merkel_migranti1-850x540
30.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

VP: Nezaměstnaní hosté Merkelové stojí německé daňové poplatníky přes 6 miliard eur ročně

Sdílejte článek:

SLOVANKA

To se přece musí vyplatit! Živit tyto přínosné doktory a inženýry, kteří jen tak ve volném čase občas někoho přepadnou, oloupí, znásilní, poperou se s policisty, či mezi sebou, případně si za pokřiku “Allahu akbar” vyzkouší kvalitu ostří svého nože na nějakém náhodném kolemjdoucím či na manželce nebo přítelkyni, která si dovolila přínosnou posilu německé ekonomiky opustit.

Podle údajů německého ministerstva práce stojí nezaměstnaní přivandrovalci a jejich rodinní příslušníci německý stát ročně více než 6 miliard EUR.

Data pocházejí z ministerstva práce v reakci na žádost Haralda Weyela, zástupce Bundestagu za stranu Alternativa pro Německo (AfD). Weyel se původně federální vlády dotazoval na to, jaké jsou průměrné měsíční náklady na ubytování, péči a podporu žadatele o azyl. Podle ministerstva práce na to však nelze odpovědět pouze na základě údajů z pravidelných statistik žadatelů o azyl. Přesnější informace lze uvést pouze ve vztahu k základní statistice sociálního zabezpečení pro uchazeče o zaměstnání.

Podle odpovědi ministerstva práce například v květnu 2020 existovalo přibližně 397 000 skupin příjemců (většinou rodin) s alespoň jedním nezaměstnatelným příjemcem dávek se statusem pobytu v kontextu migrace. „Průměrný měsíční platební nárok těchto skupin příjemců činil 1 389 EUR a zahrnuje nároky pro všechny členy těchto benefičních komunit.“

Sociální náklady pro nezaměstnané hosty Merkelové nebo pro ty s nízkými příjmy, jakož i jejich rodiny nebo členy domácnosti tedy činily jen v květnu více než 551 milionů EUR. Za celý rok to pak činí přibližně 6,6 miliard EUR (cca 160 miliard Kč).

Pro Weyela jsou čísla dalším důkazem toho, že invazní vlna roku 2015 a její finanční důsledky zdaleka neskončily. Federální vláda se snaží maskovat náklady své vítací politiky v různých statistikách a položkách rozpočtu. Weyel vysvětlil, že více než šest miliard EUR je obrovská částka, kterou si běžný pracující stěží dokáže představit.

Weyel uvedl, že je pro něj nepochopitelné, že federální vláda, která nedávno souhlasila s přijetím dalších vetřelců z řeckého tábora Moria i poté, co bylo zatčeno pět Afghánců za jeho zapálení, přivádí do Německa stále více invazistů místo snižování jejich počtu důslednými deportacemi a repatriacemi.

„Horst Seehofer a Angela Merkelová se mohou těšit na své pozvané hosty, ale musí to zaplatit němečtí daňoví poplatníci,“ řekl Wevel.

Wevel není jediný, kdo si situaci uvědomuje, dokonce i někteří spolustraníci Merkelové odsuzují chování státu. Německý ministr vnitra pro Sársko Klaus Bouillon (CDU) uvedl, že Němci jsou stále méně tolerantní k novým příchozím kvůli rekordním nákladům na jejich pohodlný žiovt.

„Mezi obyvatelstvem panuje velká nespokojenost, protože každý, kdo sem přijde, má více práv spolu s právy na dávky a lékařskou péči než někdo, kdo zde pracoval po celý svůj život,“ řekl Bouillon.

Německo také zaplatilo obrovské náklady na školení, zaměstnávání a integraci hostů Merkelové. V roce 2018 utratila německá vláda za přivandrovalce rekordních 23 miliard EUR, včetně dotací na nájemné, plateb za nezaměstnané, jazykových lekcí a dalších výhod. Toto číslo nezohledňuje ani to, co utratily jednotlivé země, přičemž například hamburská vláda zveřejnila údaje, které ukazují, že náklady na žadatele o azyl od roku 2015 až do konce roku 2019 se vyšplhaly na 5,35 miliardy EUR.

Na závěr ještě připomínám, že v těchto nákladech nejsou zahrnuty “platy” těm přivandrovalcům, kteří jsou “zaměstnáni” ve zcela účelově založených integračních neziskovkách či ti, kteří jsou zaměstnáni přímo v azylových táborech. Pak by bylo číslo ještě o nějakou tu miliardu vyšší.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 060 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)