zoufalství
7.10.2018
Kategorie: Společnost

Volební zklamání, ale i trocha motivačního optimismu

Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA

Zdá se, že hodně lidí je volbami zklamáno, někteří až propadají úplnému pesimismu. Já budu zase nesnesitelně optimistický a motivovaný.

Myslím, že něco až tak strašného se nestalo. Ukončilo se politické zoufalství v podobě Zelených, Hnít Brno, ČSSD a ANO už v Praze nevyhrálo.

V Brně se ukázalo, že není až tak zeleno, jak to podle minulého vedení vypadalo. 6 Pirátů není zas taková hrůza. Samozřejmě přijímám námitku, že v Praze se zelení pouze přelili jinam. Akorát si myslím, že je to stejné jako minulé volby v Brně. To, že jsou ti politici zelení vnímáme my, co politikou žijeme. A takových “bláznů” ve společnosti není zas tak moc.

Ty strany nikde veřejně neřekly, jak se chovají např. v Evropském Parlamentu, v příp. slepence TOP09. Měla TOP+ na plakátu někde “v EU hlasujeme proti České republice”? Neměli. A většina voličů to nemá šanci zjistit. Spousta voličů těchto uskupení se domnívá, že volí pravici a proti Babišovi. Řekli Piráti, že podporují radikály, kteří v Německu rozbíjí výlohy? Neřekli.

Já považuju za dobrý vývoj, když voliči odhalí, co je strana zač, jako se to stalo v případě zelených a Hnít Brna. A ano, v Praze to pouze přelili zeleným v jiných stranách, ale v tom Brně už ne.

Je úkolem lidí, co se zajímají o politiku, aby o politice psali, předávali zprávu, kdo je kdo, kdo co zastává a nevzdávali se. Nemějme voliče za blbce jenom pro to, že volí, jak volí. Ti lidi to nemají čas sledovat a většina věří tomu, že volí něco úplně jiného. Důkazem budiž komentáře médií, že levice byla rozdrcena. Většina lidí opravdu nemá čas zjišťovat, že levice nepropadla, když u Pirátů je víc pravých marxistů než v KSČM.

Rozhodně není důvod se vzdávat. Stále jsme mezi nejbezpečnějšími zeměmi na světě. Stále je u nás velmi vysoká životní úroveň v přepočtu na to, co si můžeme koupit. Stále jsou u nás lidé naladěni nejvíce svobodomyslně (beru podle toho, co si myslí, že volí). To přece nemůžeme vzdávat dopředu! To bychom to obětovali velmi lacino. Máme výborné výchozí pozice. A ty jednou můžeme přetavit ve strany, které budou opravdu svobodu hájit.

Autor: Miroslav Jahoda

jahoda 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.