zemanbabishamaceklany
26.10.2020
Kategorie: Politika

Všechno zůstane při starém

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dal jsem si trochu odstup od páteční mediální superbomby v podobě Prymulova setkání s Faltýnkem v zavřené restauraci. V této republice o tom slyšel každý, někdo to hned přičinlivě poslal i do zahraničních redakcí, byl toho plný fejsbůk, objevila se řada vtipů a pan Ponkrác díky tomu měl na Kydech článek s největším počtem komentářů v tomto roce. 

 

Mediálně to byl takový rozruch, že náš tatíček premiér ještě během pátečního dopoledne vyzval Prymulu k rezignaci a pokud to neudělá, prý ho odvolá sám. Odpoledne zajel za Zemanem s novým jménem ministra a pak beze slova odjel pryč. Později se vyjádřil, že Zeman se s novým ministerským kandidátem potká v úterý – tedy zítra. 

Prymula naopak prohlásil, že rezignovat nehodlá, protože de facto (a zřejmě i de jure) nic neporušil. Setkal se v zavřené restauraci se dvěma dalšími osobami a někdo čtvrtý jim k tomu uvařil kafe. Tečka. Pak přeběhl od dveří k autu bez roušky, což se sice také nesmí, ale dělají to v téhle republice všichni, dokonce i ti, kteří opatření dodržují. 

Svým způsobem jde především o tu symboliku. Zavřené restaurace, ale sůdruh ministěr tam může. Povinné roušky na hubě skoro všude, ale sůdruh ministěr na to kašle. Bez ohledu na literu nařízení a bez ohledu na nulovou epidemickou škodu, průser to je, protože to bylo patřičně rozmáznuto a odpůrci opatření dostali k dispozici silný kalibr. 

Zároveň se hned začalo řešit, zda to nebyla past, nebo zda se nedomlouvala nějaká nekalost ohledně působení amerických doktorů, nebo zda šlo zase o nějakou černotu s (neexistujícími) vakcínami a tak podobně. Je vidět, že i Babiš má svého Marka Dalíka, jen se jmenuje Faltýnek a jako vždycky když někde tečou obrovské peníze, je spousta způsobů i zájmů si z toho něco odklonit, nebo udělat jinak. Není možné ani vyloučit úplně obyčejnou past na Prymulu, protože nevíme nic o tom, s jakou vehemencí tlačil povojensku na Babiše, ohledně přísnějších opatření. 

Hamáček se vyjádřil, že pokud Prymula nepadne, že odejdou z vlády, což Babiš komentoval docela posměšně s tím, že nevěří, že by Hamáček byl tak blbej. 

Mám pocit, že jediný, kdo si v celé té superšarádě zachoval nadhled a zdravý rozum, byl Ještěr z Hradu. Jinak tomu podlehli všichni. Všichni byli konfrontováni s fotkou Prymuly tak rychle, že všichni dříve mluvili než mysleli a zřejmě toho vzápětí litovali. 

Zeman udělal vlastně jedinou možnou věc – odmitl reagovat zbrkle. Řekl Babišovi, že žádné rychlé odvolávání se konat nebude, nového kandidáta přijme až v úterý a pak se uvidí. Zřejmě Babišovi řekl i něco dalšího, co se Andrejovi moc nelíbilo, protože z Lán vystřelil jako by mu za patami hořelo. Mezitím se emoce trochu uklidnily, vyvanuly ty nejsilnější pocity, které jsou zpravidla špatnými rádci a já tedy nevím jaký dojem to dělalo na vás, ale už v sobotu jsem měl pocit, že se média ještě snaží věc hnát na křeč, ale už jim to moc nejde. Veřejnost je už zvyklá na ledacos, každý si přečetl své oblíbené blogery a redaktory a bylo to. 

Přes všechno, co řekl včera Prymula i Babiš – že rezignace bude – Zeman podle mě zítra přijme pana kandidáta a pak oznámí, že má o jeho kvalifikaci pochybnosti. Pak řekne něco o tom, že se nepřepřahá v kopci a že jsou teď důležitější věci než čtyři lidi v hospodě. A všichni budou vlastně spokojení. 

Odpůrci budou přesvědčeni o své pravdě – ale to byli i předtím a teď mají nanejvýš nový argument, který se ale rozpadne sám pod dojmem prvního konvoje s rakvemi. 

Opozice má naopak docela schízu – na jedné straně musejí být státotvorní a vyzývat dál k dodržování opatření, ale na druhé straně se potřebují opírat o ty čistokrevné odpůrce. Tento rozpor se brzy projeví. Uvidíte. 

Prymula zůstane ve funkci, byť otřesen, ale může si za to sám. A pokud se fakt ministři vymění, bude to vlastně úplně jedno, protože i kdyby tam dali Šmuclera, tak by také musel přitvrdit. Neexistuje žádný člověk, který by naopak nějaká opatření uvolnil. 

Vlastně se nezmění vůbec nic. Opozice bude stále tepat do Babiše a mít radost z každé chybičky. Babiš bude za zásadového člověka, protože měl “upřímnou snahu” věc řešit. Prymulovi spadne hřebínek, případně místo něj bude někdo jiný, kdo bdue dělat to samé a nejspíš ještě mnohem víc a vehementněji.   Zeman se nějakých štěken nezalekne a naopak u svých příznivců určitě dostane body za rozumný přístup. Národ si oddechne, protože Prymulu ve většině považuje za  vhodného covidového ministra a tak ať ž ministrem zůstane, nebo ustoupí do pozadí, nic se vlastně nezmění.  Novináři budou mít chvíli ještě o čem psát. A za týden…

… za týden začnou kolabovat nemocnice. Bude v nich skoro deset tisíc koronavirových pacientů. A i Václav Hořejší vidí vrchol až někdy v půlce listopadu. Jestli vůbec. A až zaparkuje před první nemocnicí první chladírenský kamion, bude všechno jinak. 

Celospolečnská nálada se ještě rapidně otočí a nikdo neví kdo to odnese. Nikdo netuší, jaký spouštěč nálady bude hrát roli a s jakým prohlášením se lidi ve většině ztotožní. Byl bych opatrný si myslet, že obětním beránkem bude právě Babiš. Krize vůbec mají tu vlastnost, že dneska jsi svatý a zítra sviňák. Ale funguje to i naopak. Leckdo už bude mít ve svém okolí nějaké koronavirové mrtvé a vzápětí pak bude mít mrtvé z infarktů a autonehod na které se nedostane včas péče. 

A v této vypjaté chvíli tu bude dost blbců z řad blogerů, diskutérů, novinářů i různých oblíbených kecálků, kteří pod dojmem Prymulova kiksu budou stále tvrdit, že se nic neděje není důvod strašit. Oni pak budou ideálními kadndidáty  na lidový hromosvod. A s nimi i leckdo z dnešní opozice. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 341 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.