HAMACEKSVETR
20.4.2021
Kategorie: Politika

Vrbětice – Hamáček nikdy nechtěl odjet do Moskvy!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonOznámení Jana Hamáčka a Andreje Babiše o podvratné ruské akci tajných služeb ve Vrběticích přišlo poté, co Hamáček plánoval cestu do Moskvy za Sputnikem V. Nikam nepojede.

Ministr vnitra Jan Hamáček si naplánoval cestu do Moskvy za dodávkami ruských vakcín Sputnik V. Andrej Babiš mu cestu nedoporučil a poté společně s Hamáčkem vyjevili českému národu podrobnosti výbuchů ve skladu vojenského materiálu ve Vrběticích. Výbuchy byly připraveny ruskou tajnou službou GRU. Byly zaměřeny na dodávky vojenského materiálu prostřednictvím jistého bulharského podnikatele, který plánoval zbraně z Vrbětic dodat na Ukrajinu nebo do Sýrie. Tehdy, v roce 2014, již probíhal konflikt na východě Ukrajiny a Rusko anektovalo Krym. V Sýrii byl pod tlakem proruský režim syrského prezidenta Bašára Asada, kterému nakonec Rusko pomohlo rozsáhlou vojenskou intervencí a zachránilo mu kůži. Stalo se po pádu proruského režimu na Ukrajině a změně kurzu Ukrajiny ve prospěch Západu. GRU vedená akce navíc zabila dva české občany, což jen demonstruje , že Rusku nezáleží na ztrátách na životech. Vyhoštění bezmála dvaceti ruských “diplomatů” dva lidské životy nenahradí.

Otázka č.1 – proč Hamáček s Babišem oznámily zprávu o podílu GRU na výbuších ve Vrběticích právě teď?

Odpověď – Česko nemělo doposud zájem na zveřejnění informace o pachatelích výbuchu, protože by vznikla zákonitě diskuse o tom, proč bylo tehdy možné dodávat zbraně do válkou zmítaných regionů prostřednictvím nějakého „Bulhara“. Situace se ale změnila nástupem nové americké administrativy, která proti Rusku vede diplomatickou válku, do níž se zapojilo i Polsko. Hamáček samozřejmě dobře ví, tak jako Babiš, o výsledcích vyšetřování výbuchů ve Vrběticích dlouho. Nyní se hodilo tyto informace „pustit“ na veřejnost tak, aby se zamaskovalo zrušení Hamáčkovy cesty do Moskvy za Sputnikem V. Samozřejmě, západním rozvědkám musí být vše kolem Vrbětic také dlouho známo.

Otázka č. 2 – jak byla zdokumentována aktivita GRU?

Odpověď – Podle informací se jedná dokonce o spojitost s otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii. To svědčí o tom, že výměna informací mezi našimi zpravodajci a západními rozvědkami funguje výborně. Současně to svědčí o tom, že západním rozvědkám a vrcholným politickým představitelům Západu ať už ve státech EU nebo USA musela být tato skutečnost známa již dlouhou dobu.

Otázka č. 3 – Jak je možné, že ruský útok na Vrbětice neznamenal automaticky vyloučení ruského uchazeče Rosatom o dostavbu jaderné elektrárny Dukovany?

Podobně bychom se samozřejmě mohli ptát, proč pokračuje projekt Nord Stream 2, protože Německo a celá EU informace o podílu ruské GRU na likvidaci vojenského skladu ve Vrběticích muselo znát. Existuje pouze jediné možné vysvětlení. Česko i EU vyhodnotilo výbuchy jako selhání ostrahy skladu ve Vrběticích a navíc „opepřené“ prodejem vojenského materiálu do míst, které Rusko považovalo za svou zájmovou oblast. Po odtajnění této skutečnosti Hamáčkem a Babišem lze očekávat, že Rosatom bude z vlastní soutěže vyloučen. Zřejmě se nepočká ani na první nákladovou nabídku.

Závěr

Putinovské Rusko současnosti je země, která již dlouho sleduje své vlastní mocenské zájmy, které záměrně kolidují s politikou Západu a USA zvláště. Dokáže zinscenovat „dramatické“ scénáře (viz údajné ohrožení života pražského primátora) jako obyčejnou mediální provokaci a skutečné aktivity své rozvědky zaměřuje tak, že se s jejími výsledky nechce „chlubit“ žádná z postižených zemí, Česko nevyjímaje. Rusko se okatě přátelí s komunistickou Čínou, a právě spolu s Čínou vytváří napětí, kterému i mocné Spojené státy nedokáží zabránit. Ukrajina je Ruskem považována za území, které spadá do ruské sféry vlivu. Případný vojenský konflikt na Ukrajině by v případě zásahu NATO mohl vést k velkému evropskému či světovému konfliktu a Rusko tuto hru s USA hraje. Americká konfrontační politika vůči Rusku navíc napomáhá eskalaci napětí. Je pokračováním někdejší neúspěšné politiky Baracka Obamy, na níž se podílel i současný prezident Joe Biden. Jeho politika vůči Rusku je naprosto zmatečná a Rusko jí ignoruje. Biden je podle Ruska slabý prezident, kterého se není třeba vůbec obávat.

Zatímco Rusko se prezentuje jako monolit, v němž nemá opozice vůči Putinovi žádnou šanci na úspěch, USA jsou v hluboké vnitropolitické krizi a neexistuje dokonce ani elementární shoda na tom, jak má vypadat zahraniční politika. Zatímco za republikána Donalda Trumpa bylo hmatatelné, že hlavní bitva se odehrává na ekonomickém poli s Čínou, Bidenova administrativa se vrací k neúspěšnému konceptu „vývozu demokracie“ a bojuje s Ruskem i Čínou. Na tuto politiku však už současné USA nemají sílu.

Dodatek

Michal Žantovský vyjádřil na ČT24 podporu výzvě vůdce amerických Demokratů v Kongresu , aby státy NATO na znamení solidarity s Českem vypověděly ruské velvyslance ze svých zemí. Ruskou akci ve Vrběticích považuje za “válečný akt” , na který se musí odpovědět tvrdě. Na ČT24 pak vystoupil zástupce mě doposud neznámého think-tanku, který upozornil na to, že ruská akce je ze stejného soudku jako izraelský útok na íránský jaderný program v Íránu nebo americký útok na íránského generále v Iráku (ještě za vlády Donalda Trumpa). Obávám se, že je to jednak pravda a že se svět nachází v nebezpečí válečného konfliktu mezi Ruskem a USA. Žantovskému to zřejmě ještě nedochází?

Jan Hamáček navíc uvedl, že jeho plánovaná cesta do Moskvy byla “zastíracím manévrem”, který měl zmást Rusko a zakrýt přípravu vyhoštění ruských agentů z Prahy. Podrobnosti prý nemůže “z přirozených důvodů” říct. A můžeme pokračovat – bylo i oslovení Rosatomu součástí této “hry”? A tomu všemu máme věřit?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 185 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)