nastehosomalka0-850x550
12.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

VP: Švédsko: Somálka je zděšena, že je v městské radě převaha bílých mužů, v radě by prý mělo být víc černošek

Sdílejte článek:

SLOVANKA

To je šílený problém, že? Když je ve skandinávské zemi v městské radě příliš málo černochů. Jen by mne zajímalo, zda by tato Somálka úplně stejně kádrovala i somálskou politiku – ať už na komunální nebo parlamentní úrovni. Předpokládám, že v Somálsku budou mít zastoupení 100% černoši a zřejmě tam nenajdeme ani příliš žen, neboť Somálsko je jednou ze zemí, kde se začíná poměrně striktně dodržovat právo šaría.

Ostatně, možná si vzpomínáte na podobný problém, který měly dvě černošky – europoslankyně za Švédsko a Německo. Také jim se zdálo skandální, že 97% europoslanců jsou běloši. Na jejich popud se tak – se souhlasem většiny EP – zavedly i kvóty na černochy. Takže vzpomeňte si na tuto předpověď v roce 2024, až budou eurovolby a za ČR se do EP dostane Dominik Feri. O tom, že bude kandidovat, nepochybuji ani v nejmenším stejně, jako o tom, že se do EP dostane a tím se budeme spolupodílet na splnění oněch kvót. Ale nyní zpět do Švédska.

Nasteho Osman Lander  zuří kvůli skutečnosti, že je nyní příliš mnoho bílých lidí v městské radě v Umeå, v níž je nově zvolenou členkou.  Ona sama to považuje za hrozbu v boji proti rasismu. Tato nová členka rady prohlásila:

“31. srpna jsem poprvé od začátku pandemie působila v městské radě. Vešla jsem do místnosti, která která byla nyní zcela bílá.”

Dále tvrdila, že podle dohody mezi vedoucími jednotlivých v radě zastoupených stran byl počet členů omezen na 35, aby se zabránilo šíření infekce. V důsledku toho tam prý bylo ještě méně zástupců zámořských kolonií. Somálce také vadí převaha bílých mužů, kteří byli v hierarchii rady nejvýš, což by se mělo dle jejího názoru změnit.

“Neexistují slova, která by mohla popsat pocit, který naplnil mé srdce, ale byl to především smutek,” pokračovala Somálka a slíbila, že se bude bránit, protože “rasismus zabírá více a více prostoru v našich demokratických prostorech.”.

Nasteho Osman Lander poukazuje na to, že Levicová strana bojuje proti rasismu, včetně toho, že je v jejich řadách ve švédském Parlamentu 32 procent neevropských cizinců, ve srovnání s celkovými “pouhými” 11,5 procenty “nebílých” poslanců švédského zákonodárného sboru.

Mimochodem, Švédsko nikdy nemělo žádnou zámořskou kolonii a původní Švéd je prostě bílý. Pak je zcela normální, když je převážně bílý i Parlament nebo třeba městská rada. A v kontextu uvedeného může být i 100% bílý a není to nic rasistického.

Aktivistické Somálce bych ještě doporučila nahlédnout na obrázky somálského Parlamentu. Kolik tam najde bělochů? A kolik žen tam asi mají? Zkuste se sami podívat:

Somaliland Parliament opposed the State of emergency on Sanaag Region - Horn Diplomat

A zde ještě předsednictvo somálského parlamentu, kde můžete dokonce vidět i jednu ženu v hidžábu:

Somali parliament elects speaker

V somálském Parlamentu jsou výhradně černoši a to je v pořádku. Stejně, jako jsou v pořádku běloši v tom švédském…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 119 times, 10 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
180 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)