volby20172
22.5.2021
Kategorie: Politika

Volební prognóza

Sdílejte článek:

VLASTIMIL

Už je to tak, zase se nám chystají na čtyři roky zavřít ústa. Prostřednictvím našeho volebního práva hodit si to. Do volební urny. A my splníme svoji občanskou povinnost. Při vědomí své zodpovědnosti odevzdáme hlas těm, kteří budou hájit zájmy.

Není přitom důležité, jestli k volbám půjdeme nebo zůstaneme doma. Naše hlasy budou odevzdány všechny.

A protože i za výše uvedených podivných narativů (to slovo obdivuji) a všemožných okolností stále neumírá naděje, budeme to řešit. Každý po svém. Já jsem si udělal před volbami 2017 volební prognózu a protože mi to připadalo zábavné, dávám si repete.

Je to syrová verze, protože za těch několik měsíců se ještě mnohé věci stanou. Dost možná budu muset korigovat. Ale jako prognostik amatér si to mohu dovolit. Takže tady je moje prognóza volebních výsledků 2021:

  • 23%   ANO
  • 23%   Piráti/STAN
  • 12%   ODS/KDU/TOP
  • 9%     SPD
  • 7%     Trikolóra
  • 7%     Volný blok
  • 6%     KSČM
  • 5%     ČSSD
  • 8%     Ostatní

ANO = 23%, tendence nejasná. Babiš zřejmě mezi voliče nepojede, protože by dostal čočku se sodou. Omezí se na ověřené kolektivy seniorů a jednosměrný facebook. Pro ANO bude hrát dokončená dálnice, proti nedokončený stavební zákon. Ještě v roce 2019 se zdálo, že ANO může směřovat někam nad 30%, ale pak přišel kovid a Babiš odhodil všechny masky. Tím jeho historická úloha skončila.

Piráti/STAN = 23%, tendence setrvalá. Tohle bude jízda. Mejdany a veselice, svět zalitý sluncem. Splníme všechno a ještě něco navíc. Ale nikoho dalšího už nepřesvědčí ani neukecají. Jejich potenciál je omezen naivitou prvovoličů, druhovoličů a třetivoličů.

ODS/TOP/KDU = 12%, tendence setrvalá. Na všechny změny v zájmu návratů k zašlé slávě už je pozdě.

SPD = 9%, tendence rostoucí. Tomio má všechny dveře do mainstreamu otevřené. Byl schválen jako bezpečný přístav pro protestní hlasy. Kdo volí SPD, je pro strany určené vládnout neškodný. Tomio už předvedl, jak daleko může být od slov k činům, a umí plnit závazky.

Trikolóra = 7%, podmíněně. Podmínkou je jasná identifikace VK s Trikolórou a některými dalšími satelity (Svobodní apod.). VK prezidenta, samozřejmě. Protože on jako persona sám udělá 5%, když bude chtít. Pokud se k tomu odhodlá, bude zřejmé, že odchod malého VK ze scény měl svůj účel.

Volný blok = 7%, tendence rostoucí. Flákanec Volný udělal dvě důležité věci. Zaprvé, jako první rozjel naostro kampaň a jezdí štace od města k městu už od prvního máje. Zadruhé, oslovil mimoparlamentní strany a jednotlivce a přitáhl k sobě nemálo z nich poměrně chytrým způsobem. Na sešlostech před Kauflandem se schází kolem jeho autobusu lidé, na kterých je vidět nadšení takové, že podobné od ranných devadesátek nepamatuji. A to rozhodně není málo.

KSČM = 6%, tendence mrtvoly. Do sněmovny asi prolezou, ale to je vše. Nepomůže jim ani nový vůdce, pokud by se nějaký objevil.

ČSSD = 5%, tendence odchod do zapomnění. Hlavní starostí ČSSD je nyní pohlídat miliardové majetky, kdyby to nevyšlo.

Na povolební koalice je ještě brzy, to je zatím nad mou troufalost. Ale z prognózy se rýsuje, že žádné dvě uskupení nedají dohromady sněmovní většinu (kromě prvního a druhého v tabulce, což při jejich nekompatibilitě neřeší nic). A to je zárukou velké švandy při sestavování vlády a ještě větší švandy při následném období funkcí.

Závěrem ještě faktor kovid. Pokud přijde následující vlna s kovidem příliš brzy, čili v plném proudu volebních kampaní, může se stát, že bude vysokou mocí vyhlášen nouzově výjimečný stav a volby odloženy na neurčito. Zatím se zdá, že k tomu nemají důvod. Kostky jsou vrženy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 109 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)