lsns
13.10.2020
Kategorie: Politika

VP: Vracíme se do dob honu na čarodějnice či politických procesů?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jistě jste všichni zaznamenali odsouzení Mariána Kotleby na 4 roky a 4 měsíce nepodmíněně. K odsouzení došlo výhradně na základě jakési domněnky, že šeky, vystavené na částku 1488 eur mají oslavovat nacismus. Číslo 14 má znamenat 14 slov v anglické větě, která hovoří, že: “Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí.”  Symbolika čísla 88  značí písmena HH (pořadí písmene H v abecedě), tedy “Heil Hitler”. Tímto rozborem pak soud zdůvodnil nepodmíněný rozsudek.

Co rozsudek ukazuje? Že bez jakýchkoli skutečně hmatatelných důkazů odsoudil soud nepohodlného politika, který už docela dlouho vadil. Jak by chtěli dokázat, že tato částka nebyla uvedena zcela náhodně? To prostě prokazatelné není. A nikde není psáno, že by byla podobná číselná kombinace jakkoli zakázána. A to ať už na šecích nebo kdekoli jinde. Tato kombinace čísel se může objevit třeba v rodném čísle, SPZ, na cenovce, v PINU, prostě kdekoli, kde se číselné kombinace, často zcela náhodně generované, objevují.

Celý proces mi připomíná procesy čarodějnické, kdy byla vina předem jasná a hmatatelných důkazů nebylo zapotřebí. Žena, stanoucí před inkvizicí, byla bez jakýchkoli pochyb vinna tím, že například někomu přestala dojit kráva, neboť ji dotyčná zcela jistě uhranula. Objevila se přece v přítomnosti “nedojící” krávy, ne? Pak důkazů netřeba. V moderní době tak chybí jen to natahování na skřipec či lámání v kole.

Soudní procesy a jejich konečné rozsudky jsou zejména v poslední době více než diskutabilní. A to se děje po celé EU. Muslimští krimigranti dostávají velmi směšné tresty a zpravidla jsou seznáni psychicky nemocnými, zatímco kritikové islámu a invaze či nepohodlní politici dostávají tresty “natvrdo”. Také naše soudy se poslední dobou “vytáhly”, jak jsem shrnula v tomto článku, kde jsem upozornila na fakt, že muslimští vetřelci jsou chráněni nejen v jiných zemích EU, ale také u nás, zatímco “islamofobové” jsou nepřiměřeně trestáni a tím i umlčováni.

Můj osobní názor stran procesu, který je především procesem politickým, jenž mi velmi připomíná účelové odstranění Sládka před volbou prezidenta, je ten, že Kotleba musel “zmizet” hned z několika důvodů. Jednak se ukázalo, že současná slovenská vláda je stejně loutková nejen jako jejich prezidentka, ale také jako většina ostatních vlád v EU. Ostatně, totéž se ukazuje také u nás, neboť podobně, jako Slováci, jsme se důrazně nepostavili proti novým azylovým a migračním pravidlům EU tak, jako to udělalo Maďarsko a Polsko.

Hodně lidí je na Slovensku naštvaných i kvůli extrémně drakonickým koronavirovým opatřením, kdy museli být občané, jimž byla nařízena karanténa, umístěni ve speciálně vyhrazených karanténních bytech, nemohli být doma, jako je tomu jinde. To vše se tedy sype na současnou vládu.

Je tudíž logické, že mezitím musely preference Kotlebovců docela povážlivě stoupnout. Na Slovensku jsou také preference prvovoličů velmi odlišné od naší mládeže nebo mladých jinde v Evropě. Kotleba a jeho strana totiž u této věkové skupiny zcela jasně vede, tedy logicky jim musí narůstat i počty voličů s tím, jak mladí získávají volební právo. To je tentýž efekt, jako u nás v případě Pirátů, kteří jsou sice na zcela opačném ideologickém pólu, ale to spíš vypovídá o tom, jak dokonale u nás působí propaganda, kterou nejspíš slovenští liberálové poněkud zanedbali.

Kotleba nemá ve slovenském Parlamentu ideologickou obdobu. Strana Sme rodina, která se původně prezentovala podobně, nakonec ukázala, že patří ke stejným eurohujerům, jako zbytek slovenské politické scény. Zřejmě měla sloužit jen k odsátí hlasů Kotlebovcům. Soud měl velmi pravděpodobně zajistit, aby Kotlebova strana nerostla, ale naopak se rozpadla či byla u jejich voličů totálně zdiskreditována. Otázka je, zda si tím iniciátoři žaloby spíš nenaběhli.

Můj názor je totiž takový, že tento proces a nepodmíněné odsouzení nakonec straně pomůže. Kotleba sice bude nucen vedení strany předat,  ale to zřejmě nic nezmění na jejím stávajícím směřování. Proces možná odradí část voličů, ale mnohem víc jich přiláká.

A kdyby náhodou Kotlebovci nevyhráli příští volby tak nezapomeňte, že už za dob ČSSR bylo vězení ideální “kvalifikací” pro budoucího prezidenta. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 007 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)