cssrbabissobotka
19.3.2018
Kategorie: Politika

Voličům ANO komunistická normalizace nevadila

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL HASENKOPF

A teď řeknu něco … no … nepěkná věc: V listopadu 1989 se původně vůbec nedemonstrovalo proti socialismu. Demonstrovalo se proti policejní brutalitě (jak se ukázalo později, záměrné, s cílem lidi vytočit), chtělo se pokračovat tam, kde se v 1968 skončilo.

 

Byl to až Václav Klaus, kdo namísto kosmetických vylepšení socialismu jasně řekl, že socialismus je blbost a otočil kormidlem a rozbil Občanské fórum.

Ne, že by neměl pravdu. Jen se nikdy nepřiznalo, že Listopad 1989 nebyl žádný protikomunistický odboj … naopak, 29 let se utvrzujeme v tom, že byl, až tomu řada lidí i uvěřila … jenže nebyl.

A dnes se nám to vrací v Babišovi, ANO … a po tomto nostalgickém týdnu to bude jasné definitivně, že žádný další Listopad se konat nebude, alespoň ne letos, a že Babišovým voličům normalizace prostě nevadila … pokud drželi hubu a krok, měli se celkem dobře a to jim stačilo (na rozdíl od dětí tehdejší komunistické elity). A disidentů a antikomunistů bylo tehdy pět a půl (ti, co byli vyhozeni z KSČ, se nepočítají).

Autor: Pavel Hasenkopf

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.