__demo_1praha
8.3.2021
Kategorie: Společnost

Vrátil se leden 1989?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝDemonstrace je jedním z demokratických nástrojů stvořených k projevu názoru a je spojena s právem na svobodu slova. Politik, který se bojí svého národa, přesto zůstává u moci, je prostý diktátor. Takový člověk by neměl stát v jeho čele. Má to své ale.

O víkendu bylo i přes vyhlášený nouzový stav naplánováno několik akcí namířených proti většině opatření spojených s momentálním stavem covidohysterie. Vláda jejich organizátory předběhla mnoha vyhlášenými omezeními, mezi které patří víceméně zrušení mobility, zákaz shromažďování a když pohyb, tak jen s nasazenými náhubky. Jde o geniální tah, jak již tak roztříštěnou společnost, která by za jiných okolností podobným nařízením nepodlehnula a možná se i sjednotila, ještě více poštvat proti sobě. Přidejme ještě mediální tvorbu strachu jdoucí souběžně s lhaním politiků. V důsledku se nejedná pouze o navyšování všech údajů kolem nemoci s výjimkou udávání počtu vyléčených a bezpříznakových nemocných. Další dopad lze zaznamenat u zdravotnického personálu. Někdo pracuje skutečně na pokraji vlastních sil, což je způsobeno mimo jiné i podstavem lidí ve zdravotnictví, jiní jsou využíváni k propagandě. To i přesto, že řada lékařů a sester odmítla očkování, případně přistoupili na ,,vakcinaci“ vitamíny. O tom se však mluvit nesmí.

Z demonstrací tak nic moc nebylo. Václavské náměstí bylo rychle vyklizeno, Staroměstské taktéž, většina lidí zůstala před ním. Mezi lidmi s vlajkami a transparenty byli opět Hamáčkovi provokatéři. Policie nastoupila vybavená jako do války. Přilby a obušky byly doplněny střelnými zbraněmi na gumové projektily. Samotní policisté své chování od roku 1989 moc nezměnili. Samozřejmě jsou mezi nimi normální kluci, ale také ti, kteří se nemohou dočkat toho, až si bouchnou. Od lednových demonstrací z roku 1989 uplynulo 32 let. Kdo se účastnil Palachova týdne, může vzpomínat. Kdo viděl zásah policistů na Staroměstském náměstí, vzpomínat nemusí, viděl podobné výjevy. A ten, kdo byl tehdy i nyní, vidí návrat praktik, o kterých si myslel, že se ho už nikdy týkat nebudou. Hamáček má dost blízko k Štěpánovi.

Nyní k tomu ale. Problémem je, že dosavadní protesty vůči vládě a její strategii jsou velmi malé. Polovina národa sleduje televizní zpravodajství a žije v obavách. No, moc nežije, spíše přežívá s nefunkčními náhubky na obličeji a ve stresu, kdy se na ně dostane s očkováním. Je jim vcelku jedno, že produkty od Pfizeru a Moderny mají vyloženě špatnou pověst, Astra-Zeneca je v některých zemích prozatímně stažena. Tito lidé nevěří ani v existenci funkčních léků a jejich psychika je často na pokraji zhroucení. O to větší nenávist chovají k těm, kteří se snaží žít normálně, tedy bez roušek a v souladu s tím, co si jejich tělo žádá. Tedy sportují, dýchají volně vzduch a snaží se pracovat. Jak jsme uvedli, je to polovina společnosti, často i dost agresivní. U jedněch je to strach, u jiných prostě nepochopení vzniku celé ,,pandemie“.

V té 2.polovině, která uvažuje více logicky a pragmaticky, nejsou všichni ochotní riskovat či něco dělat pro ukázání vzdoru, který je oprávněný. Strach je totiž šířen i jinak než počty zesnulých a nakažených. Došli jsme tak daleko, že neochota podstoupit testování může znamenat vysoké pokuty a vyhazov ze zaměstnání. Přestože jde o protiprávní jednání, v této době právo neexistuje. Vláda s podporou prezidenta a naprosté většiny opozice udělala z Ústavy trhací kalendář a z Listiny základních práv čtení na toaletu. Na případné demonstrace tak přijde podstatně méně lidí, než jich na sociálních sítích vykřikuje cosi o neschopnosti vlády. Osobní statečnost se tak smrskává do statusů, které nic nezmění. Dokud nás na těch náměstích nebudou stovky tisíc, budeme nadále v područí všehoschopných elit.

Víkendové akce tedy umřely na strach a pohodlnost. Strach nemají poslanci Volný a Bojko. První z nich byl zatčen za nenošení roušky. Potěšující je, že v neděli ji v centru mělo na obličeji tak 60% lidí. A zbytek by jich do antonů nezavřeli. Očekávanou reakcí vyznavačů roušek je teď právě nenávist vůči těm, kteří je prostě ze zásady nosit nebudou. Otázkou zůstává, podaří li se ještě někdy dostat lidi do situace, kdy potáhnou za jeden provaz. Nynější stav vyhovuje elitám. Na závěr připomínáme, že při sobotní demonstraci ve Vídni se sešlo přes 30 000 lidí a šli s nimi jak někteří politici, tak i policisté. Jistě vnímáte určitý rozdíl. Možná je to jinak vyspělou politickou kulturou a ochotou vnímat obě strany společnosti. K tomu máme daleko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 674 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)