmě neměl sebemenší šanci zbroják dostat.

Nebo bych dokonce napsala, že kdyby migraci řídili racionálněji, pouštěli by do země cizince mnohem opatrněji a sledovali by i to, jak stabilní je země jejich původu, nemuselo by k útoku dojít VŮBEC.

Jenže to by byla jen “ta moje logika” a jak všichni víme, v progresivním světě jsou si všechny názory rovny. Což znamená, že já se absolutně pletu a jsem jen nevzdělaná rasistka, která se řídí “alternativními fakty”, kdežto cokoli co vyplodí nějaký schválený komentátor ČT nebo Respektu je automaticky pravda. Protože takhle funguje moderní rovnost – všechny názory jsou si rovny, ale ty establishmentem povolené jsou vždy pravdivé a všechny ostatní jsou vždy špatné.

Bylo by super, kdybych si jen dělala legraci, ale všechny názory z listu výše jsem opakovaně četla v řadě článků. Naneštěstí nejen v angličtině, ale i v češtině. Bohužel se totiž zdá, že u nás řada (pseudo)elit dělá všechno proto, aby se bezpečnost naší země progresivně posunula směrem k Londýnu.

Braňme se tomu. Pořád ještě máme čas tomu předejít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 047 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.