bleskfilip
15.8.2018
Kategorie: Historie

Vrchní bolševik Filip zase lže, tentokrát o osmašedesátém

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Od šéfa komunistů Vojtěcha Filipa by nás nesmysly neměli překvapit. Tentokrát ovšem to hodně přehnal. Za srpen před padesáti lety prý mohou hlavně Ukrajinci a nikoliv Rusové. To už je fakt zoufalství.

V diskusi na iDNES.cz to soudruh Filip podle některých zdrojů krycím jménem agent StB Falmer pořádně od lidí schytal. Nadávka rudý nok patřila k těm nejmírnějším. Tak tedy popořadě.

  • Lež č. 1. Brežněv byl Ukrajinec

Tehdejší generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu Leonid Iljič Brežněv se narodil v ukrajinském městě Kamenskoje. To je pravda, jenomže nyní ocituji Wikipedii. „Jeho dědeček Jakov, otec Ilja i matka Natalja Děnisovna Mazalovová se přestěhovali ze zemědělské vesnice Brežněvo, která leží v Kurské oblastiRusku, kvůli práci v ocelárně do Kamenskoje v Dněpropetrovské oblasti, což byla tehdy Jekatěrinoslavská gubernieRuského impéria. Ačkoli byl tedy po rodičích etnický Rus, narodil se a vyrostl na Ukrajině a většina dokumentů uvádí jeho národnost jako ukrajinskou, jako např. jeho cestovní pasz roku 1947, některé jiné, jako např. průvodní list k Řádu vlastenecké války, však zase jako ruskou.“ Tato fakta uvádějí i jiné zdroje, takže to s jeho údajným ukrajinským původem není tak horké. Líbí se mně v diskusi pod článkem na iDNES.cz názor jednoho slovenského čtenáře, který uvedl, že podle této logiky, by dítě, jež se narodilo slovenským rodičům v Praze, kteří tam přišli za prací, automaticky Čech. To je samozřejmě nesmysl. Sám Brežněv se údajně pokaždé rozčiloval, když o něm druzí mluvili jako o Ukrajinci.

  • Lež č. 2. V politbyru byl jenom jeden čistokrevný Rus

Kdepak, z tehdejšího jedenáctičlenného politbyra ÚV KSSS bylo pět Rusů. Jedním z nejhorlivějších propagátorů okupace Československa v osmašedesátém roce byl Rus Jurij Andropov. Ten sice tenkrát nebyl v politbyru, ale jako šéf sovětského gestapa KGB měl velkou moc. Brežněv zpočátku s vojenským zásahem proti naší zemi váhal.

  • Lež. č. 3. Okupovala nás hlavně ukrajinská vojska

Chyba, žádná taková neexistovala. Svazové republiky tehdejšího SSSR neměli vlastní armádní jednotky. Existovala pouze Sovětská armáda, která se hlavně podílela na vpádu do Československa. Pravdou také je, že Sovětský svaz byl pouze přejmenovaným Ruskem. Rusové nebo prorusky orientovaní jedinci jiných národností v něm měli hlavní slovo.

Jak dále vtipně poznamenali další diskutující dle logiky soudruha Filipa, II. světovou válku rozpoutalo Rakousko, protože Adolf Hitler byl přece původem Rakušan. Aneb nás vlastně osvobodila Gruzie, páč Josef Stalin byl původem Gruzínec.

Není ovšem důležitá národnost Brežněva, ale fakt, že k nám 21. srpna 1968 vpadla sovětská vojska, která zavinila smrt několika stovek lidí. Filip byl v diskusích normálními slušnými lidmi rozsekán na kusy. Prý je to vystudovaný právník, ovšem podle jeho některých názorů bych ho spíše tipoval na absolventa zvláštní školy.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 206 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,42 out of 5)
Loading...