Koranbränning0-850x540
6.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

VP: Islamista vyzval všechny muslimy ve Švédsku k vyhlášení švédského chalífátu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

O tom, že Švédsko, podobně jako jiné země, již zcela nezadržitelně směřuje k chalífátu, pochybuje jen málokdo. Jak jsem uvedla v předchozích článcích, tak vypuštěný hoax o tom, že švédská vláda přestala vítat, je jen účelovým prohlášením, jehož účelovost potvrzuje i fakt, že popularita švédského premiéra klesla o celých 16 %. Prohlášení, že přestanou vítat, tedy bylo pouhou taktikou, jak odvrátit nenávratný pád současné vlády. Švédové se začínají probouzet, pálení koránu se stává jejich oblíbenou zábavou. A právě v reakci na pálení koránu se rozhodli muslimové zakročit a vyhlásit v zemi, kterou už dávno považují za svoji, chalífát.

Islamista napojený na teroristickou organizaci Hizb ut-Tahrir na YouTube zveřejnil video, v němž vyzývá všechny muslimy ve Švédsku, aby nikdy neakceptovali výsměch islámu a šířili náboženství. Skupina chce shromáždit všechny muslimy, aby se zavázali k náboženskému převzetí Švédska a vyhlásili ho islámským chalífátem.

Souběžně s obrázkem dánské protiislámské strany Stram Kurs, v čele s vůdcem strany Rasmusem Paludanem, zveřejnila skupina Hizb ut-Tahrir videa i letáky s různými výzvami.

Hizb ut-Tahrir má deklarovaný cíl zrušit demokracii a místo toho zavést islamistickou společnost ovládanou šaríou. V Rusku je organizace zakázána a klasifikována jako teroristická organizace. Německo prohlásilo organizaci za nezákonnou kvůli propagandě, která nenávidí Židy. Čína, Turecko, Egypt a několik dalších arabských zemí ji také zakázaly. Paradoxně ji však Švédsko nezakázalo. Ostatně, tato organizace není zakázána ve většině evropských zemí.

Organizace také figurovala v několika vyšetřováních teroristických útoků ve Skandinávii. Terorista Rakhmat Akilov, který vraždil s kamionem, sdílel organizaci na Facebooku. V příspěvku na Facebooku skupina uvádí, že “krajně pravicová hrozba” kritiky islámu se používá k zastrašování muslimů k poslušnosti – buď k integraci do západních hodnot – a tedy k opuštění věrnosti islámu, což je nepřijatelné –  nebo – neintegrují-li se – zemi převezmou pravicoví extremisté.

Skupina je však přesvědčena, že by neměla naslouchat kritice namířené proti islámu, ale místo toho se musí zavázat k pokračující ochraně a šíření náboženství. Podle skupiny, by se muslimové měli ve Švédsku více organizovat, aby ukázali, že nejsou zbytečnou menšinou.

Člen Hizb ut-Tahrir jménem Yosef zveřejnil video na  YouTube kanálu skupiny, ve kterém ukazuje, jak se západní síly snaží rozdělit muslimy mezi umírněné a radikály, ale že ve skutečnosti žádné podobné rozdělení neexistuje.

Takže jak sami vidíte, dokonce sami muslimové potvrzují, že žádní umírnění muslimové neexistují. Existují buď ti, co směřují k vytvoření chalífátu nebo odpadlíci, což jsou ti, jimž se říká “umírnění”, tedy nepraktikující.

Yosef se domnívá, že svoboda projevu ve Švédsku neznamená, že se můžete vysmívat a také říká,  že je “zločinem spálit Korán”, a proto nikdy nepřijme, že je islám zesměšňován. Domnívá se, že je důležité, aby muslimové střežili svou víru a nedovolili nikomu útočit na islám.

Skupina proto chce, aby se všichni muslimové ve Švédsku sjednotili a zorganizovali, aby se postavili za celý islám – nikoliv za část islámu. Kromě toho se domnívá, že nastal čas založit ve Švédsku islámský chalífát, aby byla chráněna víra.

“Musíme si uvědomit, že jediným způsobem, jak zachovat islám, je uplatňovat ho a zakládat islámský chalífát, který chrání islám a muslimy, kteří chrání Korán”, říká ve videu.

“Přísahám při Alláhovi,  v Allahu, že my jako muslimové se nikdy, nikdy nevzdáme islámu. Naše přesvědčení je pevné jako skála, věříme v Alláha a věříme v jeho vyslance. Nikdy, nikdy se nezřekneme naší islámské identity, ať to stojí, co to stojí, bez ohledu na důsledky. Vždy se postavíme za islám a budeme ho nazývat a prezentovat jako řešení problémů lidstva.”

“Islám zvítězí, islám se bude šířit, islám bude zachován.”

Na YouTube a na sociálních médiích byl vytvořen trend, kde je na různých videích vidět lidi, kteří pálí Korán a dokonce grilují vepřové maso nad ohněm, což nazývají “BarbeQuran”. Nejnovější videoklip je údajně natočen v Lundu (viz video níže).

Tento trend nabral na obrátkách poté, co Paludan prohlásil, že doufá, že Švédové začnou na veřejnosti pálit stovky Koránů, aby zjistili, zda je islám náboženstvím míru. Kromě pálení koránu byl před švédským parlamentem uspořádán také takzvaný koránský fotbal.

Náhlá aktivizace muslimů, kteří nečekali, že by se mohli Švédové vzepřít, jsou tak docela očekávanou reakcí na stávající trend pálení koránu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 880 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)