zoufalství
7.10.2018
Kategorie: Společnost

Volební zklamání, ale i trocha motivačního optimismu

Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA

Zdá se, že hodně lidí je volbami zklamáno, někteří až propadají úplnému pesimismu. Já budu zase nesnesitelně optimistický a motivovaný.

Myslím, že něco až tak strašného se nestalo. Ukončilo se politické zoufalství v podobě Zelených, Hnít Brno, ČSSD a ANO už v Praze nevyhrálo.

V Brně se ukázalo, že není až tak zeleno, jak to podle minulého vedení vypadalo. 6 Pirátů není zas taková hrůza. Samozřejmě přijímám námitku, že v Praze se zelení pouze přelili jinam. Akorát si myslím, že je to stejné jako minulé volby v Brně. To, že jsou ti politici zelení vnímáme my, co politikou žijeme. A takových “bláznů” ve společnosti není zas tak moc.

Ty strany nikde veřejně neřekly, jak se chovají např. v Evropském Parlamentu, v příp. slepence TOP09. Měla TOP+ na plakátu někde “v EU hlasujeme proti České republice”? Neměli. A většina voličů to nemá šanci zjistit. Spousta voličů těchto uskupení se domnívá, že volí pravici a proti Babišovi. Řekli Piráti, že podporují radikály, kteří v Německu rozbíjí výlohy? Neřekli.

Já považuju za dobrý vývoj, když voliči odhalí, co je strana zač, jako se to stalo v případě zelených a Hnít Brna. A ano, v Praze to pouze přelili zeleným v jiných stranách, ale v tom Brně už ne.

Je úkolem lidí, co se zajímají o politiku, aby o politice psali, předávali zprávu, kdo je kdo, kdo co zastává a nevzdávali se. Nemějme voliče za blbce jenom pro to, že volí, jak volí. Ti lidi to nemají čas sledovat a většina věří tomu, že volí něco úplně jiného. Důkazem budiž komentáře médií, že levice byla rozdrcena. Většina lidí opravdu nemá čas zjišťovat, že levice nepropadla, když u Pirátů je víc pravých marxistů než v KSČM.

Rozhodně není důvod se vzdávat. Stále jsme mezi nejbezpečnějšími zeměmi na světě. Stále je u nás velmi vysoká životní úroveň v přepočtu na to, co si můžeme koupit. Stále jsou u nás lidé naladěni nejvíce svobodomyslně (beru podle toho, co si myslí, že volí). To přece nemůžeme vzdávat dopředu! To bychom to obětovali velmi lacino. Máme výborné výchozí pozice. A ty jednou můžeme přetavit ve strany, které budou opravdu svobodu hájit.

Autor: Miroslav Jahoda

jahoda 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...