WORKER
29.5.2020
Kategorie: Společnost

Vrátí Poslanecká sněmovna zpět lhůtu pro přihlašování zaměstnanců? A byl to omyl poslankyně nebo finta úředníků MPSV?

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Podnikatelské odbory důrazně protestovaly proti nepochopitelnému zkrácení lhůty pro přihlašování zaměstnanců. Nátlak náš i dalších podnikatelských spolků a odborných společností, např. Komory daňových poradců, vedl k tomu, že se snad vrátí zpět osmidenní lhůta pro přihlašování zaměstnanců.

Pozměňovací návrh, v němž bylo kromě povinnosti posílat od září některé dokumenty výhradě elektronicky uvedeno i zkrácení lhůty na přihlášení nebo odhlášení zaměstnance na ČSSZ z dnešních osmi dnů na pouhý jeden den, podala komunistická poslankyně Hana Aulická Jírovcová. Paní poslankyni jsme napsali a ona nám odepsala: „Vše se odehrávalo v hodinách a osm stránek jsem opravdu v této situaci do detailu nečetla a měla za to, že v návrhu je opravdu jen dohodnutá změna elektronizace formulářů.”

Myslíme si, že zákony, i jejich novely, by měli poslanci připravovat zodpovědně a podávat návrhy až poté, kdy jsou si jisti, že vědí, co navrhují a především, že nikomu svým návrhem neublíží. Paní poslankyně se však postavila k problému poctivě, přiznala chybu a snaží se ji napravit, což v dnešní době ve vládní koalici není obvyklé. Jak sama píše, dá si příště pozor na návrhy ministerských úředníků, kteří se, zdá se, pokoušejí podstrčit poslancům v návrzích to, co se hodí jim, co však je na škodu podnikatelům.

Paní poslankyně Aulická Jírovcová nám také napsala, že připraví pozměňovací návrh, který by měl lhůtu vrátit zpět na osm dnů a že v pátek by to mělo projít Poslaneckou sněmovnou. Za to jsme rádi a oceňujeme, že paní poslankyně napraví původní přešlap.

V celém případu však zanikl původní záměr, pro který byla novela zákona předložena, a to uzákonění povinnosti posílat od září některé dokumenty výhradě elektronicky. To je současný trend postavení státu vůči podnikatelům – úředníkům digitalizace usnadní život, malým podnikatelům a živnostníkům to život zkomplikuje. A Podnikatelské odbory se ptají: Pro koho je tady stát? Pro úředníky a jejich pohodlí, nebo pro občany, jako jejich servis? V ČR je už obvyklým jevem, že jakákoli digitalizace státní správy podnikatelům vždy zkomplikuje a ztíží život, zatímco úředníkům práci ulehčí (a proto se v souvislosti s digitalizací vždy zvýší jejich počet!).

Podnikatelské odbory žádají, aby jakákoli digitalizace či elektronizace v komunikaci podnikatelů se státní správou byla vždy dobrovolná. To je jediná možnost, jak ji úředníci, pokud budou chtít digitalizaci státní správy rozšiřovat, připraví pro podnikatele komfortní a přijatelnou. Dokud bude vše jen povinné, jen příkazem či zákazem, nebudou se úředníci pranic starat o naše potíže s „jejich” nepoužitelnými registry, nefunkčními formuláři a komplikovaným prostředím digitálních nástrojů.

Podnikatelské odbory žádají, aby byla odstraněna zmíněná povinnost podávat některé dokumenty výhradně elektronicky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 515 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.