policistkasvedsko0-850x539
29.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

VP: Švédská policistka, která poklekla před průvodem BLM a omlouvala se, že je bílá, nebude potrestána (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Pamatujete si na příhodu, která se odehrála v létě při nepokojích BLM a Antify? Příhodu, kdy byli proti řádícím davům vysláni policisté, nicméně jedna z policistek namísto toho, aby vykonala svoji práci, poklekla před běsnícím davem a kála se za to, že je bílá? O incidentu jsem psala zde, přičemž v té době ještě nebylo jasné, jak a zda vůbec bude policistka potrestána.  Včera již došlo k uzavření celé kauzy.

Třiadvacetiletá policistka Lisa Simonssonová, která poklekla, když loni v létě ultralevicoví extremisté pustošili centrum Stockholmu, aby ukázali svou podporu rasistické organizaci Black Lives Matter, nakonec nebude nijak potrestána. To je odůvodněno skutečností, že se dostala do “velmi zranitelné” situace.

K události došlo na začátku června, kdy Simonsonová, nedávná absolventka policejního výcviku na Södertörn University College, vzbudila pozornost, když v policejní uniformě poklekla na koleno a zvedla ruku, přičemž se omlouvala za to, že je bílá.

Její čin byl nahlášen policii, která případ nejprve odložila. Stížnosti na policistku však byly podány také veřejnému ochránci práv, který se obrátil na policii.

Nyní, když bylo vyšetřování ukončeno, je třeba poznamenat, že v řízení bylo jednání Simonssonové sice prohlášeno za nevhodné, protože svým chováním porušila požadavky ústavy na objektivitu a nestrannost, ale žádný trest nakonec nedostane.

“Vzhledem k tomu, že byla ve velmi zranitelné situaci, nebylo možné, aby si v okamžiku , kdy k nestandartnímu jednání došlo uvědomila, jak podobná akce ve skutečnosti může být vnímána ostatními,” stojí v konečném verdiktu.

“Případ byl šetřen v rovině pracovního práva, přičemž prošetření bylo provedeno v regionu Stockholm. Nejprve se uvažovalo o tom, že policistce bude uložen disciplinární trest, avšak vyšetřovatelé došli k závěru, že vzhledem k okolnostem, při jakých k neuposlechnutí rozkazu došlo, nebude uložen žádný disciplinární trest,” řekla Anna Westberg, tisková mluvčí stockholmské policie.

Nakonec se podobný závěr dal očekávat. Dokonce bych se nedivila, kdyby byla policistka za svůj počin vyznamenána. K tomu ovšem zřejmě nedošlo pouze proto, že se proti jejímu projevu stupidního protibělošského aktivismu vyhradily tisíce Švédů.

Myslíte, že by policistce úplně stejně prošlo třeba to, kdyby se přidala k nějaké protiislámské nebo protimigrační demonstraci, jichž je ve Švédsku poslední dobou stále více? Předpokládám, že účast na podobné demonstraci by jakéhokoli policistu přinejmenším stála místo…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 824 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)