DUM
2.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

VP: Pár německých důchodců se musel včera vystěhovat z bytu, ten připadne hostům Merkelové

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už dvakrát jsem se zde v minulosti zmínila o párů důchodců, kteří dosud žili v bytě v jedné malé německé obci. Po čtvrtstoletí byl pár nyní vystěhován, přičemž k odvrácení verdiktu nepomohlo ani jejich odvolání. Prý je důležitější se postarat o muslimské vetřelce, než o německé důchodce.

Okresní soud v německém Nürtingenu  potvrdil žádost o vystěhování, která nařizuje, aby se starší důchodci z Neckartailfingenu přestěhovali do konce září, protože místní komunita chce ubytovat v jejich bytě hosty, které si do Německa pozvala jejich kancléřka.

76letý muž, který loni utrpěl mrtvici, a jeho 73letá partnerka musí opustit svůj šestipokojový byt, který si pronajímají 25 let. Podle soudu, který potvrdil žádost o vystěhování, je ubytování muslimských vetřelců důležitější než cokoli jiného.

„Od té doby, co jsme dostali oznámení o našem vystěhování, se naše zdraví zhoršilo,“ říká starší žena. Přestože se pár stěhuje do dvoupokojového bytu, který komunita nabízí jako alternativu, cesta do vesnice bude pro 76letého muže s chodítkem extrémně obtížná. Pár říká, že se cítí sami a neví, co s nimi bude dál. Podle všeho se měli právě dnes stěhovat do menšího a v jejich domě by měli žít přínosné posily pro německou ekonomiku z Afghánistánu, Pákistánu či Somálska….

Bis Ende September soll das Senioren-Paar die oberen Etagen des alten Schulhauses in Neckartailfingen geräumt haben. Foto: Holzwarth

domek, kde strávil vystěhovaný pár celých 25 let

Poté, co jim komunita Neckartailfingen poslala na konci října 2018 oznámení o ukončení nájmu, důchodci vyzkoušeli vše, aby zůstali ve známém prostředí. Obec má nyní v úmyslu v budoucnu využít jejich domov pro plánované ubytování muslimských vetřelců.

Před několika měsíci starý pár poukázal na své zdravotní problémy, když se odvolal proti vystěhování, které nařídila obec Neckartailfingen. V předchozím roce utrpěl 76letý muž mrtvici a od té doby používá chodítko, stejně jako jeho 73letá partnerka.

Der 76-jährige Neckartailfinger vor dem Haus mit der von der Gemeinde angebotenen Zwei-Zimmer-Wohnung. Der Weg ins Dorf wird mit Rollator extrem mühsam werden. Foto: Selle

německý důchodce, který byl právě vystěhován

Ačkoli soudce okresního soudu uznal „útrapy“ důchodců, „nepřeváží to nad oprávněnými zájmy pronajímatele“.

Senioři se proti rozhodnutí odvolali. Tři soudci krajského soudu ve Stuttgartu zamítli toto odvolání bez dalšího jednání. Podle nich má obec „legitimní důvod“ pro vystěhování, protože „byt je nezbytný pro plnění veřejnoprávních úkolů a povinností. Komunita jasně prokázala a dokázala, že byt potřebuje k ubytování uprchlíků,“ pokračoval soud.

“Nemáme žádnou šanci,” uvedl 76letý muž a dodal, že rozsudek je nespravedlivý.

Kuchyň v novém bytě bude zcela nezařízená a bez dřezu. Obec také požaduje kauci ve výši dvouměsíčního nájemného, ​​i když v jejich současném bytě takový požadavek neexistoval. A co se stane s jejich vlastním nábytkem z většího bytu, který již nelze použít v novém, menším?

„Nájemci odpovídají za likvidaci nábytku,“ uvedl k tématu starosta Gerhard Gertitschke.

Komunita také slíbila, že pomůže staršímu páru se stěhováním, což bude kvůli úzkým schodům v budově velmi obtížné, zdá se však, že odpověď starosty Gertitschkeho projevuje těmto dvěma důchodcům jen malé sympatie: “Můžeš použít své auto. Nyní také existují velmi dobrá elektricky poháněná chodítka a elektrická vozidla, která jsou legální k provozu na ulici, “ dodal.

Kdy a kolik žadatelů o azyl se bude v bytě pohybovat, dosud nebylo stanoveno. Jak se vyjádřil starosta, tak o tom by mělo být rozhodnuto hned poté, kdy se pár zcela vystěhuje.

Myslím, že nám všem je jasné, oč především starostovi obce jde. Samozřejmě se jedná o nemalé finanční příspěvky a různé dotace z EU i od státu, z nichž si i on sám jistě nemalou částku “ukrojí”. Právě proto vedou preference v Německu a dalších zemích vítačské strany. Je tam už příliš mnoho lidí, kteří jsou nějak finančně zainteresováni na azylovém byznysu. Rostoucí kriminalitu pak považují pouze za vedlejší nepříjemný efekt…

Na závěr připomínám. že v minulosti byl i vystěhovaný důchodce nadšeným vítačem, takže tímto se mu jeho vítání vrchovatě vrátilo. O kauze vypovídá i toto krátké video (v AJ):

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 422 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)