Ursula
7.7.2020
Kategorie: Politika

Von der Leyenová by měla ihned odstoupit z čela EK

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPředsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová podpořila v chorvatských parlamentních volbách pozdějšího vítěze voleb. Podpořila vítězné hnutí údajně jako „soukromá osoba“.

Docela velký „přehmat“ se podařil předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Zapojila se totiž do předvolební agitace pro Chorvatské demokratické společenství, které volby s výrazným náskokem vyhrálo. Jak poznamenala agentura AP, von der Leyenová coby někdejší německá ministryně obrany je členkou Křesťanskodemokratické unie (CDU), která patří do Evropské lidové strany (EPP) stejně jako chorvatská strana HDZ.

Dle mého soudu se jedná o fatální selhání člověka v jedné z nejvyšších funkcí EU. Zcela jistě by po tomto angažmá měl následovat její odchod z čela Evropské komise. Bohužel, obávám se, že Německo, odkud von der Leyenová pochází, a které tento půlrok předsedá EU, bude svou věrnou „evropskou“ političku bránit „zuby, nehty“. Od Německa proto nelze nic zásadního očekávat, Možná se paní předsedkyně „omluví“.

Obecně lze však německé předsednictví EU chápat jako další utužení „proevropských sil“. Německo sice ústy své kancléřky Angely Merkelové vyhlásilo program na oživení ekonomiky po virové pandemii, pokud však EU současně zachová politiku tak zvaného „zeleného údělu“ v celé EU, spolkne ono „oživení“ mnohem více prostředků, než by tomu bylo v případě výrazných škrtů právě v programu „zelený úděl“. Bude navíc velmi zajímavé, jak se Německo postaví k finálním pravidlům pro rozdělení mimořádných prostředků na obnovu ekonomiky členských států EU. Lídři V4 se nedávno sešli ve Varšavě a přijali rezoluci, že o využití prostředků z EU by si měla rozhodnout každá země samostatně. Státy V4 si tak nepřejí, aby peníze byly jakkoliv „omašličkované“ a bylo direktivně Bruselem schváleno, na co mohou být použity. Ani v tomto legitimním požadavku V4 nevidím velkou naději na realizaci. Možná, že právě schválení možnosti využití finančních prostředků dle svého bude „kompenzováno“ tím, že se o průšvihu von der Leyenové nebude v EU již více hovořit.

Německé předsednictví EU proto bude velmi důležitým prvkem stavu EU. Vzhledem k tomu, jak virová pandemie poškodila ekonomiky dalších velkých států EU (Itálie, Francie a Španělsko) a vzhledem k historickým vazbám Německa na státy západní Evropy, celkem logicky půjde největší část finanční pomoci do těchto států. Ty zase na oplátku o „přešlapu“ předsedkyně EK nebudou mluvit.

V podstatě se tak bude realizovat plán dalšího posílení vlivu Německa na chod EU. Tandem Merkelová/von der Leyenová bude pevně třímat otěže EU a co Německo navrhne, to projde. Nic to však nemění na faktu, že jediným správným řešením zapojení předsedkyně komise do voleb v jednom ze států EU by měla být její okamžitá rezignace popřípadě její odvolání z funkce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 265 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.