bleskfilip
15.8.2018
Kategorie: Historie

Vrchní bolševik Filip zase lže, tentokrát o osmašedesátém

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Od šéfa komunistů Vojtěcha Filipa by nás nesmysly neměli překvapit. Tentokrát ovšem to hodně přehnal. Za srpen před padesáti lety prý mohou hlavně Ukrajinci a nikoliv Rusové. To už je fakt zoufalství.

V diskusi na iDNES.cz to soudruh Filip podle některých zdrojů krycím jménem agent StB Falmer pořádně od lidí schytal. Nadávka rudý nok patřila k těm nejmírnějším. Tak tedy popořadě.

  • Lež č. 1. Brežněv byl Ukrajinec

Tehdejší generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu Leonid Iljič Brežněv se narodil v ukrajinském městě Kamenskoje. To je pravda, jenomže nyní ocituji Wikipedii. „Jeho dědeček Jakov, otec Ilja i matka Natalja Děnisovna Mazalovová se přestěhovali ze zemědělské vesnice Brežněvo, která leží v Kurské oblastiRusku, kvůli práci v ocelárně do Kamenskoje v Dněpropetrovské oblasti, což byla tehdy Jekatěrinoslavská gubernieRuského impéria. Ačkoli byl tedy po rodičích etnický Rus, narodil se a vyrostl na Ukrajině a většina dokumentů uvádí jeho národnost jako ukrajinskou, jako např. jeho cestovní pasz roku 1947, některé jiné, jako např. průvodní list k Řádu vlastenecké války, však zase jako ruskou.“ Tato fakta uvádějí i jiné zdroje, takže to s jeho údajným ukrajinským původem není tak horké. Líbí se mně v diskusi pod článkem na iDNES.cz názor jednoho slovenského čtenáře, který uvedl, že podle této logiky, by dítě, jež se narodilo slovenským rodičům v Praze, kteří tam přišli za prací, automaticky Čech. To je samozřejmě nesmysl. Sám Brežněv se údajně pokaždé rozčiloval, když o něm druzí mluvili jako o Ukrajinci.

  • Lež č. 2. V politbyru byl jenom jeden čistokrevný Rus

Kdepak, z tehdejšího jedenáctičlenného politbyra ÚV KSSS bylo pět Rusů. Jedním z nejhorlivějších propagátorů okupace Československa v osmašedesátém roce byl Rus Jurij Andropov. Ten sice tenkrát nebyl v politbyru, ale jako šéf sovětského gestapa KGB měl velkou moc. Brežněv zpočátku s vojenským zásahem proti naší zemi váhal.

  • Lež. č. 3. Okupovala nás hlavně ukrajinská vojska

Chyba, žádná taková neexistovala. Svazové republiky tehdejšího SSSR neměli vlastní armádní jednotky. Existovala pouze Sovětská armáda, která se hlavně podílela na vpádu do Československa. Pravdou také je, že Sovětský svaz byl pouze přejmenovaným Ruskem. Rusové nebo prorusky orientovaní jedinci jiných národností v něm měli hlavní slovo.

Jak dále vtipně poznamenali další diskutující dle logiky soudruha Filipa, II. světovou válku rozpoutalo Rakousko, protože Adolf Hitler byl přece původem Rakušan. Aneb nás vlastně osvobodila Gruzie, páč Josef Stalin byl původem Gruzínec.

Není ovšem důležitá národnost Brežněva, ale fakt, že k nám 21. srpna 1968 vpadla sovětská vojska, která zavinila smrt několika stovek lidí. Filip byl v diskusích normálními slušnými lidmi rozsekán na kusy. Prý je to vystudovaný právník, ovšem podle jeho některých názorů bych ho spíše tipoval na absolventa zvláštní školy.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 54 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,42 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
219 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.