14.6.2013
Kategorie: Společnost

Vox populi: Nejzajímavější komentáře k Nagygate

Sdílejte článek:

FCB 14/06/2013 

Je to jenom další pokus, jak přesvědčit veřejnost, že za ten celý šlendrián mohou jednotliví konkrétní lidé. Nikoli, přátelé! Za ten šlendrián může systém, ve kterém politici mají příliš velkou moc (tedy jsou korumpovatelní) a přes prsty jim protéká příliš mnoho peněz (tedy jsou korumpovatelní). Snaha je očividná: odstranit pár jednotlivců a systém udržet. Jedeme dál!

 

Ještě že ta Nagyova je taková slepice a nenechala sledovat nikoho podstatného / důležitého.  Kdyby to třeba zamířila na Martina Romana, to by teprve byla krize.  Jedeme dál, příští stanice Palermo.

***

 

S umístěním “rebelů” v dozorčích a správních radách, bych se ve sněmovně moc nerozkřikoval, s tím si myslím koalice hravě poradí. Otázka je jak si poradí s desítkami kilogramů zlata a sto padesáti miliony korun. Miliony jsou potvůrky občas vykouknou z bedny od vína (socialista aristokrat), občas z papírového pytlíku (socialista obyčejný občan Vlček).

***

 

Naši politici jsou přesným odrazem stavu společnosti, tedy nás samotných. Podle modelu: “táta byl takovej pro rodinu, co se nakrad uhlí na dráze!” Máma zase kradla celej život hajzlpapír a mejdla, protože v tý fabrice uklízela. Nebo se stačí podívat kolem sebe, vidím ploty z ukradenýho materiálu, protože chlap dělal ve fabrice vedle. Neříkám, že to tak dělali všichni, ale to procento je větší, než si myslíme. Všechno bylo za komunistů pod pultem, vyměňovalo se zboží atd. Prostě ideální stav pro korupci, která tu kvetla za komunistů stejně, jako teď. Za bolševika zavřeli chlapa, když ukradl pytel cementu. Když ho ukradl 3 vagóny, už se báli, kdo za ním stojí. Nic se nezměnilo, je to úplně stejný. Proč by potom naše současná politická representace měla být lepší, když jako národ stojíme za hovno už přes šedesát let?

***

 

Asi nejvíc mne na tom irituje ta bohorovnost. Přeci i nejpitomější slepice na nějakým vyšším hřadě musí vědět, že její telefon je (z milionu důvodů) nejspíš odposloucháván. Jsem-li taková nána, že když už musím sledovat něčí manželku, tak přeci nemůžu být tak hloupounká, že si to objednám a řídím sama…. a že si na to sjednám vojenskou rozvědku…

To udělá člověk, který sám o sobě není hloupý, ale prosťáček opilý mocí, který má pocit, že je to najednou “celý jeho”. Takové ty vladařské manýry, které dříve nebo později nutně přepadnou každého, kdo si čuchne k moci…

Ale beztak je to jen taková škralupinka na povrchu, ono to celý stejně bude o něčem úplně jiném, než je žárlivá milenka… třeba se to i nějakým omylem někdy dovíme…

***

 

A tak si myslím, že ani kauzy, ani slaboučký Nečas, ani lobbysti, kamrádíčci, ani nalezené milióny ani zlato. Tak jako tak nás čeká oranžovo-rudé peklo, protože čeká celou slábnoucí Evropu. Čím dříve to vezmou do ruky nefachčenka s odborářsko-komunistickým naturelem: Sobotka, Zaorálek, Škromach, Zavadil, Tejc, Hašek,…, v podstatě většinou mladí lidé, kteří nikdy nepracovali a přesto chtějí řídit osudy pracujících, čím dříve je necháme zvednout daně a rozházet peníze našich dětí a sundat tak Česko ze zatím jakž takž slušné ratingové pozice, tím dříve máme šanci na zrození nové občanské, demokratické strany, která se pokusí zvrátit hloupý trend, vzdorovat EU a ponechat co nejvíce peněz lidem a regionům. Ovšem tohle všechno bude trvat dalších dvacet let. Mezitím asi pudem na ryby, nebo co….

 ***

 

Venku sluníčkově, ale Nečas se drží. Začínám mít obavu o jeho duševní stav. Z takové rány by se mnozí zbláznili. A Schwarzenberg s Peake tomu jen přikyvují. Je čas na rozpuštění sněmovny a vypsání nových voleb. Vydal jsem se před Sněmovnu pohovořit s demonstranty, ale místo diskuze to bylo jen tlampačové napadání ČSSD. To jsem trochu nepochopil proč útočí na možné spojence a ne proti Nečasově vládě. Ale to už je život. Hezký den … Zdenda Škromach prostě nic nepochopí nikdy.

 ***

 

 

Nenažranou svini od plného koryta neodeženeš…

***

 

Konečně se dozvíme, co se děje. Soudružka Dvořáková už je na své židli v televizi.

***

 

Podle prvních informací ze zákulisí vyplývá, že celá akce je něčím zvláštním mezi legitimním vyšetřováním lidí, kteří měli sedět už dávno (lobbyisté Janoušek a Rittig), k nimž jsou přiřazeni ti, pro ně je dlouhodobě politika spíš jen byznysem (Tluchořovci) a jinými (lidé kolem Nečase), kteří s těmito lidmi střídavě bojovali nebo jen účelově taktizovali. Popřípadě je chtěli z politiky vytlačit více či méně drsnými metodami.

***

 

Když s to shrnu, tak je to vlastně obrovská osobní tragédie Radky Nečasové a její rodiny, léta funkční až vzorová. Pak přijde nějaká bezohledná stíhačka – zlatokopka, která chytne a už nepustí, postupně Nečase odstřihne od všech, kdo by ji mohli v jejím postavení ohrozit … a Nečas nemá vůli ani sílu se jí zbavit. Jen nechápu, kam dal oči, jeho žena vypadá mnohem sympatičtěji. Vlastně mu teď policie prokazuje velkou osobní službu, pokud od něj Nagyovou oddělila.

Já mám naopak pocit , že je to vítězství paní Nečasové a sen každé podváděné manželky . Jakou větší satisfakci mohla dostat , než se dívat na to , jak její Romeo kvůli pí.. potopil nejen rodinu , ale i sebe a vládu. Konečně vidím v praxi , co znamená , když se řekne , že jedna pí.. utáhne čtyři lodě proti vodě . A to žádné kocábky , ale parníky naložené zlatem .

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.