preference
12.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Volební preference Kláry Samkové pro Evropský parlament

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRJUDr. Klára Samková kandidovala do EP už před pěti lety a tehdy dosáhla v preferencích až 10,6 % viz (1) – byla lídrem za Úsvit přímé demokracie. Podle volebního modelu, který z těchto preferencí vycházel, by Úsvit získal ve volbách 8,9 % viz obr. (1). To se ovšem někomu tak nelíbilo, že Samkovou křivě obvinili ze  smyšlených zločinů a Janek Kroupa o tom referoval v ČRo. Na základě toho obvinění pak byla vyškrtnuta z kandidátky, což ovšem mělo za následek, že potom Úsvit získal ve volbách pouhé 3,1 %.
Z těchto údajů je možno sestavit dvě jednoduché rovnice pro ty, kteří se ptají, jak jsme došli k dnešním preferencím pro K. Samkovou. (2):
Úsvit + Samková = 8,9 %
Úsvit = 3,1 %
Samková = 8,9 – Úsvit = 8,9 – 3,1 = 5,8 %

Volebmodel2014
Zde si můžeme všimnout, jak se liší tehdejší předvolební průzkumy od těch dnešních: je v nich patrná snaha vymazat euroskeptické strany do ztracena, protože jejich preference se nezveřejňují.

Od té doby uplynulo už 5 let, během kterých se K. Samková zúčastnila několika konferencí o islámu ( z jedné kvůli ní odešla turecká delegace), demonstrací i televizních debat o migrační invazi (3) a rozhovorů. Také napsala knihu Proč islám nesmí do Česka, takže se nemůžeme divit tomu, že pátá kolona zde dělá vše proti tomu, aby byla zvolena do EP. Dnes by se ovšem lidé takovému obvinění už asi vysmáli, takže tito bruselisté nejspíš vymyslili to, že Samková nesmí získat ani ty preference, které by jí umožnily zvolení.

Jak jinak chcete vysvětlit tu skutečnost, že agentury jako je SANEP, STEM, Median a Kantar neustále zveřejňovaly průzkumy preferencí ke sněmovním volbám, které budou až za dva roky, ale žádné k volbám do EP? Protože euroskeptické strany do sněmovních voleb nekandidovaly a nekandidují, tedy se nemohly v těchto průzkumech objevit.

Jedině CVVM zveřejnilo už v březnu průzkum preferencí k volbám do EP, kde ovšem SPD obdržela pouze 5 %, což je pro tyto „vědce“ typické. Oni se vůbec nerozpakují dát SPD poloviční preference oproti jiným agenturám, jsou přece Sociologický ústav Akademie věd ČR, který není za výsledky svých výzkumů asi nikomu zodpovědný a už vůbec ne daňovým poplatníkům, kteří jeho „vědeckou“ činnost financují.

Dnes už i další agentury zveřejňují průzkumy k volbám do EP. Na tom, které volební strany se do EP dostanou, se celkem shodnou, ale neshodnou se na tom, které strany obdrží 1 až 5 %:

  • Kantar (4): PRO Zdraví a Sport, Moravané
  • Median (5): Svobodní
  • CVVM : (6): KDU-ČSL, DSZ
  • EU Elects (7) : SsČR

Z čehož vyplývá, že jediné, na čem se shodnou je, že Samková a jí podobní jsou absolutní tabu. Tedy nám nezbývá než doufat že ti, kteří chtěli před pěti lety volit Kláru Samkovou, ale nemohli, si snad uvědomí, že dnes už mohou, protože SPD už má svých 10 % jistých.

Prameny:
(1) ) https://www.herzmann.cz/wp-content/uploads/2014/04/TK-140422-Eurovolby-TZ.pdf
(2) https://pravyprostor.cz/novy-pruzkum-preferenci-pro-volby-do-evropskeho-parlamentu/
(3) )
https://www.youtube.com/watch?v=nwXrK-7BVt8&fbclid=IwAR1pkAhdnXu0nHc6kLzvOhgnCu6aT7ni6rDXr2q6XFrFEWavo5cXtf56L6U
(4) https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2805107-nejvetsi-potencial-oslovit-volice-v-eurovolbach-ma-ano-za-nim-jsou-pirati
(5) http://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2019/05/MEDIAN_EP2019_Model_VlivUcasti_Brezen-Kveten.pdf
(6) https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c2/a4911/f9/pv190425.pdf
(7) https://tn.nova.cz/clanek/evropske-volby-2019-pirati-by-podle-pruzkumu-preskocili-ano.html

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 830 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
42 komentářů
  1. texas