3.9.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Vražda manželského páru důchodců na Sicílii vzedmula v Itálii další silnou vlnu protiimigrantských nálad

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

NICK SQUIRES 03|09|2015

Doutnající antiimigrantské nálady v Itálii začaly nabírat na síle po vraždě staršího manželského páru v jejich domě na Sicílii. Měl je zavraždit africký žadatel o azyl, ke kterému vedou velmi závažné indicie.

Mamadou Kamara, 18-letý uprchlík z Pobřeží slonoviny, dle zpráv podřízl hrdlo 68-letému Vincenzovi Solanovi a pak napadl jeho 70-letou, původem španělskou manželku, Mercedes Ibanezovou. Paní Ibanezová se zabila pádem z balkonu ve druhém patře v průběhu krádeže, která nabrala násilný charakter.

Kamara je jedním z tisíců migrantů a uprchlíků, kteří žijí ve velkém sběrném táboře blízko Minea na jihovýchodě Sicílie. V tomto táboře jsou ubytováni poté, co se vylodí z člunů na nichž připluli z Libye a někdy musí čekat až několik měsíců, než je posouzena jejich žádost o azyl.

Migrantům je dovoleno volně přicházet a opouštět sběrné zařízení. Je to bývalá americká vojenská základna a místní tvrdí, že tam vzkvétá prostituce a propojení na organizovaný zločin.

italy-murder_3424331b

Mamadou Kamara

Kamara, který byl zachráněn ve Středozemním moři 8. června, odešel s dalšími migranty do přístavu Catania a vloupal se do bytu důchodců v obci Palagonia, nedaleko od přístavu. Tam měl Solanovi podříznout hrdlo. Solanovu manželku našli na dvoře jejich třípatrové bytovky. Vyšetřovatelé se domnívají, že zřejmě vypadla z balkonu, když v panice prchala před útočníkem.

Kamara byl uvězněn poté, co policie v neděli prohledala jeho batoh, když se vrátil do uprchlického tábora. V batohu našli mobilní telefon, laptop, video kameru a zakrvácené kalhoty, které údajně patří zavražděnému Solanovi. Afričan však tvrdí že “věci našel”. Policie ho ale zatkla a pravděpodobně bude obviněn z dvojnásobné vraždy.

“Italové se bojí o svůj život uvnitř jejich vlastních domovů,” řekl Gianluca Buonanno, poslanec EP z Ligy severu. Giorgia Meloni, další politik a blízký spojenec bývalého premiéra, řekl: “Podněcovatel vraždy těchto dvou nevinných je italský stát, který je odpovědný za to, že se otevírá přistěhovalecké vlně.”

ZDROJ: telegraph.co.uk (kráceno)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
98 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.