migrnemecko2
14.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

VP: Žadatelé o azyl v Německu často odmítají přidělený byt s tím, že požadují lepší

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Pamatujete si na kauzu “přemalovaný kravín”? Na to, jak odmítla irácká rodina přidělený byt v Jihlavě s tím, že nehodlají bydlet v přemalovaném kravínu? A to v situaci, kdy mladá česká rodina jen tak byt neodstane, přičemž za nějaký podobný “přemalovaný kravín” by jistě byla vděčná?  Tak s něčím podobným se v Německu setkávají dnes a denně. Pokud žádá o přidělení bytu jakýkoli z hostů Merkelové, pak má samozřejmě přednost. Mladá německá nízkopříjmová rodina či třeba německý důchodce takřka nemají na přidělení bytu šanci.

Volných obecních bytů je v Německu zoufale málo, avšak i přesto aktivistické neziskovky s podporou německých socanů a Zelených neustále hlásají “Wir haben platz” a pod tímto heslem, značícím, že mají stále dost místa, požadují další příděl multikulturního obohacení. Pokud se náhodou nějaký ten “platz” nenajde, tak jednoduše vystěhují některé z etnických Němců, jejichž byt je zbytečně velký. Nevystěhují je však proto, aby tam nastěhovali německou rodinu s dětmi, ale aby měli místo pro další, nové hosty Merkelové.

Zatímco někteří etničtí Němci zoufale hledají cenově dostupný životní prostor v hustě obydlených německých městech, takže nakonec se spokojí s čímkoli, jejich nově příchozí jsou při výběru svého budoucího cíle často mnohem selektivnější.

Zejména v metropolitních oblastech, jako je Berlín, Kolín nad Rýnem nebo Frankfurt, si několik stovek zájemců přichází prohlédnout byt. Samozřejmě o byty stojí hlavně „původní obyvatelé,” protože nová klientela z Afriky a Arábie je v tomto ohledu mnohem náročnější, než Němci. Velmi často totiž odmítnou byty jim přidělené, pokud zcela nesplní jejich očekávání.

Poté, co byly vytvořeny internetové stránky pro zachycení dotazů stran požadavků na ubytování, bylo za posledních devět měsíců přijato 370 dotazů od nových hostů Merkelové.

Poptávka je především po jednopokojových nebo naopak velmi velkých bytech, především 4pokojových a větších, ty však nejsou v nabídce úřadu k dispozici. Žadatelé o azyl mnoho bytů odmítají, málokdy akceptují první nabídnutý byt. Pokud k odmítnutí sdělí nějaké důvody, nejčastější jsou:

  • Byt je příliš daleko od centra města.
  • Nabídka ubytování byla ve špatném patře a není tam žádný výtah.
  • Byt nesplňuje individuální požadavky.

Jak groteskní situace! Někteří z vítačů, zaštiťujících se heslem # WirHabenPlatz, sami zoufale hledají adekvátní ubytování, ale marně, neboť pro ně, coby Němce, žádný “platz” k dispozici není. A těm, kteří jsou jimi vítáni, se často zdá, že životní prostor, který jim byl jejich novou zemí brzy po příjezdu přidělen, není pro jejich potřeby dost dobrý.

To však jasně charakterizuje celkovou situaci na německém trhu s bydlením. Ti, kteří stejně dostanou vše zdarma, mají grandiózní představy o velikosti, umístění a povaze svého budoucího domova. Mezitím musí mít studenti, senioři a zejména osoby s nízkými mzdami hodně štěstí a vytrvalosti, aby se mohli přestěhovat do adekvátního ubytování poblíž města.

Tedy tolik situace v Německu, kde mají jak vidno hosté Merkelové výsadní právo nejen co se týká různých výhod záhy po příchodu do Německa (štědré dávky, azylové bydlení, zdravotnictví zdarma, v azylovém zařízení též zdarma halal strava, Wi-fi, jazykové a integrační kurzy a veškeré náklady na bydlení) , ale pokud si zažádají o přidělení obecního bytu, mají vždy přednost před “domácími”. Vítači pak vyráží do ulic s transparenty “WIR HABEN PLATZ” a to často v situaci, kdy oni sami nemají kde hlavu složit.

Ostatně, nedávno jsem zde již potřetí upozornila na starší pár, který před pár týdny vystěhovali do menšího jen proto, aby byl byt, v němž žili čtvrt století, přidělen novým hostům Merkelové. Přitom právě důchodce, jehož za jeho nesouhlasu vystěhovali do menšího, byl mezi těmi, kdo v roce 2015 nadšeně vítali nově příchozí hosty jejich kancléřky. I v tomto případě se ukázalo, jak hluboce je pravdivé přísloví: “Kdo s čím zachází, tím také schází”….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 999 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.