Policii byl dobře známý. Ze svého bytu uprchl poté, co se před jeho domem objevili agenti francouzské kontrarozvědky DGSI(Direction générale de la sécurité intérieure) s několika četníky. Přestože věděli, že jde o ozbrojeného a nebezpečného islamistu, který je připraven k akci, a že vánoční trhy se v minulosti staly cílem útoku a mohly by se cílem útoku stát znovu, nezačali žádnou sledovací akci.
Vrah Cherif Chekatt měl být ve skutečnosti držen v domácím vězení. Bylo mu 29 let, jeho jméno bylo na seznamu osob sledovaných kvůli teroristické radikalizaci (FSPRT) a byl již 27krát odsouzen za různé zločiny. Přesto se pohyboval zcela volně, bez policejního dohledu.
Jeho případ je podobný případům mnoha dalších džihádistických teroristů ve Francii z posledních deseti let. Patří mezi ně Mohamed Merah, který v roce 2012 zavraždil židovské děti v Toulouse; Cherif a Said Kouachiové, kteří v roce 2015 zavraždili většinu zaměstnanců satirického časopisu Charlie Hebdo; a Amedy Coulibaly, který o pár dní později zavraždil několik lidí v košer supermarketu.
Následně vládní představitelé neudělali k nápravě situace vůbec nic. Místo toho pronášeli proslovy a postavili do ulic vojáky. “Mladí Francouzi si musí zvyknout žít s hrozbou útoků,”řekl tehdejší premiér Manuel Valls v roce 2015. O dva roky později, těsně před prvním kolem prezidentských voleb, použil tehdy ještě coby kandidát Emmanuel Macron téměř stejná slova. Řekl, že terorismus je “neodhadnutelná okolnost” a bude představovat “hrozbu, která bude v nadcházejících letech součástí každodenního života Francouzů.”
Francouzské soudnictví je extrémně benevolentní. Dokonce ani sérioví vrazi a teroristé nejsou odsouzeni k dlouholetým trestům. Většina věznic se stala džihádistickými náborovými stanovišti. V současnosti ovládají imámové a muslimské gangy více než 600 no-go zón. Tisíce islamistů jsou zjevně “připraveny k akci”. Policie jednoduše nemá personál ani materiální zdroje na to, aby je mohla sledovat všechny.
Jediní političtí vůdci, kteří navrhli tvrdší zákony proti terorismu, nebo tvrdili, že je zapotřebí mimořádných opatření – například častější používání kotníkových elektronických náramků – k potlačení rostoucích hrozeb, pocházejí ze stran, považovaných za “krajně pravicové”. Média hlavního proudu tyto politiky okamžitě označila za “extremisty“ a jejich návrhy byly zamítnuty.
Macron a jeho vláda pokračují v nešťastné tradici podvolení se politické korektnosti. Zjevně místo konfrontace s extremisty dávají přednost politice appeasementu.
Tito politici si nepochybně uvědomují, že by se mohlo odehrát větší množství nepokojů. V roce 2016 hovořil ředitel DGSI Patrick Calvar o vysokém riziku “střetů mezi komunitami”, možná i občanské války.
Tito představitelé evidentně chápou, že teroristé začali dlouhodobou válku a že bude obtížné je zastavit. Vypadá to ale, jako by se vzdali. Nepochybně si uvědomují, že počty radikalizovaných mladých francouzských muslimů jsou čím dál vyšší, odpovědí však je posílení muslimských institucí ve Francii.
Přestože tito představitelé také pravděpodobně vědí, že muslimská imigrace do Francie pokračuje a že stovky tisíc ilegálních muslimských migrantů zvyšují u občanů obavy o bezpečnost, nedělají nic, aby tento trend zvrátili. Počet deportací sice stoupá, ale stále se užívají jen vzácně: v roce 2017 bylo deportováno o něco více než 26 000 osob. V departementu Seine-Saint-Denis poblíž Paříže ale zatím žije více než 150 000 ilegálních imigrantů. Od té doby, co se stal Macron prezidentem, opakovaně říkal, že ti, kteří ho vyzývají, aby vyhostil ilegální imigranty, jsou “xenofobní“.
Macron a současná vláda ve skutečnosti zvýšení migrace podporují: všichni ilegální imigranti dostanou ve Francii finanční podporu, pokud o ni požádají, stejně jako bezplatnou zdravotní péči. A nehrozí téměř žádné riziko, že budou deportováni.
Každý rok je vydáno více než 200 000 povolení k pobytu (262 000 v roce 2017), včetně těch, vydaných ilegálním imigrantům. Mnoho z nich nemá žádné schopnosti, uplatnitelné na trhu práce, někteří po desetiletí dostávají minimální příjem vyplácený všem s finančními problémy.
Sociální podpora imigrantů, legálních i ilegálních, zvyšuje náklady na stále dražší sociální systém. Francie je dnes mezi rozvinutými zeměmi zemí s nejvyšší mírou zdanění: povinné odvody odpovídají více než 45 % HDP. Nezaměstnanostdosahuje 9,1 %. Běžné výdělky jsou nízké a stagnují. Plat učitele na státní škole začíná na 1 794 eurech měsíčně. Policista po roce služby vydělává ještě méně: 1 666 eur měsíčně.
Když byl Macron zvolen prezidentem, slíbil, že podpoří hospodářský růst a zvýší kupní sílu obyvatel. Aby podpořil investice velkých a nadnárodních korporací ve Francii, snížil jim daně a zrušil majetkovou daň. Vzhledem k tomu, že zřejmě nechce zvýšit schodek francouzského rozpočtu (2,6 % v roce 2017), zavedl nové daně a zvýšil několik dalších daní, které se týkají všech, včetně daní z pohonných hmot.
To je kontext vzniku protestního hnutí “Žlutých vest” (“gilets jaunes”), které během osmi víkendů demonstrovalo po celé Francii. Členové hnutí slíbili, že budou v demonstracích pokračovat.
Nové daně spolu se zvýšením stávajících způsobily mnoha lidem skutečné finanční problémy. Mnozí také vnímali snížení daní velkým společnostem spolu s odstraněním majetkových daní pro bohaté jako strašnou nespravedlnost. Velmi dobře vnímají, že se šíří bezpečnostní problémy, že imigrace raketově roste a že vláda dostatečně nezajišťuje vládu zákona a pořádku.
Díky poznámkám jako srovnávání“těch, kteří jsou úspěšní a těch, kteří nic nedokázali” – nebo jeho tvrzení, že “život podnikatele je mnohem těžší než život zaměstnance” – působí Macron dojmem arogantního povýšence, který opovrhuje chudými a neví nic o problémech, jimž čelí. Některé z jeho výroků – například “Neexistuje žádná francouzská kultura.“ nebo “Francouzi jsou Galové, kteří se brání změnám.” – vedly mnoho lidí k domněnce, že nemá úctu ani k Francouzům, ani k Francii.
Zvýšení počtu radarů pro měření rychlosti na silnicích a snížení rychlostního limitu kromě dálnic na 80 km/h, stejně jako důsledek v podobě znatelného zvýšení množství pokut za překročení povolené rychlosti, také zrovna nepomohlo úrovni jeho oblíbenosti.
Další zvýšení daní z pohonných hmot tak rozpoutalo protesty, které se dodnes nezastavily.
Prvního protestu “Žlutých vest”, který se konal 17. listopadu 2018, se spontánně zúčastnily stovky tisíc lidí po celé zemi a měl podporu více než 80 % populace.
Místo toho aby rychle zareagoval a prohlásil, že pochopil potíže milionů Francouzů, čekal Macron 10 dní až do druhé demonstrace, která byla větší než první. Pak vystoupil s projevem, zaměřeným na životní prostředí, a zdůraznil, že daně z pohonných hmot byly nezbytné pro boj proti “klimatické změně”.
Jeho slova se naprosto míjela s ekonomickými problémy, které veřejnost pociťovala.
O čtyři dny později, 1. prosince, přitáhla třetí demonstrace ještě více lidí než druhá. Protestující mávali francouzskými vlajkami a zpívali národní hymnu. Lidé, kteří hovořili v televizi, říkali, že si z nich Macron udělal legraci a připomněli mu jeho sliby. Požadovali jeho rezignaci, vypsání nových voleb a návrat svrchovanosti do rukou lidu.
Gangyz předměstívykrádaly obchody a ničily majetek. Policie byla zvlášťbrutálníproti protestujícím, ale nebyla schopná zastavit rabování a ničení.
Macron neřekl nic.
8. prosince, v den čtvrté demonstrace, se Paříž ocitla prakticky v obležení. Obrněné vozy byly rozmístěny podél hlavních ulic. Tisíce policistů uzavřely přístup do sousedství Elysejského paláce. Na nádvoří paláce byl připraven vrtulník, pokud by bylo třeba Macrona evakuovat. Drancování a ničení začalo znovu.
Když se Macron 10. prosince konečně rozhodl něco říct,oznámil mírné zvýšení minimální mzdy a zrušení některých daní. Slíbil, že zahájí“národní debatu” a prohlásil, že je třeba přezkoumat pravidla pro imigraci. Nicméně v době, kdy pronášel projev, byl jeden z jeho vyslanců v Maroku, aby podepsalGlobální pakt OSN o bezpečné, řízené a legální migraci, která definuje imigraci jako “prospěšnou“ pro hostitelské země. Podle ní se signatářské státy zavázaly “posílit systémy poskytování služeb pro migranty.” Další den se ve Štrasburku poblíž Vánočního trhu odehrál teroristický útok, při kterém bylo zavražděno pět lidí.
Hněv veřejnosti neopadl. Protestující z řad “Žlutých vest”, kteří v následujících dnech promluvili v televizi, říkali, že Macron zjevně nevzal v úvahu jejich připomínky. Uvedli, že mluvení o přezkumu pravidel pro imigraci současně s podpisem Globálního paktu – bez ohledu na názor obyvatel – ukázalo, že Macron lhal.
Skupina penzionovaných generálů zveřejnila otevřený dopis, ve kterém tvrdí, že podepsání Globálního paktu bylo dalším krokem ke “vzdání se národní suverenity”. Poznamenala, že “80 % francouzské populace si myslí, že imigrace musí být zastavena nebo zcela zásadně regulována.”
“Tím, že jste se sám rozhodl podepsat tento pakt,” napsali generálové, “… jste vinen popřením demokracie, dokonce zradou, vůči národu.”
Ministr obrany Florence Parly uvedl, že dopis generálů byl “nepřípustný a nedůstojný”, ale nezpochybnil argumenty, které v něm byly uvedeny. Macron opět nic neřekl.
22. prosince , kdy proběhla pátá demonstrace “Žlutých vest”, vypadal přes nižší počet protestujících jejich hněv mnohem intenzivnější. Žádosti o Macronovu rezignaci přicházely odevšad. Loutka představující Macrona byla symbolicky sťata imitací gilotiny. Socha, představující žlutou ruku, připomínající logo SOS Racism, nejstarší organizace bojující proti “rasismu” a “islamofobii” ve Francii, byla spálena.
Antisemité se chopili příležitosti k vyjádření svých obvyklých postojů, bylo jich však minimum. Benjamin Griveaux, vládní mluvčí, však využil jejich komentáře k útoku na protestující “Žluté vesty”. V jeho tweetu stálo, že “Žluté vesty” jsou “zbabělci, rasisté, antisemité”, přesně ty typy lidí, které uskutečňují státní převraty. Dříve řekl, že bez ohledu na to, co se stane, by Macron “nezměnil směr”.
Macron zjevně doufá, že se hnutí “Žlutých vest” časem vyčerpá a protesty vzdá, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Naopak, “Žluté vesty” se zdají být odhodlané ho donutit k demisi. V televizi říkají, že jsou odhodlány bojovat “až do konce“. Hospodářské škody jsou značné, první odhady jdou do stovek miliónů eur.
“Macron a jeho tým,”napsal nedávno Ivan Rioufol, sloupkař deníku Le Figaro,“by se mýlili, pokud by věřili tomu, že když mobilizace během vánočního příměří zeslábne, tak jsou z nejhoršího venku.”
Spisovatel Éric Zemmour označil revoltu za důsledek “zoufalství lidí, kteří se cítí být poníženi, zapomenuti a zbaveni své vlastní země rozhodnutím elit, které jimi pohrdají.” Uzavřel to tím, že si myslí, že Macron ztratil veškerou legitimitu a že jeho prezidentství skončilo.
Rozhlasový komentátor Jean-Michel Aphatie uvedl, že Macronovo prezidentství a Macronova vláda “visí na vlásku” a že dopis, který generálové zveřejnili, je silným signálem, že francouzské instituce jsou hluboce otřeseny. “Pokud policie zakolísá,”zdůraznil, “ve Francii může rychle vypuknout chaos.”
20. prosince, dva dny před pátou demonstrací “Žlutých vest”, protestovali před Elysejským palácem policisté. Místopředseda odborové organizace policistů uvedl, že mnozí členové jsou vyčerpaní, soucítí s protestujícími a jsou připraveni se k nim připojit.
Druhý den vláda zvýšila policistům platy a zaplatila jim s několikaměsíčním zpožděním miliony eur za dosud nezaplacené přesčasy.
“Státní představitelé se skutečně obávají toho, že by se policie mohla obrátit proti nim,”poznamenal novinář Jean-Michel Aphatie. “Je těžké si to představit. V takové situaci se dnes ve Francii nacházíme.”
Macronova popularita strmě padá;klesla na 18 %. Popularita žádného jiného francouzského prezidenta neklesla tak nízko tak rychle. Flore Santisteban, profesor Institutu politických studií v Paříži, citoval průzkumy, které ukazují, že Macron vyvolává “intenzivní nenávist a možná víc než nenávist: zuřivost”.
Mnozí komentátoři uvažují, jak bude Macron dále schopen vládnout v nadcházejících týdnech, a kladou si otázku, jestli by mohl být nucen rezignovat a vyhlásit předčasné prezidentské volby.
Několik analytiků uvedlo, že tentokrát by mohla být zvolena prezidentkou Marine Le Pen, vůdkyně pravicového populistického Národního sdružení (dříve Národní fronta). Témata její prezidentské kampaně v roce 2017 byla podobná požadavkům hnutí “Žlutých vest”.
Macron stále nic neříká. Není k nalezení. Jeho jediná nedávná veřejná prohlášení byla učiněna v zahraničí: v Belgii a v Čadu. Naposledy se ve Francii objevil na veřejnosti v Puy-en-Velay 4. prosince pozdě večer. Šel se podívat na škody na vládní budově, částečně vypálené vandaly. Ačkoli jeho návštěva byla neohlášená, přišly desítky “Žlutých vest”, urazily ho a on pak rychle odjel.
Z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že Národní sdružení Marine Le Pen by v květnu 2019 mohlo vyhrát volby do Evropského parlamentu s 24 až 25 % hlasů. Další pravicová nacionalistická strana Vzhůru Francie! v čele s poslancem Nicolasem Dupontem-Aignanem, programově blízká Národnímu sdružení, by mohla získat 8 %. Celkový počet hlasů pro tato dvě uskupení by tak mohl být 32 % až 33 % hlasů. Očekává se, že Macronova strana La République En Marche!, vytvořená před dvěma lety, získá pouze 18 % hlasů.
Volby do Evropského parlamentu nemají přímý dopad na francouzský politický život. Takový výsledek by však byl zřetelným odmítnutím Macrona – pokud do té doby dokáže zůstat u moci.
Před několika měsíci se Macron představil jako šampión otevřené, “progresivní” a multikulturní Evropy a označil obránce národní suverenity a všechny, kteří jsou nepřátelští vůči imigraci a multikulturalismu, jako “malomocné“ a příznivce “bojechtivého nacionalismu“, velebícího “odmítání ostatních”. Představoval si, že se mu nad nimi snadno podaří zvítězit.
V červenci 2017 naznačil, že bude vládnout jako římský bůh Jupiter. Netrvalo dlouho, než spadl ze svého piedestalu.
Večer 31. prosince adresoval Macron Francouzům svá přání pro rok 2019. Neomluvil se. Ignoroval stížnosti protestujících “Žlutých vest” a jejich podporovatelů. Jen řekl, že “vypukl hněv” a že “pořádek bude bez milosti znovu nastolen”. Pozitivně popsal všechno, co udělal od té doby, co se stal prezidentem. Dodal, že bude “pokračovat ve vytyčeném směru” bez jakékoliv změny: “Mám v úmyslu pokračovat stejným způsobem, jakým jsem začal první den svého mandátu.” Označil své politické oponenty za “extremisty”, “demagogy” a “megafony davu plného nenávisti”. Znovu uvedl, že “boj proti globálnímu oteplování” je absolutní prioritou.
Mnoho z protestujících “Žlutých vest” vypadalo v televizních rozhovorech rozčileně, někteří říkali, že se dokonce rozhodli Macronův projev neposlouchat. Macronovi političtí oponenti ho ostře kritizovali. Nicolas Dupont-Aignan napsal:
“Dnes večer mají Francouzi potvrzeno, že se Emmanuel Macron z událostí roku 2018 vůbec nepoučil. Ačkoliv jeho politika spojila více než 75 % Francouzů proti němu, vypadal odhodlán pokračovat ve svém vzdoru proti demokracii.”
Laurence Saillet ze středopravicové strany Republikánů řekla:
“Mám pocit, že zatímco “Žluté vesty”protestovaly, byl na jiné planetě… Nevzal vůbec v úvahu míru hněvu v zemi. Nepřiznal vinu, a dokonce ohodnotil své činy pozitivně. Udělal přesně to, co Francouzi odmítají.”
Marine Le Pen tweetovala: “Tento prezident je podvodník. A žhář.”
3. ledna byl policisty při cestě na náměstí Place de la Concorde v centru Paříže zatčen Eric Drouet, jedna z hlavních tváří hnutí “Žlutých vest”. Chtěl zapálit svíčky, aby vzdal hold “Žlutým vestám”, zraněným nebo zabitým od počátku demonstrací. Kráčel poklidně po chodníku s 15 až 20 přáteli. Nikdo z nich nevykřikoval hesla, nenesl transparenty ani neměl oblečenu žlutou vestu. Drouet byl obviněn z organizování nezákonného protestu. Macronovi političtí oponenti řekli, že Macron přilévá olej do ohně.
4. ledna po prvním letošním zasedání kabinetu Macron požádal mluvčího vlády Benjamina Griveauxe, aby řekl že “ti, kteří i nadále protestují… jsou agitátoři, kteří podněcují povstání”, a že vláda musí“zajít ještě dál a reagovat tvrději”.
V sobotu 5. ledna opět protestovaly tisíce “Žlutých vest” a volaly po Macronově rezignaci. Právě když Griveaux utíkal ze svého úřadu, vyrazily hlavní dveře budovy. Večer ulice Paříže a dalších měst znovu vypadaly jako bitevní pole.
https://www.hlavnespravy.sk/byvala-ministerka-pre-integraciu-utoci-na-salviniho-mam-38-surodencov-vsetci-mohli-prist-talianska/1658596
…Bývalá talianska ministerka pre integráciu Cecile Kyengeová žiadala, aby Salvini povolil vylodenie migrantov z lode patriacej mimovládke Sea Watch. “Európa potrebuje 50 miliónov migrantov, tvrdí”…
Migrantov treba prijímať, je tu dosť miesta pre všetkých. Aj pre 38 súrodencov bývalej ministerky pre integráciu v Taliansku Cecile Kyengeová, ktorá pôsobila počas vlády premiéra Enrica Lettu.
Kyengeová pre stanicu Radio 24 uviedla, že podľa jej názoru “celé Taliansko chce vylodenie osôb z lode”, ktorú Salvini blokoval v Sirakúzach a žiadal Holandsko, aby sa o 47 ľudí na palube postaralo.
Taliansko “by malo okamžite nariadiť vylodenie všetkých osôb, poskytnúť im potrebnú starostlivosť a až potom riešiť, kam presunúť tieto osoby. Salvini robí neľudské rozhodnutia, nech sa už konečne pozrie na seba do zrkadla a nech si vstúpi do svedomia. S osobami nemožno takto narábať!”
Ďalej redaktorovi na otázku, koľko má súrodencov v Kongu, uviedla, že on ju tým nemôže uraziť a odpovedala:
“Mám 38 súrodencov roztrúsených po celom svete a čo má táto otázka spoločné s loďou, na ktorej sú migranti?!” Pokračovala: “Nie, nehanbím sa za moju rodinu. Moja mama mala deväť detí a ostatných súrodencov mal môj otec s inými manželkami. No a čo? Je to normálna vec a naša tradícia.”
Podľa Kyengeovej by nebol žiaden problém, ak by sa všetci jej súrodenci rozhodli prísť do Talianska: “Prečo nie? V Taliansku niet miesta pre 38 osôb? Kebyže sem prídu všetci, tak Taliansko určite neskolabuje a verte mi, že na to, aby Európa ekonomicky prežila, bude potrebovať minimálne 50 miliónov prisťahovalcov v priebehu nasledujúcich 30-40 rokoch.” …
Historie se často opakuje, že by opět velká revoluce začala ve Francii a poté se přelila na celou Evropu???
Francouzi od 17.listopadu 2018 tvrdě bojují za svobodu svoji i Evropy. Policajti tam střílí do vlastních lidí, tak jak je zvykem v zemích, kde svoboda a demokracie dávno vychcípala a nahradila ji bezuzdná totalita vládní moci. Tlak Evropské unie na likvidaci odporu ve Francii je obrovský. Na pomoc se smlouvou o spolupráci a soudružské pomoci urychleně přispěchala i sama soudružka Makrela. Urychleně se chystá vznik Evropské armády na pomoc při potírání nespokojenosti a neposlušnosti Evropských zotročených ovčanů. Oficiálně je ve Francii již čtrnáct mrtvých a tisíce těžce zraněných. Chystají se generální stávky. V ostatních zemích Evropské unie se lidem organizovaně lže a zamlčuje pravda. Zamlčuje se pravda o Francouzském odporu proti Francouzské Eurohujerské vládě, proti katastrofálně vedené Evropské unii i proti přijímání migrantů a likvidaci bílé rasy v Evropě. Lidi, lžou nám a chtějí nám ukrást naši zemi, naši historii i naši barvu pleti. Braňte se!!!
Evropa se musí sjednotit i za cenu likvidace Evropanů! Takto čtu poselství europrdů! Necháme si to líbit?!
Od 5.února vyhlašují Francouzští občané proti šmejdské vlastní Eurohujerské vládě v čele s Makaronem a proti Evropské unii v čele se soudružkou Makrelou neomezenou generální stávku.
https://7seizh.info/2019/02/03/gilets-jaunes-appel-a-la-greve-generale-illimitee-a-partir-du-5-fevrier-2019/
Nicméně energie na střelbu do vlastních občanů a daňových poplatníků a jejich mrzačení má tento sexuálne deviovaný panáček dost ! Kdyby se setina těchto excesů odehrála např. v Maďarsku, jistě by EU nemilosrdně zasáhla a blaho občanů ochránila min. tučnými sankcemi ! A na závěr- jsem přesvědčen , že Evropa má povinnost se postarat v první řadě o své občany a muslimského migranta překvapivě nepotřebuje ANI JEDNOHO, pro méně chápavé ZERO !
A na závěr- jsem přesvědčen , že Evropa má povinnost se postarat v první řadě o své občany …
xxxxxxxxxxxxxxxx
Tak to není třeba zdůrazňovat, to je samozřejmá věc, stejně tak, jako má Afrika povinnost postarat se v první řadě o své občany.
Co si zvolili,to tam mají.Jejich problém tkví v tom,že u nás na Východě nemají dostatečné množství montoven jako Němci aby ze zistů z nich si mohli dovolit zaplatit imigranty z divočiny a tak to u nich musí platit střední třída. 1600 Euro na výplatu je přece velká bída…
taky to tak vidím
Německo jede a zachranuje za cenu zbidačenýho východu,ale taky to nepujde do nekonečna a o to zřejmě jde-občanský války po celé Evropě-bída a redukce všech-jak bílejch tak migrantů,až užiteční idioti vyžerou sytém,tak se lidi do sebe daji a pár s.ráčů a loutek se bude zas šklebit-jak člověk člověka zabijí
Vlastíku,oni si zase strašně moc nakradou v Africe.
Ani netušíte,jak jim tam jdou na ruku zkorumpovaní afričtí “vůdci”.
Neokolonialismus jako sfiňa,na to jsou Frantíci kádři.
Víte kolik chechtáků nastrkal do Frantíků třeba Kaddáfí?Některé africké státy dodnes splácejí “dluh”,t.j.kompenzaci za nemovitý majetek zanechaný v Africe po ukončení kolonizace.
Chudá Afrika živí vyžranou Francii.
Zrovna jako včera, v Paříži další protesty žlutých vest a že jich nebylo zrovna málo, záběrů na you-tube a celkem hodně ale protože se objevily i na webech s tzv Putinovou propagandou neboli fake news to znamená že se ve skutečnosti nic takového neděje, jedině jako nahrané dezinformace tak jsem zkusil zprávy naší/vaší ČT. Ejhle tu máš čerte kropáč, kde nic tu nic, ani slovíčko se neobjevilo ale spousta jiných ,,důležitých” píííčovin se vyrojilo. Tož tak informuje veřejnoprávní méé méé méédium nestranné jak sfiňa.
Oni mají moc práce s Venezuelou. Tam se pane dějí věci…nějaké mlácení a terorizování Evropanů přece nemůže nikoho zajímat…
Proč neustále píšete články ve kterejch se jako všichni diví?!Probíhá řízá výměna obyvatel,všichni to vědí,a jediný co je k divení,že ty lidi fakt jdou jak tupý stádo na jatka,a že se pořád zabejvaj řešením ničeho,a jen se divěj.
Na Sputniku byly přímé přenosy z Venezuely i z Paříže najednou.Ještě jsem tam nezaregistroval jedinou lež, jako třeba na ČT, to se jen fašouni bojí pravdy.
Dušane, na Sputniku je přece co slovo to lež a co obrazové záběry a reportáže to všechno je jen natočené ve studiu nebo nahrané v kulisách. Jak můžete věřit Putinově propagandě? Že vy budete hen oná rusoficka nebo rudý šváb kombinovaný s xenofobem a rasistou.
Už jste v řiti, po prvním shlédnutí jste pro zzzápadní hovnoty ztracený a Ministerstvo Pravdy a Lásky si už vás ohlídá a ani Huavei k tomu nebude potřebovat, špehovací NSA to jistí.
Vlado, s tím nic nenaděláme.Oni se bojí pravdy, protože lžou od rána do večera.My jsme jen “náckové”.
Pěkný článek,ale realita je taková,že Frantíci nemají (většinově) celkem nic proti invazi připrchlíků.
Nepřítel je pro ně zazobaný soused,nepoužitelný plaváček je pro ně bratr v utrpení.
Dalo by se i říci,že ve (skoro) každém Frantíkovi je rovnostářství jako v koze.
Pan autor by si asi neměl nic namlouvat.
https://www.novinky.cz/zahranicni/496294-protesty-zlutych-vest-ve-francii-60-tisic-lidi-80-tisic-policistu.html
(Bojí se korporátní šmejdi. Leč ne kalifátníků ale vlastních lidí, proti kterým nasazují záplavu policejních mlátiček.)
Ti Frantici jsou zcela zblbli tou jejich Liberte, egalite a fraternite. Svobodu jim pan Makarooon uz pomoci policie zatrhl, rovnost je take blbost, lide si nikdy nebyli a nebudou stejni. Existuji chytri a blbi, bohati a chudi, hezci a osklivi, bili a cerni. A zrovna takova blbost je bratrstvi. Negr ani Arab nikdy nebude mym bratrem, ani vzhledem, ani myslenim, ani inteligenci. To znamena, ze cely francouzsky narod je zalozen na lzi, nebo na blbosti. To je snad to same, jako ze pravda zvitezi. To si vymyslel jen nejaky najivka, ktery veril v dobro lidi. Ne! Lidi jsou v podstate svine. Clovek cloveku vlkem. Homo homini lupus. To uz poznal Plautus 200 let pred nasim letopoctem a nic se na tom nezmenilo a nezmemi. Je to lidska povaha.
Vřelý souhlas!!!
Volnost-rovnost- bratrství má asi stejnou relevanci jako
že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí
Kontrolní otázka: Existuje někde nějaký blb který tomu snad věří
A tomu Junckerovi bych dal do huby spis vetu: “Co, ja jsem dnes strizlivy?”
Emánek si opět stříknul do textilu a při přebalování babičkou přišel s nápadem vyhlásit referendum o svém konci viz. Sputnik.cz
No jsem na to zvedavej co se ve Frankreichu jeste prihodi. Osobne bych to videl na nejakou formu obcanske valky. Tech bilich je jeste furt vetsina. Je jen otazkou jak dlouho se jeste nechaji oblbovat a buzerovat timhle saskem. Z meho pohledu je to nejblbjejsi prezident no dobre za poslednich 50let. Otazkou je co se stane az tenhle jouda padne. Ten den se blizi…..
Když ti, co křičeli, že Macron bude špatný prezident a říkali, že LePenová má pravdu, tak byli nazýváni nácky a xenofoby! Tak ať si ho teď užijí, mají, to, co si legálně zvolili…