BOATSEAW3
18.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Vše zlé je pro něco dobré: Neziskovky kvůli koronaviru nemohou dovážet migranty do Itálie

Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

I když to může znít cynicky, Italové mohou paradoxně “poděkovat” koronaviru za to, že se zastavil příliv nelegálních migrantů na jejich území. Lodě nevládních organizaci totiž kvůli karanténním opatřením nemohou vyplout na moře a tudíž nemohou ani přivážet migranty do Italských přístavů. Migrace Afričanů do Evropy přes Itálii se tak až na pár výjimek prakticky zastavila.

Po odstavení Mattea Salviniho od moci se vyformovala v Itálii nová liberální vláda, která opět dovolila nevládním organizacím dovážet migranty do italských přístavů.

Kvůli pandemii koronaviru Covid-19, která je hned po Číně nejvíce rozšířená právě v Itálii, však musela tato sluníčkářská vláda přijmout karanténní opatření, kterými znemožnila lodím nevládních organizací vyplout na moře a dovážet migranty.

Poslední “záchranná” (nebo spíše pašerácká) akce neziskovek se uskutečnila koncem února, kdy loď Sea Watch 3 dovezla do Itálie 194 migrantů. Informuje italský deník Il Giornale .

Dosud byli totiž zřejmě zvyklí, že po pár kilometrech od Líbyjského pobřeží je už čekaly lodě nevládních organizací a ty je přes celé Středozemní moře převážely do italských přístavů. Nyní, když už vědí, že je nikdo nepřevezme, tak se o to už raději ani nepokoušejí.

Našlo se však pár výjimek a italská média informovala o pár desítkách migrantů, kteří se dostali na ostrov Lampedusa. Oproti každodennímu přílivu migrantů před přísných opatření v Itálii v souvislosti s koronavirem jsou to však zanedbatelná čísla. 

Nevládní organizace proto adresovaly otevřený dopis italské vládě, v němž si stěžují, že platná opatření jim omezují činnost a také se obávají toho, že je zahraniční dárci přestanou financovat.

Jak se říká, “všechno zlé je pro něco dobré.” I když nový koronavirus Covid-19 přináší několik lidských tragédií, ukázal nám i to, jak se dá řešit zastavení migrace. Stačí jednoduše zakázat nevládním pašerákům vyplout z přístavů a ​​dovážet migranty.

Kromě toho nám koronavirus ukázal, že Evropská unie je v kritických situacích prakticky k ničemu a národní státy se musí spoléhat sami na sebe. Ukázalo se také, že přehnaný globalizmus představuje v takových situacích velké nebezpečí. Ponaučením je to, že je třeba posilovat národní státy, které musí být více soběstačné než dosud.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 087 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.