magical-moments-erasmus-0bc599a06b35fdaa73ebb1ad229554c9
15.4.2018
Kategorie: Společnost

Volný tlachá nesmysly jako kdysi komunisté

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,19 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Poslanec za Stranu přímé demokracie Lubomír Volný kšeftuje s chudobou a ještě se mu nelíbí, že mladí Češi v rámci programu Evropské unie Erasmus studují v zahraničí. Jeho námitky prozrazují velkou neznalost a jsou legrační.

 

Tuto zprávu přinesl web www.aktualne.cz. Mladí lidé, kteří odjíždějí studovat do západní Evropy, získávají podle poslance za SPD Lubomíra Volného naprosto zkreslené informace o tamním životě. A kvůli tomu pak nejsou schopni odhalit hluboké problémy země, v níž pobývají. „Ti lidé se vracejí ze zahraničních pobytů naprosto nekriticky nastavení vůči Evropské unii,“tvrdí Volný.

Při čtení těchto slovních perel jsem se mohl smíchy potrhat. Nevím, jestli je autor těchto slov skutečně tak hloupý nebo to jenom hraje. Pan poslanec mně připomíná soudruhy z dob neblahého komunistického totalitního režimu. Ti byli nespokojeni s tím, že lidé, kteří cestovali na Západ, si z něj zpátky přiváželi nesprávné názory na tamní život a nepochopili jeho skutečnou samozřejmě špatnou podstatu. „Soudruzi, tito lidé vidí jenom obchody plné zboží tedy to pozlátko, co kapitalismus nabízí, ale odvrácenou tvář třeba tamní chudobu, vidět nechtějí. Pak si utvářejí o Západu nesprávné názory,“ hlásali rudí papaláši. A také dělali všechno proto, aby do západních zemí vycestovalo co nejméně zájemců. A zcela ve stejném duchu hlásá totální hlouposti pan Volný, který je vážně hodně směšný. To je přece drzost, oni si myslí něco jiného než já, to je příšerný zločin. Mám za to, že kádrování lidí pro jejich názory typické pro socialismus už skončilo. Netvrdím o okamurovcích, že jsou to neonacisté, ale totalitní praktiky jsou jim evidentně vlastní.

K jeho výrokům se už vyjádřil na svém tweetu europoslanec Tomáš Zdechovský. „V pondělí navrhnu v Evropském parlamentu, aby byl program Erasmus předělán na program Chudoba a navštěvovali jsme šmejdy, kteří parazitují na nejchudších obyvatelích v členských státech Unie. Doufám, že tento nový program se bude panu poslanci Volnému líbit,“ napsal Zdechovský. Přesně tak, lidem, kteří jako Volný vybírají od svých chudých nájemníků předražené nájemné, se jinak než šmejdi říkat nedá.

Evropská unie není dokonalou institucí, ale program Erasmus, který mladým lidem umožňuje studovat v zahraničí, patří k tomu nejlepšímu, co nabízí. Toto jsou informace z webu www.ef-czech.czProgram ERASMUS je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě. Hlavní součástí programu Erasmus je studium v zahraničí, které účastníkům prokazatelně zvyšuje vyhlídky na budoucí uplatnění na pracovním trhu. Kromě toho je vynikající příležitostí si upevnit znalosti cizího jazyka, nabýt sebedůvěry, získat nezávislost, cestovat, poznat nové lidi a blíže poznat kulturu dané země. Studium v zahraničí je pro mnohé jedna z nejlepších zkušeností v životě.

Studium v cizině je pro mladé výbornou školou života, musí ukázat co v nich je, a co si sami nezařídí, to nemají. Ano, nemohou se držet máminy sukně. Zdokonalí se v cizím jazyku, což se jim také v pozdějším profesním působení může hodit. Námitky Volného, že tito studenti nenavštěvují o půlnoci problémové čtvrti, jako třeba bruselský Molenbeek, ve mně opět vyvolaly salvy smíchu nad lidskou omezeností.

Za komunistů jsem žil v Brně a už tenkrát byla v mém rodném městě místa, kam nebylo v noci radno chodit a tak jsme tam nechodili. Úplně normální řešení. Jak prosté milý Watsone. Brňané jistě ví, o jaké lokality se jednalo.

Já na rozdíl od pana Volného jsem rád, že mladí lidé na rozdíl od doby mé mladosti, kdy to bylo výjimečné, mohou studovat v zahraničí a program Erasmus jim to umožňuje. Studenti jsou dost chytří na to, aby poznali skutečný život v zemi, kde dlouhou dobu žijí. V jedné facebookové diskusi se objevil nový význam zkratky SPD. Znamená to prý strana plíživé debilizace a mám za to, že je to výstižné.

 

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.