kompropaganda
18.4.2018
Kategorie: Společnost

Vrací Soroš úder?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA

Dnes začínám schválně provokativním úvodem. Je to asi náhoda, ale nedlouho potom, co se maďarská vláda rozhodla omezit nekalé politické praktiky anti-Evropana Soroše, přichází EU s návrhem ohledně nevládních organizací.

Evropská komise navrhuje, aby byl zřízen zvláštní finanční fond, který by financoval nevládní organizace. Pokud by šlo o nějaké charity, bylo by to sice stále špatně vymyšleno, ale šlo by to ještě jakžtakž pochopit. Tento fond má však sloužit organizacím politickým.

Tedy naoko se tak samozřejmě jmenovat nebudou, ale již navrhovaný název fondu – “Nástroj pro Evropské Hodnoty”, mluví za vše. EU tak bude platit ziskovky, které ji budou propagovat a šířit tzv. hodnoty, se kterými polovina lidí západní Evropy a nikdo z východní Evropy nesouhlasí.

Samozřejmě vše je prezentováno tak, že to budou jen hodné organizace, které budou pomáhat lidem v nouzi, apod. Nicméně již popis v návrhu říká, že cílem je propagovat “demokracii, genderovou rovnost, ne-diskriminaci, lidskou důstojnost, toleranci nebo solidaritu”. Co se za těmito orwellovsky překroucenými pojmy skrývá, asi netřeba déle rozvádět. Zejména “tolerance a solidarita”, že.

Úkolem těchto ziskovek bude podle návrhu tyto “hodnoty” propagovat v rámci celé Unie. A které státy dnes potřebují poučit o těch správných hodnotách? No je to právě “xenofobní” Maďarsko, “nábožensky zatížené” Polsko, “rasistická” Česká republika a další výtečníci.

EU začíná být zoufalá. Lidé jí přestávají věřit a propaganda tedy bude sílit na všech frontách. Prezident Macron třeba slíbil zřídit Evropskou univerzitu, tedy takový euroVUML. Předpokládám, že lze očekávat příliv dalších Jandů a jiných hereček, které nás poučí, co si máme správně myslet. Ale on je tu zákon akce a reakce. Čím více se na jednu stranu vyvíjí síly, tím silněji se druhá strana bude bránit.

 

Autor: Miroslav Jahoda

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.